Çalışanların Eğitimi Ile Ilgili

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında Numan Beşir tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Numan Beşir

  Numan Beşir TÜİSAG Üyesi  Merhaba arkadaşlar;

  Bir kaç işyerine risk analizi ve acil durum planı hazırladım. Bir çoğunuzun malumudur, insanlar bunu güvenlik olarak görmüyor sadece prosedür yerine gelsin diye yaptırıyor.

  Şimdi benim sorum şu; ben bu risk analizi ve acil durum planları için ücret alıyorum doğal olarak. Ancak ileride bir denetleme olduğunda bu işyerlerinde çalışanların eğitimi ile ilgili herhangi bir evrak bulamayacaklar. Bunun için bir yaptırım söz konusu olacak mı? Eğer olacaksa bu benim açımdan hiç hoş bişey olmayacak çünkü adam prosedür gereği ceza yememek için yaptırıyor ve bunu yaptırırkende bana güvenerek yaptırıyor. İleride ceza yediği zaman önce beni bulacak bu adamlar...

  Bu konuyu sizler nasıl hallediyorsunuz. risk analizi ve acil durum planı için sözleşme yapmaya gerek yok ancak eğitim verebilmek için işyerinde uzman olarak görev yapmak ya da eğitim kurumları, OSGB vs ile çalışmak gerek diye biliyorum. Ben şimdilik bireysel olarak çalıştığım için böyle bir imkanım yok ne yapmalıyım? Ya da eğitim verip belge düzenleme yetkim var da ben yanlış mı biliyorum?

  Yardımcı olursanız sevinirim...


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica