Çalışan Temsilcisi?

Konu, 'Yasalar, Tüzükler, Yönetmelikler Hakkında' kısmında misg tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. misg

  misg TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar yeni kanunda yer alan bu "çalışan temsicileri" iş güvenliği kurulunda mı yer alacak? Öyleyse kurulda nasıl bir değişiklik olacak?


   
 2. safetypro

  safetypro TÜİSAG Üyesi

  yeni yönetmelik çıkmadan kurulda ne gibi değişiklikler olur söylemek zor ancak hali hazırda, yeni adıyla "çalışan temsilcisi" eski adıyla "sağlık ve güvenlik işçi temsilcisi" zaten kurulun daimi üyeleri arasında yer alıyordu. İş sağlığı ve güvenliği kurullları hakkında yönetmelik madde5/h

   
 3. eikizek

  eikizek TÜİSAG Üyesi

  Son aldığım habere göre çalışan temsilcileri bulundukları iş yerinde iş sağlığı ve güvenliği dışında iş yapmayacakmış, yani normal personelinizi bu görev için seçemiyorsunuz.

     

   
 4. tsfatihi

  tsfatihi TÜİSAG Üyesi

  Çalışan temsilcileri bulundukları iş yerinde görev yapamaz diye bir ibare nerde geçiyor ,bilgilendirirseniz sevinirim,
  teşekkürler..

   
 5. Nurdan DAHİ

  Nurdan DAHİ Banned

  :mustafa:

     

   
 6. eikizek

  eikizek TÜİSAG Üyesi

  Bende bilsem yazıcam da, staja gittiğim yerdeki İş güvenliği uzmanı bununla ilgili toplantı yaptı fabrikasında ve bu fabrika 250 çalışanı olan yabancı ortaklı büyük bi fabrika. Yeni kanunda geçiyor dedi, bende böyle bişey görmedim ama dedim. Eminde olamadığımdan belki yanılıyorum diye pek bişey diyemedim. Kanuna çok baktım ama bulamadım. Bilen varsa cevaplar diye buraya yazdım. :)

   
 7. yurdanur84

  yurdanur84 TÜİSAG Üyesi

  Bende bu konuda kafasında karışıklık olanlardanım,çalışan temsilcisinin asli görevi iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarını yürütmek midir ?

  yoksa asli görevinin yanı sıra iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarına katkıda bulunmakmıdır?
  Eğer asli görevinin yanısıra çalışmalarımıza katılmaksa Destek Elemanı olarak nitelendirilen kişinin görevinden farkı nedir ?
  Bilgi ve yorumlarınızı rica ediyorum arkadaşlar.
   
 8. ercan kocaada

  ercan kocaada TÜİSAG Üyesi

  Destek elemanı; acil durumlarda görevlendirilen kişilerdir.(yangın, ilk yardım, koruma, kurtarma ekibinde görevli kişi)
  Çalışan temsilcisi; işçilerin kendi aralarından seçtikleri asli işlerinin yanında İş Sağlığı ve Güvenliği konularında da çalışan ve çalışanların bu konuda istek, düşüncelerini kurulda paylaşan kişidir.   
 9. süleymanyılmaz

  süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi

  Çalışan temsilcinin görev tanımınızı oluşturmanızı ve imza karşılığı tebliğ etmenizi öneririm. Çünkü kendilerini farklı bir konumda görmeye başlıyorlar, sonra gidip biz sizin hakkınızı alacağız diye personeli kışkırtıyorlar. Oysaki onların görevi sadece iş güvenliği ve işçi sağlığı.

  Çalışan temsilcileri görevlerini yapar, ama sanki bir sendika temsilcisi gibi yürütülmeye çalışılıyor

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica