C Sınıfından A Ya Yükselenlerin Başvuru Sırası

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında Kuzey Tarakçı tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Kuzey Tarakçı

  Kuzey Tarakçı TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar merhaba;
  C Sınıfından A ya yükseldim. Şimdi başvuracağım işlem sırası hakkında bilgi almak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim


   
 2. serkan çağlar

  serkan çağlar TÜİSAG Üyesi

  Bakanlık belge ücretinin yatırılacağı banka ve hesap numaralarını ve tarihlerini yayınlayacak. Sizde bankaya gidip harç ücretini (413 TL) yatıracaksınız. Sonra bakanlığın sizi sisteme (isg-katip) girmesini bekleyeceksiniz. İşlem bu kadar.

   
  hserap bu yazıya teşekkür etti.
 3. mfk321

  mfk321 TÜİSAG Üyesi

  bu işler ne kadar sürer acaba?

     

   
 4. İsmailDEMİR

  İsmailDEMİR TÜİSAG Üyesi

  Hayırlı olsun

   
 5. uzmanaday

  uzmanaday TÜİSAG Üyesi


  http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=23subat_yukseltme_sinavi_duyurusu  C VEYA B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI BELGESİNE SAHİP OLUP 23 ŞUBAT 2014 TARİHİNDE YAPILACAK sınav İÇİN BAŞVURU YAPACAKLARIN DİKKATİNE….  1. Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan protokol gereği 23 Şubat 2014tarihinde sadece prim ödeme gün sayısına göre iş güvenliği uzmanlığı sınıf yükseltme sınavı yapılacağından, mevcut belgesini B veya A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine yükseltmek isteyenler müracaat edebilecektir.


  2. 21 Aralık 2013 tarihinde sınava girerek başarılı olanlar ile daha önceki dönemlerde yapılan sınavlarda başarılı olup belge almayan ve prim ödeme gün sayısına göre üst sınıf belge için 23 Şubat 2014 tarihinde yapılacak sınava girmek isteyenler, 20 Ocak 2014Pazartesi günü saat 23.59’a kadarönceden hak ettiği belgenin bedeli olarak 413.- TL’yiGenel Müdürlüğümüze ait Ziraat Bankası kurumsal tahsilatprogramı aracılığı ile yatırmaları gerekmektedir.


  3. Bu durumda olup belirtilen tarihe kadar belge ücretini yatırmayanlar herhangi bir belge sahibi olarak görülmeyeceği için 23 Şubat 2014 tarihinde yapılacak prim ödeme gün sayısına göre belge yükseltme sınavına katılamayacaklardır.


  4. Belge ücretini yatırarak söz konusu sınava girebilecekler 22 Ocak 2014gününden 27 Ocak 2014 günü mesai bitimine kadar İSG-KATİP http://isgkatip.csgb.gov.tr/Logout.aspxadresinden sınava girebilecekleri belge grubunu sorgulayabileceklerdir.


  5. Sorgulama esnasındagireceği belge yükseltme grubunun hatalı olduğunu düşünenler https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/ , https://www.turkiye.gov.tr/ adresleri ile SGK’dan alınmış prim ödeme gün sayılarını gösterir belgeleri dilekçe ekinde 27 Ocak 2014 mesai bitimine kadarGenel Müdürlüğümüz adresine göndermeleri ya da şahsen başvurmaları gerekmektedir. Süresi içerisinde dahi olsa kesinlikle faks, elektronik posta(mail) yolu ile yapılan müracaatlar ve 27 Ocak 2014 Pazartesi günü mesai bitiminden sonra Genel Müdürlüğümüz evrak bölümüne elden veya posta yoluyla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.


  6. Devlet memuru olup adına emekli sandığına prim yatırılanlar kurumlarından veya emekli sandığından alacakları emekli olduğuna dair yazı veya çalıştıkları kurumdan alacakları hizmet süresini gösterir belge ile müracaat edeceklerdir.


  7. Sosyal Güvenlik Kurumu Kanununa göre özel sigorta şirketleri tarafından adlarına emeklilik primi yatırılanlar primi yatıran kurum ya da kuruluşlardan alacakları prim ödeme gün sayısını gösterir belge ile müracaat edeceklerdir.


  8. Prim ödeme gün sayısının hesabında sınav müracaat tarihi itibariyle Sosyal Güvenlik Kurumu tescil kaydında görülen prim ödemeleri dikkate alınacaktır.(Yurtdışı borçlanmaları, askerlik borçlanması, doğum borçlanması ile mükerrer prim ödemeleri gün sayılarında dikkate alınmayacaktır.)


  9. Prim ödeme gün sayısına göre 21 Aralık 2013 tarihinde sınava girip kazanamayanlar söz konusu tarihte girmiş oldukları belge grubunun sınavına girebileceklerinden ve doğrudan sınav listesinde yer alacaklarından dolayı herhangi bir işlem yapmalarına gerek bulunmamaktadır.


  10. 21 Aralık 2013 tarihinde yapılan sınav için başvuruda bulunup sınav listesine dahil edilen ancak sınava katılmayanlar, duyurunun 4, 5 ve 6 ıncı maddelerinde belirtilen hususlar doğrultusunda hareket edeceklerdir.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica