C Sinifi Isg Uzmani Iş Alani

Halil Halid Işık

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Kanun, AZ TEHLİKELİ İŞYERLERİ için 2016'dan itibaren az C sınıfı uzman çalıştırma zorunluluğu getiriyor.
soru 1-Son düzenlemelerde (Soma faciasından sonra) bazı değişiklikler olurken,haberlerde 10 kişiden az çalışan bulunan işyerlerinde İsg yi zorunlu tutmuyor diye duymuştum.Ben mi yanlış anladım.

soru 2-C sınıfı isg uzmanı iş alanı para kazanacağı alan nedir.

A

Ajdar bey

Guest
C sınıfı para kazanamaz asgari ücrete ancak çalışırsın
10 dan az çalışan olan işveren eğitim almak şartıyla sınava girmeksiZin isg uzmanı olarak işlem yapabiliyor artıkın

AYHAN4676

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar C sınıfı belgesi almaya hak kazandım.ferdi olarak osgb ye baglanmadan çalışabiliyoruz degilmi.mevcut işimizi bırakmadan az tehlikeli işyerleriyle anlaşarak çalışamazmıyız.birde prim yatırmamız gerekiyormu.? asgari ücretle osgb de çalışmak hiç mantıklı gelmiyor.bir dünya işyerlerinin sorumlulugunu verecekler , sonuçta asgari ücretmi alacagız.?

Selim Hakan Özer

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Ayhan Bey'in sorusu oldukça önemli.. Osgb 'ye bağlı olmadan çalışmak mümkün mü? Bilgisi olan arkadaşların katkılarını bekliyoruz..

A

Ajdar bey

Guest
Ewet mümkün ama hekimde şart olduğu için siz de bi hekim bulsanız beraber çalışsanız olur yoksa siz ayrı hekim ayrı fiyat verdiğinde osgb nin vermiş olduğu teklif çok aşağıda kalıyor

AYHAN4676

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar prim nekadar yatıracagız.maliyeye gidip kayıt falanmı yaptırmamız gerekiyor.yani 3 tane işyeri veya 20 tane işyerinede baksak aynı primimi yatıracagız.tecrübeli arkadaşlar detaylı bilgi verirse çok memnun olurum.

ahmet cotuk

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
inşaat mühendisi hem şantiye şefliği yapıp hem de osgb de veya bireysel isg uzmanlığı yapabilir mi ? hem yapı denetimde hem isg uzmanı olarak çalışabilir mi? 2020 yılında şantiye şefleri için isg uzmanlığı zorunluluğu gelecek ille A sınıfı olmak mı gerek C sınıfı yeterli olur mu

kullanıcıadı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Sorular guzel de cevap yok

Hamdi Özgür Özbek

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhabalar;
Adalet Yüksekokulu mezunuyum, 38 yaşımdayım. Bir tanıdığım, Atatürk Üniversitesi, İş Sağlığı Güvenliği bölümünden mezun olup c sınıfı uzmanlık sertifikası alırsam, minimum 2500TL maaş ile işe başlaya bileceğimi söyledi. Doğruluğunu teyit edip bu işe soyunmak niyetindeyim.
Teşekkür eder, iyi günler dilerim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.