C Sinifi Isg Uzmani Iş Alani | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

C Sinifi Isg Uzmani Iş Alani

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında Halil Halid Işık tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Halil Halid Işık

  Halil Halid Işık TÜİSAG Üyesi  Kanun, AZ TEHLİKELİ İŞYERLERİ için 2016'dan itibaren az C sınıfı uzman çalıştırma zorunluluğu getiriyor.
  soru 1-Son düzenlemelerde (Soma faciasından sonra) bazı değişiklikler olurken,haberlerde 10 kişiden az çalışan bulunan işyerlerinde İsg yi zorunlu tutmuyor diye duymuştum.Ben mi yanlış anladım.

  soru 2-C sınıfı isg uzmanı iş alanı para kazanacağı alan nedir.


   
 2. Ajdar bey

  Ajdar bey Guest

  C sınıfı para kazanamaz asgari ücrete ancak çalışırsın
  10 dan az çalışan olan işveren eğitim almak şartıyla sınava girmeksiZin isg uzmanı olarak işlem yapabiliyor artıkın

   
 3. AYHAN4676

  AYHAN4676 TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar C sınıfı belgesi almaya hak kazandım.ferdi olarak OSGB ye baglanmadan çalışabiliyoruz degilmi.mevcut işimizi bırakmadan az tehlikeli işyerleriyle anlaşarak çalışamazmıyız.birde prim yatırmamız gerekiyormu.? asgari ücretle OSGB de çalışmak hiç mantıklı gelmiyor.bir dünya işyerlerinin sorumlulugunu verecekler , sonuçta asgari ücretmi alacagız.?

     

   
 4. Selim Hakan Özer

  Selim Hakan Özer TÜİSAG Üyesi

  Ayhan Bey'in sorusu oldukça önemli.. OSGB 'ye bağlı olmadan çalışmak mümkün mü? Bilgisi olan arkadaşların katkılarını bekliyoruz..

   
 5. Ajdar bey

  Ajdar bey Guest

  Ewet mümkün ama hekimde şart olduğu için siz de bi hekim bulsanız beraber çalışsanız olur yoksa siz ayrı hekim ayrı fiyat verdiğinde OSGB nin vermiş olduğu teklif çok aşağıda kalıyor

     

   
 6. AYHAN4676

  AYHAN4676 TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar prim nekadar yatıracagız.maliyeye gidip kayıt falanmı yaptırmamız gerekiyor.yani 3 tane işyeri veya 20 tane işyerinede baksak aynı primimi yatıracagız.tecrübeli arkadaşlar detaylı bilgi verirse çok memnun olurum.

   
  Erhan Hagi bu yazıya teşekkür etti.
 7. ahmet cotuk

  ahmet cotuk TÜİSAG Üyesi

  inşaat mühendisi hem şantiye şefliği yapıp hem de OSGB de veya bireysel isg uzmanlığı yapabilir mi ? hem yapı denetimde hem isg uzmanı olarak çalışabilir mi? 2020 yılında şantiye şefleri için isg uzmanlığı zorunluluğu gelecek ille A sınıfı olmak mı gerek C sınıfı yeterli olur mu
   
 8. kullanıcıadı

  kullanıcıadı TÜİSAG Üyesi

  Sorular guzel de cevap yok   
 9. Hamdi Özgür Özbek

  Hamdi Özgür Özbek TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar;
  Adalet Yüksekokulu mezunuyum, 38 yaşımdayım. Bir tanıdığım, Atatürk Üniversitesi, İş Sağlığı Güvenliği bölümünden mezun olup c sınıfı uzmanlık sertifikası alırsam, minimum 2500TL maaş ile işe başlaya bileceğimi söyledi. Doğruluğunu teyit edip bu işe soyunmak niyetindeyim.
  Teşekkür eder, iyi günler dilerim.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica