Tartışma C Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Volkan Pirik tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

Kardeş en doğrusunu sen yapmışın.. O gibi adamlar yüzünden bu hale geliyouz. Biz bildiğimiz yolda devam edelim. Ne verecek kesin 500 tl ye anlaşmıştır.

2. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

Merak ettim Dilek Ecza mı, Hedef mi kardeşim ?

3. ÖmerFaruksvnl

ÖmerFaruksvnl TÜİSAG Üyesi

bece çok haklısınız, fiyatlar yukarı çekilmeli. Aynı sorumluluğa bizde sahibiz!

MetinS bu yazıya teşekkür etti.
  4. MetinS

MetinS TÜİSAG Üyesi

Aynen katılıyorum aslında tam tersine bırakın hekimle aynı olmayı hekimden daha fazla ücret verilmesi lazım.hekim ve uzman çalıştırmayan en az 50 çalışanlı firmaya hekim için de uzman için de aynı ceza kesiliyorsa bu aynı statüde olduğunu gösteriyor.O halde neden ücretlendirmede farklı muamele var.Bu koşulların değişmesi bizlerin bu şartları kabullenmemesine bağlı.Ben kendi adıma üzerime düşeni yapıyorum.Biliyorum ki bir çok isg uzmanı arkadaşımızda üzerine düşeni yaparak haksız teklifleri reddediyor.Büyük kısmımız böyle yaparsa bizim istediğimiz koşullar sağlanabilir.

5. Levent ACAR

Levent ACAR TÜİSAG Üyesi

Burada arkadaşlar fiyatlandırmalarda konuşuyor görüyorum. bir İSG Uzmanı olarak fiyat vermeden önce çalışılacak firmanın iyice analiz edilmesi gereklidir. firmada riskler ne boyuttadır. buna göre uzman fiyatı söylemelidir. firmada kabul edilebilir düzeyden fazla risk var ise uzmanı da dip kuyuya sürükleyecekse ona göre hareket etmek gereklidir. tehlike sınıfını bilmek hiçbir zaman yeterli olmaz arkadaşlar.

NeşeB bu yazıya teşekkür etti.
  6. Bilal Emiroğlu

Bilal Emiroğlu TÜİSAG Üyesi

Selçuk Ecza.

7. Ortaklar

Ortaklar TÜİSAG Üyesi

OSGB lerinde sorumluluk olarak hesaplanacak olursa, % 75 - 80 sorumluluk ve iş yükü iş güvenliği uzmanlarının sırtındadır. Geri kalan ora ise iş yeri hekimlerinin sorumluluğundadır. Evet sorumluluk fazladır ve kararlarımızı verirken bu doğrultuda vermek gerekir.

8. mühendis85

mühendis85 TÜİSAG Üyesi

Hekimle iş güvenliği uzmanını bu şekilde karşılaştırmak ne kadar doğru tartışılır. Sonuç itibari ile hekimin yanlış teşhis veya tedavisi sonucu, hastanın ölümüne veya sakatlığına sebebiyet verebilme ihtimali de var. Bu da bir sorumluluk. Bunun sonucunda da Türk Ceza Kanununun ilgili maddeleri geçerli. Ayrıca ülkenin standardı bu bizler mühendis veya teknik öğretmenlik yaparkende, özel hastanede görev yapan bir hekim kadar maaş alamıyorduk. Bence maaş konusunda yorum yaparken hekimle kendimizi karşılaştırmaktan çok uzman olarak tecrübemiz nedir ne kadar hakediyoruz şeklinde yorum yapmak daha doğru.

9. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

çalişan sayısı kaçtır? ve makine,motor, vb teknik bölümleri var mıdır ?

10. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

Yuh...!!! Selçuk- As grubu da bunu yapıyorsa ben birşey demiyorum. Ayrıca Borusan da iş güvenliği uzmanlığı olmadığını öğrendim. Ve yıkıldım

11. Bilal Emiroğlu

Borusan ?
    Bildiğimiz BMW distribütörü de olan borusan ?
    Hakkaten yuh.
    Tahminimden çok daha gerideyiz ülke olarak.

12. Hüseyin KORKMAZ

Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

Bilginizin yanlış. Borusan Otomotivde iş güvenliği uzmanı mevcut. Ancak grup firması olduğu için diğer firmalarında olmaya bilir.

13. Elif DALKILIÇ

Elif DALKILIÇ TÜİSAG Üyesi

hesaplamınızı bir yönetmelik maddesine dayandırarak açıklar mısınız çünkü ben bir anlam veremedim

Ahmet mehmet devam bu yazıya teşekkür etti.
  14. Bilal Emiroğlu

Murat Bey diğer grup şirketlerinden birini söylemiştir diye tahmin ediyorum.
    Borusan Otomotiv'de olmaması skandal olurdu.

15. Ahmet mehmet devam

Ahmet mehmet devam TÜİSAG Üyesi

10-15 tl çok kötü bir rakam 120 çalışanı olan tehlikeli bir yerde kabaca 34 saat geçirmek gerekiyor almamız gereken para 340 tl mi ?

16. Ahmet mehmet devam

Ahmet mehmet devam TÜİSAG Üyesi

Sektörden hiç mi hiç anlamadığınız aşikar. Kuvvetle muhtemel işverensiniz. İSG kursu verilen apartmanın karşısındaki pazarcı isg kursu tabelasını görüp gidip bir isg uzmanı oluyum demiş ve sertifikayı almış sanki. Nasıl bu açıdan baktığınızı cidden anlayamıyorum. İSG uzmanlığı, alınan bir diplomayla birlikte (mühendislik vb.) girilmeye hak kazanılan bir sınav sonucu kazanılan bir YETKİ dir sertifika HİÇ DEĞİLDİR sertifika isteyen gitsin matbaacıda bastırsın. Elektrik mühendisleri makina mühendisleri uzun yıllardan beridir buna benzer yetkileri kazanarak proje vs. yapıyorlar. İSG uzmanlığı da bundan ayrı bişey değildir. Ayrıca İSG uzmanının baktığı iş yeriyle alakalı sorumluluğunun olmadığına dair bir kanun yönetmelik vb gösteririmisiniz ? Nerden çıkarıyosunuz böyle şeyleri. İSG uzmanları iş veren kadar sorumludur ne az ne çok. Ancak işveren isg uzmanının uyarılarını dikkate almamışsa ve uzman bunu kanıtlamışsa uzmanın başı belaya girmeyebilir.

Gökhan Çavuş, NeşeB ve Think Positive bu yazıya teşekkür etti.
  17. Assasinko35

Assasinko35 TÜİSAG Üyesi

ben de bi başvuru yapmıştım oraya ve sizin cevabınızı okuduktan sonra geri çekiyorum şuan, bu büyüklükte bi sorumluluğa verilen değere bakar mısınız rezalet...

18. mukadderr

mukadderr TÜİSAG Üyesi

tesekkürler murat bey :) inşallah sizde sınavı kazanır aramıza katılırsınız ben bu foruma yeni üye oldum ve fiyatlarla ilgili yorumunuz dikkatimi çekti.Şuan kimin neye göre fiyat verdiği belli değil.O kadar komik rakamlar konusuluyor ki çevremde ben de çalıştıgınızı düşünerek sorma gereksinimi duydum sınavda başarılar..

Murat KOÇAK bu yazıya teşekkür etti.
  19. Onur ATALAY

Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

aynen öyle bunun gibi 4 yere daha baktığınızda 1700-2500 arası net kazanırsınız brütüde 2400-3200 arası bir şey ne bekliyordunuz?

20. Bilal Emiroğlu

Bence en azından "şimdilik" en iyisini yapmış olursunuz.
    Neticede farkına varacaklardır, ama şu an itibari ile durum bu.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica