Tartışma C Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Volkan Pirik tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Berkay Koca

  Berkay Koca TÜİSAG Üyesi






   
  cabir durmaz bu yazıya teşekkür etti.
 2. bilalkya

  bilalkya TÜİSAG Üyesi

  yasa 2013 ocak da yürülüğe girecek cezalar yazılmaya baslandıgında telefonlarınız calmaya baslıycak yasadan önce olsada olur olmasada olur diyenler cezayla mutlaka olması gerektigini anlıycaklar . ücret olarak bakanlıkta görev yapmıs a sınıfı iş güvenligi uzmanı tarafından bilgilendirildim.

   
  cabir durmaz ve Elif BEĞEN bu yazıya teşekkür etti.
 3. Cevre5559

  Cevre5559 TÜİSAG Üyesi

  Ben telefonlarımızın çalacağı konusunda biraz umutsuzum. Hiç iş ilanlarına bakıyomusunuz. Doğru düzgün İş güvenliği Uzmanı Arayan yok gibi bir şey. Ya 6331 diğer yasalar gibi dokuman olarak kalacak (ta ki iş kazası olunca iş güv uzmanına sorumluluğu yıkmak için işleyecek) yada ciddiye alınmayacak.

     

   
 4. Cem Erol

  Cem Erol TÜİSAG Üyesi

  bence Kasım Bey 50 lira, 300 lira, 500 lira gibi rakamları söylemekle piyasayı baya bir karıştıracak. 10 kişi çalışan bir iş yerinde işverene masrafı 50 lira diyor yani iş güv. uzmanına/işyeri hekimine kalacak net para 35 lira gibi bir şey. peki hesaplamasını yaparsak iş güv uzmanı o iş yerinde ne kadar süre kalacak? taslağa göre 4-5 saat gibi bir süre çıkıyor. açıkçası ben bir uzman olarak bu rakamı çok düşük buluyorum. işverene masraf çıkarmayalım derken iş güv uzmanı ve iş yeri hekimini de hiç etmek pek akıl karı değil.

   
  uzakkk, cabir durmaz, bilalkya ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
 5. Bilal Emiroğlu

  Bilal Emiroğlu TÜİSAG Üyesi

  Bugün, Türkiye'nin en büyük ecza depolarından birinde iş görüşmesine giden,
  4 depoya bakılması istenen,
  buna rağmen 2000 lira teklif eden,
  bunun üzerine de : "2000 liraya 4 depoya uzmanlık yapacak arkadaşı bulursanız bana da haber verin, dakikasındaben onu işe koyayım" diyip kapıyı vurup çıkan İSG Uzmanı arkadaşı en içten dileklerimle tebrik ediyorum.
  Duyduğum bi olayı paylaşayım dedim.

     

   
  mawitech, Gökhan Çavuş, adipik ve 10 kişi daha buna teşekkür etti.
 6. degiray

  degiray TÜİSAG Üyesi

  Yeni çıkacak yönetmelikte 10 ve altı çalışan sayısına göre en fazla 2,5 sa. bu bedelide SGK karşılayacak ve yaklaşık 100 TL gibi bişey olacak. Buradan kaba bir hesapla saati 40 TL desek. Ve herkes 217 sa çalışmayacağını varsayarak. ortalama 100sa. desek ayda 4000 TL gibi bir rakam çıkıyor.

   
 7. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  saat ücretini 40 tl kabul etmek çok iyimser 10-15 tl arası bir rakam olarak düşünmekte fayda var.




   
 8. degiray

  degiray TÜİSAG Üyesi

  Mantıklısı bu ; SGK nın ödeyeceği rakamı refarans almak. Ama 11000 C sınıfı var. Ve bunların bir kısmı iş bulamadıkları için iş güvenliğinin "i" si bilmeden bu işe atlayan insanlar , bu siteden de görüyoruz bunu , uzman olmuş veya olmaya çalışan insanların sordukları sorular , özellikle ezbere söylenen sözlerde bunun kanıtı ,
  bu durumda 10-15 TL lelere düşebilir.



   
 9. MetinS

  MetinS TÜİSAG Üyesi

  Geçen gün bir OSGB den teklif geldi , saat ücreti 20 tl olarak. Bu durumda 50 çalışanı olan bir firma başına 340 tl ücret alıcaksın. Ayda 1500 kazanabilmek için bu şekilde en az 4 işletmeye iş güvenliği hizmeti vermek gerek. Şaka gibi ben kabul etmedim.Kim deli gibi koşturacak bu ücret için kim motive olabilecek. Varsa biri verebilirim numarasını.Sonra da kazasız işler dilerim kendisine. Çalışmayı geçtim stresine değmez.

     

   
  uzakkk, Aşır ve Cengizhan bu yazıya teşekkür etti.
 10. mukadderr

  mukadderr TÜİSAG Üyesi

  murat bey merhabalar ben size birşey sormak istiyorum. 40 çalışanı bulunan az tehlikeli bir iş yerine aylık uzmanlık bedeli kaç tl den teklif veriyorsunuz.Tabiki yukarıdaki hesaptan değil :)



   
 11. Murat KOÇAK

  Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

  :)

  mukadder hanım öncelikle henüz uzman değilim. Sadecekursum bitti sınavı bekliyorum. (ama allah söyletti sizi olacak mıyım ne??)
  ekte tehlike sınıflarına göre iş yerinde çalışılması gereken minimum çalışma saati dosyasını indirin. orada sizin belirttiğiniz kıstaslar 11 saat diyor

  Bence firmanın yaptığı iş, cirosu da önemli bunları da göz önüne almak gerek buna göre ben olsam 750-1000 tl arası bir fiyat isterdim. Ama bunu isterken elinizde veriler lması lazım. Bu işveren büyük ihtimal İSG yi bilmeyecek. Ve sizin ne "sattığınızı" ona ya sunumla ya da yapacağınız işleri anlatarak bu ücreti talep etmeniz daha yerinde olacak.

  En azından ben öyle yapmayı düşünüyorum (tabi sınavi geçersem....:p)



   
 12. Murat KOÇAK

  Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

  pardon dosyayı unutmuşum... şimdi ekledim ayırca iş güvenliği uzmanlarının görev yetki ve eğitimlerine yönelik yönetmelik taslağına baktım. Az tehlkeli iş yerleri için 10 dan fazla çalışanlara ayda en az 30 dk demiş. Yani sizin iş yeri için 120 dk oluyor.
  Bu çalışma süreleri de bana tuhaf geliyor. Ayda 3 saatte 40 kişinin güvenliği için az bir zaman olsa gerek...!!

   

  Ekli Dosyalar:

  çiğdem kanat bu yazıya teşekkür etti.
 13. Cem Erol

  Cem Erol TÜİSAG Üyesi

  yanlışınız var. çok tehlikeli 10 kişi çalışan bir yerde yeni yönetmelik taslağına göre uzmanın 270 dk=4.5 saat çalışması gerekiyor. 2,5 saat değil. kasım özerin videosunu izlerseniz bunun işverene masrafının 50 tl olacağını söylüyor.




   
 14. degiray

  degiray TÜİSAG Üyesi

  Evet doğru , yanlışım var. Ben osgbnin birinin yapmış olduğu tabloya istinaden 2,5 sa. dedim. Hatta o tablo bu forumda paylaşılmıştır. Neyse , 10 kişi çok tehlikeli 4,5 sa ediyor ve bırakın 50 TL , 100 TLye bile zor

   
  Cem Erol bu yazıya teşekkür etti.
 15. Hüseyin KORKMAZ

  Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar sizce 100 çalışanı bulunan bir otel için ne kadar fiyat vermek mantıklı?



   
 16. Bilal Emiroğlu

  Bilal Emiroğlu TÜİSAG Üyesi

  11 il, 13 ecza deposu, 600 çalışan.
  teklif edilen 2000 lira.
  :)

   
 17. mert aslan

  mert aslan Guest

  ben 60 çalışanı olan bir otel için hekim +uzman:2500 tl /ayda verdim..

   
 18. Hüseyin KORKMAZ

  Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

  ben 900-1000 arası olur dedim ama benden daha uygun teklif veren olduğundan uygun fiyat veren ile anlaşmışlar. Merak ettim ne kadar fiyat verdi acaba.

   
 19. mert aslan

  mert aslan Guest

  teklifiniz iyi ama maalesef bu işi sürümden kazanırım mantığıyla hareket edenler piyasayıda düşürmekteler.

   
 20. MetinS

  MetinS TÜİSAG Üyesi

  Yeni yönetmelik taslağına göre
  İş güvenliği uzmanlarının çalışma süreleri
  MADDE 13 – (1) İş güvenliği uzmanları, bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yerine getirmek için aşağıda belirtilen sürelerde görev yaparlar:
  a) 1 ilâ 10 çalışanı olan işyerlerinden,
  1) Az tehlikeli sınıfta ,ayda en az 30 dk
  2) Tehlikeli sınıfta ayda en az 60 dk
  3) Çok tehlikeli sınıfta ayda en az 120 dk
  olmak üzere her çalışan başına ilave 15 dakika.

  b) 10’dan fazla çalışanı olan işyerlerinden,
  1) Az tehlikeli sınıfta çalışan başına ayda en az 10 dk
  2) Tehlikeli sınıfta çalışan başına ayda en az 15 dk
  3) Çok tehlikeli sınıfta çalışan başına ayda en az 20 dk

  (2) Az tehlikeli sınıfta yer alan 1000 ve daha fazla çalışanı olan işyerlerinde her 1000 çalışan için tam gün çalışacak en az bir iş güvenliği uzmanı görevlendirilir. Çalışan sayısının 1000 sayısının tam katlarından fazla olması durumunda geriye kalan çalışan sayısı göz önünde bulundurularak birinci fıkrada belirtilen kriterlere uygun yeteri kadar iş güvenliği uzmanı ek olarak görevlendirilir.
  (3) Tehlikeli sınıfta yer alan 750 ve daha fazla çalışanı olan işyerlerinde her 750 çalışan için tam gün çalışacak en az bir iş güvenliği uzmanı görevlendirilir. Çalışan sayısının 750 sayısının tam katlarından fazla olması durumunda geriye kalan çalışan sayısı göz önünde bulundurularak birinci fıkrada belirtilen kriterlere uygun yeteri kadar iş güvenliği uzmanı ek olarak görevlendirilir.
  (4) Çok tehlikeli sınıfta yer alan 500 ve daha fazla çalışanı olan işyerlerinde her 500 çalışan için tam gün çalışacak en az bir iş güvenliği uzmanı görevlendirilir. Çalışan sayısının 500 sayısının tam katlarından fazla olması durumunda geriye kalan çalışan sayısı göz önünde bulundurularak birinci fıkrada belirtilen kriterlere uygun yeteri kadar iş güvenliği uzmanı ek olarak görevlendirilir.
  (5) İş güvenliği uzmanları sözleşmede belirtilen süre kadar işyerinde hizmet sunar. Birden fazla işyeri ile kısmi süreli iş sözleşmesi yapıldığı takdirde bu işyerleri arasında yolda geçen süreler haftalık kanuni çalışma süresinden düşülür.

   
  mbyasar75 ve erolisgu bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş



Yandex.Metrica