Tartışma C Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Volkan Pirik tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. iraporismail

  iraporismail TÜİSAG Üyesi  gelsin ben 3000 tl vereyim benim yanımda çalışsın.


   
 2. okhan

  okhan TÜİSAG Üyesi

  :)

   
 3. halilurkut

  halilurkut TÜİSAG Üyesi

  Biz OSGB olarak a sınıfı uzman arıyoruz. bulamıyoruz 2 bin lira nedir. Gelsin minimum 4 bin lira maaşla başlasın yarın.

     

   
 4. ltekin

  ltekin TÜİSAG Üyesi

  merhaba, peki bu 1 temmuz itibarıyla az tehlikeli iş yerleri için başlayacak zorunluluğa göre uzman ücretleri nasıl değişiyor bilgilendirirseniz sevinirim. Örneğin 5 çalışanı olan bir lokantaya ne ücret verebilirim bunun bir standardını bulamadım çok değişik rakamlar duyuyorum ve 'ne kopartabilirsem yaklaşımı' hiç etik değil.

   
 5. tahir çayır

  tahir çayır TÜİSAG Üyesi

  Konya için konuşuyorum az tehlikelide uzman + hekim 10tl den başlıyor arkadaşlar

     

   
 6. ltekin

  ltekin TÜİSAG Üyesi

  OSGB lerin verdiği fiyat mıdır bu, 1 saatlik ücret sanıyorum öyle anladım ama hem uzman hem hekim birlikte..? yanlışsam düzeltin lütfen ve çok komik bir rakam gibi geldi:düşünceli:

   
 7. FUNDA3426

  FUNDA3426 TÜİSAG Üyesi


  Şaka mı bu fiyatlar...

  O lokantalardan birinin kapısından çöp almaya gitsen her ay, 10 L para mı dersin! . Uzman+Hekim 10 L mış: İşe giriş muayenesi var, işe giriş eğitimleri var, denetimi var, var da var...

  Bu insanların kafasını, mantalitesini çözmeye çalışıyorum!

  Yok, olmuyor!
   
  uğur uzman ve ltekin bu yazıya teşekkür etti.
 8. ltekin

  ltekin TÜİSAG Üyesi

  Katılıyorum ve okuduğumda anlamakta da zorlandım açıkçası. Belki dedim yanlış mı anlaşıldım??? Bunun bi standardını bulmaya çalışıyorum ve yok anladığım kadarıyla.. 10 tl nedir ya, çocuğa versen beğenip almıyor artık ama bunların hepsi OSGB ler yüzünden geldi başımıza. En başından beri karşı durdum ve hala da aynı düşüncedeyim. Tabi ki işini sağlam yapanları tenzih ediyorum.   
 9. ltekin

  ltekin TÜİSAG Üyesi

  Bu arada ben istanbuldayım ve bireysel çalışacağım. Gereken neyse eksiksiz yapmak ve düzeni sağlamak istiyorum. Duyuyorum ki aylık denetimleri kağıt üzerinde halledip hiç işletmeye gitmeden para alanlar var. Vicdanen çok rahatsız edici. Aylık 80 tl, 100 tl, 150 tl gibi rakamlar telafuz edildi az tehlikeli yerler için. Ne diyorsunuz??

     

   
  FUNDA3426 bu yazıya teşekkür etti.
 10. HANDE ÇAVUŞOĞLU

  HANDE ÇAVUŞOĞLU TÜİSAG Üyesi

  Merhaba,

  Bireysel uzman olarak nasıl çalışacaksınız? Serbest meslek makbuzu keserek mi? Çünkü az tehlikeli işyerleri ssk lı göstermek istemiyorlar. Peki bu rakamları bahseden işyerlerinin tehlike derecesi ve personel sayısı nedir?   
 11. ltekin

  ltekin TÜİSAG Üyesi

  ayda 1 gün sigortamı ödeyecek işveren. hepsi de az tehlikeli iş yeri. çalışan sayıları 10 ve altında. lokanta ve ofis tarzı yerler.   
 12. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Kolay gelsin. Konya' da 2 kişilik az tehlikeli bir firmaya 10 TL' ye hangi iş güvenliği hizmetleri veriliyor? Nasıl veriliyor?
  Örneğin risk analizi yapılıyor mu? Acil durum planı yapılıyor mu? Saha denetimi ? Eğitim? İşe giriş, periyodik muayene? vb. yapılıyor mu?
  Zira bunların çıktılarının maliyeti bile 10 liradan fazla tutar.

   
  iteq, olivin48, FUNDA3426 ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
 13. HANDE ÇAVUŞOĞLU

  HANDE ÇAVUŞOĞLU TÜİSAG Üyesi

  Teşekkür ederim cevapladığınız için. Bizde istanbul piyasasında bu durumu araştırıyoruz, ancak karşılaştığımız tablo işverenlere sigorta priminin yüksek gelmesi. Böylece işe serbest meslek makbuzu keserek başlamayı düşünüyoruz. Bu konuda fikri ve bilgisi olanlar bize yardımcı olursa sevinirim. 10 ve altı olduğu için hekim zorunluluğu olmuyor bildiğim kadarıyla. 9 personeli olanlar bir de uzman ile sigortalı personel sayıları 10 olduğu için bu duruma yaklaşmıyor.
   
 14. ltekin

  ltekin TÜİSAG Üyesi

  Rica ederim ben de bilgi sahibi olmaya çalışıyorum ve işimi hakkını vererek yapmak istiyorum çokçası.Bir de tabi aldığımız risklere bakacak olursak piyasayı ayaklar altına alan bu fiyatlara söyleyecek söz bulamıyorum. Çünkü küçümsenecek ya da hafife alınacak bir meslek değil bizimki. Size bir şey daha soracağım yalnız, bu 10 ve altı çalışanı olan yerlere hekim zorunlu değil dediniz bundan emin misiniz? benim bildiğim diğer sağlık personeli zorunlu değil sadece hekim ve uzman zorunlu...? Ben ücretlendirmeyi yaparken de çalışan sayısını ve sektörel tehlikeleri dikkate alacağım, bu öyle 10 tl ye yapılacak birşey değil yani!!!

   
 15. HANDE ÇAVUŞOĞLU

  HANDE ÇAVUŞOĞLU TÜİSAG Üyesi

  Görüştüğüm mali müşavirler de bahsetti. Kanun olarak bende bulamadım ama araştırdığım zaman bakanlık tarafından 1 temmuz 2016 için işvereni bilgilendirme amaçlı yazılmış yazılarda gördüm. şu şekilde yazılmış " 10'dan az çalışanı olan ve az tehlikeli sınınfta yer alan işletmelerde iş sağlığı konusunda kamu sağlık hizmet sunucuları ya da aile hekimlerinden hizmet alabilecekler. Dolayısıyla işverenler iş sağlığı konusunda herhangi bir sorumluluk almayacak." Kesinlikle ben de işimi duyarlı olarak yapma taraftarıyım. 2,5 yıldır bireysel olarak bir işletmede uzmanlık yapıyorum. Böle de olması taraftarıyım. Bunu her zaman da sölemişimdir biz uzmanlar kendi kalitemizi kendimiz belirleyeceğiz biraz zor da olsa allah hepimize kolaylık versin.   
  ltekin bu yazıya teşekkür etti.
 16. tahir çayır

  tahir çayır TÜİSAG Üyesi

  hepsi dahil onlara çıktı parası ödemiyor işyerinin yazıcısından çıktı alıyor

   
 17. tahir çayır

  tahir çayır TÜİSAG Üyesi

  serbest meslek makbuzu olmaz sigortalı olmanız gerekiyor. mevzuatı iyice okuyun

   
 18. tahir çayır

  tahir çayır TÜİSAG Üyesi

  hekim zorunlu ancak 10 dan az çalışanı olan az tehlikeli işyerlerinde aile hekimi hizmet verebilmekte yani belli bir ücret ödenecek yine ayrıca 10 tl /kişi rakam bireysel değil OSGB lerin verdiği rakam.bireysel 50 tl /kişi den aşağı çalışmam şahsım adına

   
 19. tahir çayır

  tahir çayır TÜİSAG Üyesi

  az tehlikeli işyerine 10 tl/ kişi deli para ,çok tehlikeli madene 20 tl/kişi teklif veriyorlar.60 tl/kişi teklif verdim firma sahibi bana güldü. aynı işi yapacaksınız diye ancak bir kaz olduğu zaman anlıyorlar ama iş işten geçmiş oluyor

   
 20. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Kolay gelsin. Konya' da 2 kişilik az tehlikeli bir firmaya 10 TL' ye hangi iş güvenliği hizmetleri veriliyor? Nasıl veriliyor?
  Örneğin risk analizi yapılıyor mu? Acil durum planı yapılıyor mu? Saha denetimi ? Eğitim? İşe giriş, periyodik muayene? vb. yapılıyor mu?
  Zira bunların çıktılarının maliyeti bile 10 liradan fazla tutar.
  Bu işin olmayacağını biliyorum da işin üçkağıdı nasıl yapılıyor onu merak ediyorum :) Dokümanların hepsi hazır matbu mu? Kopyala koy gitsin zaten bu paraya bu hizmeti talep eden adam ona bakmaz bile :)

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica