Tartışma : C Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

kagan uzun

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
yarın isg uzmanı olarak bir osgb de ilk iş günüm..
iş hakkında hiç birşey bilmiyorum herşey teoride ..
sözleşme yapacağım ..bu yazılanlardan sonra yeni bir işe başlamanın heyecanından çok korkuyorum ..,
2000 tl olarak anlaştım ancak dediğim gibi yarın sözleşme yapıcam nelere dikkat etmeliyim..
ve bu iş için çalıştığım yerden istifa ettim , hata mı ettim diye düşünmeden edemiyorum
hiç hata etmemişsin güzel fiyata ankaşmışsın diyecem ama bulunduğun şehirde önemli fiyat konusunda,osgb de daha fazla fabrika ve ortam görmen açısından iyi olacaktır..6 aya kalmaz sende işin kurdu olursun

ecemus

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
hiç hata etmemişsin güzel fiyata ankaşmışsın diyecem ama bulunduğun şehirde önemli fiyat konusunda,osgb de daha fazla fabrika ve ortam görmen açısından iyi olacaktır..6 aya kalmaz sende işin kurdu olursun

istanbul da bir osgb..

fumeka

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
mrblar.
bir yerde sigortalı calışırken (isg hizmeti ile ilgili olmayan) ,başka bir şirkette isg hizmeti verebilirmisin(haftada 1 gün hafta ici zamanım olduğunu varsayarsak),yani her iki işi yapma şansımız varmı

zafer bey, bir yerde tam zamanlı sigortalı olsanız da sizin aylık çalışma saatiniz var bu da mesailerle birlikte 217 saat. yani normal çalıştığınız süre aylık 180 saat dersek kalan 37 saat için bir yada bikaç yer ile anlaşabilirsiniz. aynı gün için iki farklı kurumdan sigorta yatırılabilir.

imd46

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
............

fehmi

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
burdaki hesapla yönetmelikte yazan tutmuyor bir bakrmsınz 80 kişi burda 4 gün yönetmeliğe göre hesaplarsan 2,5 gün aradaki fark nedir

ali rıza midava

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bu dosyada yazanda sabit süreler var 12 saat + işçi sayısı * 5 dak. gibi.
yani bu durum eski.
yeni duruma göre sabit süre yok
ATS işçi sayısı * 10 dak.
TS işçi sayısı * 15 dak.
ÇTS işçi sayısı * 20 dak.
bunu dikkate alalım arkadaşlar.
bilgileri güncelleyelim artık.
kanun çıkalı neredeyse 9 ay oldu.

halilurkut

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
İyi günler arkadaşlar bi arkadaşım isg uzmanı küçük şirketlere hizmet verirken faturaya falan gerek yok diyor sadece risk deg. egitim acil durum planını yap paranı al diyor bu hizmet alana ve bana sorun çıkartır mı.ben sonuçta eğitim için falan sertifika bastırcm imzam olcak bi fatura kesmem gerekir heralde.Bu işi yapmak için ne yapmam lazım. adamlar beni bi şekilde sigortalı gosterebilir mi Firma sayısı 60 küçük firma acil bi cevap bekliyorum arkadaşlar.

halilurkut

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bide arkadaşlar benim bu küçük işyerleriyle sözleşme yapmalı mıyım nasıl olacak

Satife

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Tarık Bey, mühendislik de doktorluk gibi DİPLOMALI bir meslek. VE İşyeri hekimliği de iş güvenliği uzmanlığı gibi SERTİFİKALI bir meslek. Kavramları birbirine karıştırmayalım lütfen!
Benim anlamadığım güzel söylüyorsunuz da bu sertifikayı almaya hak kazananlar da ilköğretim mezunu degil lütfen herkes kendini ve bu mesleğin onurunu düşürmesin yapmayacaksa yapmasın ama burada karalama yapıp da benim gibi aranıza yeni katılacak arkadaslara da daha başlamadan bikkinlik getirmesin ısını heryerde iyi yapan kazanır başka seyler konusulmali bunlardan once diye düşünüyorum

ferhat dudu

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
c sınıfı uzmanım 55 çalışanı olan tehlıkelı sınıftakı bir firmadan 2000 tl istiyecegım..

Murat KOÇAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
KOMİK BİR FIKRA,

bu gün bir vesile ile OSB de bir tekstil firması sahibiyle konuştum. Adam tekstil mühendisi..(alaylı değil yani)

dedimki: 6331 yasası çıktı nedir?
dedi ki: devlet özelleştirme yapıyor ya yükü bizim üstümüze atıyor.!!!(???)
dedimki: bir OSGB ile veya uzmanla görştünüz mü
dediki: yok ya..!! "NE GÖRÜŞÇEM"... biara devlet "iş yeri hekimi de zornlu kılmıştı..nooldu bi durum çıkmadı...!!!"(yani devlet bana CEZA YASSIN NOOOOLUR CEZA YAZZSIN diye tırmalıyor.)
dedim ki: maliyeti düşükmüş uzun süreli olarak kendini amorti ediyormuş....
dedi ki: bu iş belli süre sonra aylık 100 Tl yebağlanır. Uzman 10 iş yerine "imza atsa" 1000 tl veririz geçeriz...(intihar etmek isteyen bir işveren)
dedim ki: peki nasıl çözülür bu sorun ?
VE BOMBA dedi ki: İş güvenliği uzmanı sorumluluğu "MADDİ" olarak üzerine alacak, o zaman ücretler yükselir(Hem çakal hem kurt olan hayvanın ismi aşağıdakilerden hangisidir?)
ve ekledi: abi ben 15 gün kursuna giderim, alırım belgemi(15 gndebelge alıyor arkadaş) kendi işyerimde atarım imzalarımı....

(büyük harfi bağırma anlamında kullanmıyorum):
ARKADAŞLAR

HİÇ KENDİNİZİ VE BİRBİRİNİZİ ÜZMEYİN,BU ADAMLAR OLDUKÇA ÇAŞILMALARIMIZ KARŞILIĞINI BULACAK,İSTEDİĞİMİZ DEĞER BİZLERE VERİLECEK....

biz araştırmalarımıza devam edelim.... gazza gelmeyelim....,
şimdi gülebilirsiniz...

chemistanbul

Banned
c sınıfı uzmanım 55 çalışanı olan tehlıkelı sınıftakı bir firmadan 2000 tl istiyecegım..

13,5 saate 2000 tl.. bir uzman 180 saat mesai yapabiliyor sanırım.bunu bile bırakın, 130 saat çalıştığınızı düşünelim.13 saat * 10 = 130 saat
2000 tl * 10 = 20000 tl.görürsen bana da söyle.

biz bu işi böyle görüp lanse ettikçe çevremizde çakal sayısıda artıyor.sonra bırakın 13 saate 2000 tl yi aylık 2000 tl ye çalışmayı bile beğenmeyecek hale geliyoruz.
Allah c.c yardımcımız olsun.

çağan_78

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
valla 14 kişi calışan işyerine hekim+uzman 1700tl fiyat veren osgb var arkadaşlar

süperman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar eskiden Osgb ler piyasayı düşürüyordu şimdi durum uzmanlara döndü.

kemalx

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar bu işte kim para kazanır biliyor musunuz?Bir yere müracaat ettiğinizde fiyatı aşırı derecede aşağıya çekerseniz kaybedersiniz.Bir de olayı sırf para kazanacağım diye yapmamak gerekiyor.Cezayı yiyecek olan kişiler işverenlerdir.Buna göre kim çok dayanıklı olursa parayı da o kazanır.Sizlere tavsiyem Osgb türünden yerlere müracaat bile etmeyin.Onlar sizi arasın.Osgb'de işverenler hangi çalışanına iyi maaş veriyor ki size verecek?Biraz sabrederseniz kazanırsınız.Adamlar bize muhtaç durumda oluyor,daha bir de abuk subuk konuşmalar yapıyorlar.Acaba cezayı yiyince de böyle konuşabilecekler mi?İş Güvenliği ve İşci Sağlığı Uzmanlığını saygın bir hale getirmek bizim elimizde olduğunu sakın aklınızdan çıkarmayın.

süperman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar kesilen cezaları iş güvenliği uzmanına yansıtma gibi durumlar oluyormu. İşveren bu iş güvenliği uzmanının görevi bu parayı sen öde diye dava açabilirmi

YİĞİT KIZILOĞLU

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
merhaba arkadaşlar c sınıfı iş güvenliği uzmanı 180 saat bi yerler sözleşmesi var fazla mesai olarak da (37 saat) bi yerle sözleşme yapacaksa o sözleşme nasıl olmalıdır ?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.