C Sertifikalı Uzmanların B Sözleşmesi Yapmaları Nasıl Mümkün Olacak.

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında Bilal54 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Bilal54

  Bilal54 TÜİSAG Üyesi  6331 sayılı kanunun geçici maddesine dayanılarak C sertifikalı uzmanlar işyerinin tehlike sınıfına göre B sertifikalı gibi sözleşme yapabilmelerinin uygulama prosedürü nasıl olacak? Teşekkürler.


   
 2. akraba54

  akraba54 TÜİSAG Üyesi

  bende bu soru hakkında bilgi edinmek istiyorum

   
 3. Murat KOÇAK

  Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar sanırım bunu çıkacak yeni yönetmelikte belirtecekler. Bu hikayenin çıkış yeri iş müfettişleri olabilir. ONlardan pıyasaya yayıldı heralde. Ve doğru bir bilgi olduğu aşıkar

     

   
 4. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  İş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü
  GEÇİCİ MADDE 4 (1) Bu Kanunun 8 inci maddesinde belirtilen çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde (A) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, bu işyerlerinde Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren dört yıl süreyle (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi; tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde ise (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, bu işyerlerinde Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç yıl süreyle (C) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi kaydıyla yerine getirilmiş sayılır.

  Nasıl az tehlikeli yerde çalışıldığı bakanlığa bildiriliyorsa aynı şekilde tehlikeli yerler içinde geçerli olacak ekstradan bir şey yapmanız gerekmiyor.

   
  Bilal54, ATURAN ve muratkoçak64 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica