Haber Ç S G B 100 Iş Müfettiş Yardımcısı Alacak !!!

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Gülşen ÇETİN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gülşen ÇETİN

  Gülşen ÇETİN TÜİSAG Üyesi  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığından:

  İŞ MÜFETTİŞİ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda Genel İdare Hizmetleri Sınıfında 8. ve 9. derecede açık bulunan 100 adet İş Müfettişi Yardımcısı kadrolarına, Ankara'da yapılacak sınavla işin yürütümü yönünden görev yapmak üzere 25, iş sağlığı ve güvenliği yönünden görev yapmak üzere 50 maden, 25 inşaat yüksek mühendisi veya mühendisi olmak üzere, İş Müfettişi Yardımcısı alınacaktır.

  Sınava katılma şartları;

  a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yazılı nitelikleri taşımak,

  b) Müfettiş yardımcılığına giriş sınavının yazılı aşamasının yapıldığı tarihte otuz beş yaşını doldurmamış olmak,

  c) İşin yürütümü yönünden iş teftişi görevi için; hukuk, siyasal bilgiler, siyasal bilimler, iktisat, idari bilimler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleriyle, bunlara denkliği onaylanmış yerli ve yabancı yüksekokullardan birini bitirmek,

  ç) İş sağlığı ve güvenliği yönünden iş teftişi görevi için; maden, inşaat yüksek mühendisi veya mühendisi olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak,

  d) 2013 veya 2014 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sınavına katılmış ve işin yürütümüyle ilgili teftiş görevine alınacaklar için KPSSP46 puan türünden en az 75 puan, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili teftiş görevine alınacaklardan KPSSP1 puan türünden maden mühendisleri için en az 75 puan, inşaat mühendisleri için en az 85 puan almış olmak,

  (Başvuruda bulunan adaylardan puan sırası en yüksek olandan başlamak üzere belirlenen boş kadro sayısının 4 katı (100 işin yürütümü, 300 iş sağlığı ve güvenliği (200 maden, 100 inşaat yüksek mühendisi veya mühendisi)) sayıda adaya sınava giriş belgesi gönderilerek sınava davet edilecektir. Ancak sınava davet edilecek son adayın almış olduğu puanı alan müracaatta bulunmuş diğer adaylar da sınava çağırılacaktır.

  ç) Sağlık durumu itibariyle iklim değişikliklerine ve her çeşit yolculuk koşullarına elverişli olmak,

  d) Tutum ve davranışları, varsa, sicili yönünden müfettişliğe engel durumu bulunmamak,

  e) Bu sınava en fazla bir kez girmiş olmak,

  f) Süresi içerisinde başvurmuş ve iş talep formu ile birlikte diğer belge ve bilgileri eksiksiz olarak Kurula vermiş olmak.

  Başvurular 08.09.2014 günü başlayacak, 25.09.2014 günü çalışma saati bitiminde sona erecektir.

  Sınava girecek adaylar, Bakanlığımız www.csgb.gov.tr ve www.itkb.gov.tr internet sayfalarında yer alan aday başvuru sistemi bağlantısı üzerinden erişerek doldurup imzalayacakları iş talep formu çıktısı ve aynı linkte yer alacak ekleri ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İnönü Bulvarı No: 42 Emek/ANKARA adresinde kurulacak kayıt kabul bürosuna bizzat veya posta ile başvurabileceklerdir. Posta ile yapılan başvurularda, internet üzerinden online iş talep formunun 25.09.2014 tarihine kadar doldurulması şartı ile iş talep formu aslı ve eklerinin İş Teftiş Kurulu Başkanlığına en geç 02.10.2014 mesai saati bitimine kadar ulaşması zorunludur. Postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Bu süreden sonra gelen belgeler ve ekleri gönderilmeksizin yapılacak online başvuru kabul edilmeyecektir.

  Yazılı sınava katılmaya hak kazananların listesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile www.csgb.gov.tr ve www.itkb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecek, sınava katılmaya hak kazanan adaylar sınavın yapılacağı yer ve saati gösteren fotoğraflı sınav giriş belgesini, sınav saatine kadar İş Teftiş Kurulu Başkanlığı'ndan teslim alabilecekleri gibi, aday başvuru sistemi üzerinden alacakları çıktı ile de sınava katılabileceklerdir. Sınava katılmaya hak kazanan adaylara ayrıca posta yoluyla sınava giriş belgesi gönderilmeyecektir.

  Yazılı sınav 25.10.2014 tarihinde Ankara'da üç oturum halinde yapılacaktır. Adaylar "sınav Giriş Belgesi" ile birlikte fotoğraflı kimlik belgesini (Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi v.b.) göstermeden sınava katılamazlar. Yazılı sınavda 70 (yetmiş) ve daha yukarı puan alarak sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara sözlü sınavın yapılacağı yer, gün ve saati bildiren tebligat yapılacaktır. Ayrıca, yazılı sınavı kazanan adayların isim listesi ile sözlü sınavın yer ve tarihi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ilan panosunda ve www.csgb.gov.tr ile www.itkb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecektir.

  Başvuru koşulları, sınav konuları ve detaylı bilgiyi içeren broşür ile iş talep formu, İş Teftiş Kurulu Başkanlığı'ndan ve www.csgb.gov.tr ile www.itkb.gov.tr internet adreslerinden temin edilebilir.

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı


   
 2. DeathNote

  DeathNote TÜİSAG Üyesi

  bölüm kurtarmadı. Hayırlısı artık

   
 3. serkanbey

  serkanbey TÜİSAG Üyesi

  BEN Tekstil Mühendisiyin geçen sene alım ilanı çıktığında P 13 puanı istemişlerdi.Alımlarda tekstil müh vardı.maden ve inşaat da tabiki.sırf bu sınava girebilmek için yds ve pazar günki hukuk sınavına girdim p 13 puanım hesaplansın diye. bu ilanı ilk gördüğümde şok oldum.Tekstil Mühendisi yok zaten alım puanı p1 sadece c.tesi sınavına girsem yeter .madem p1 ile oluyor bu iş p 13 niye...anlayan varsa yardım arkadaşlar..

     

   
 4. DeathNote

  DeathNote TÜİSAG Üyesi

  YDS gerekli diye biliyorum ama devlet nasıl alım yapar daha tam bende bilmiyorum.

   
 5. Gülşen ÇETİN

  Gülşen ÇETİN TÜİSAG Üyesi

  Ya bide burda a veya be sınıfı uzmani şartı da aramiyor çok saçma bi alım olcak.

     

   
 6. masum123

  masum123 TÜİSAG Üyesi

  aynen öyle

   
 7. rauf

  rauf TÜİSAG Üyesi

  Teftiş kuruluna alınacak yardımcılarda aranan özellikler neye göre belirleniyor, teftiş kurulu içinde mühendislik, teknik bölüm ve fkb mezunlarıda olmalıydı.
   
 8. volkan volkan

  volkan volkan TÜİSAG Üyesi

  uzman alımıı değil bu müfettiş alımı a kadro
  umarım yakında uzman alımıda yaparlar yalnız abc mevzusu nasıl olur bilinmez   
 9. baki karaman

  baki karaman TÜİSAG Üyesi

  c istiyor mu? Bakanlık eleman alımında kanun çıkarırken yapamadığı bir şeyi yapmaya çalışıyor.Bu bir mesaj Arkadaşlar, anlayana..

     

   
 10. baki karaman

  baki karaman TÜİSAG Üyesi

  c istiyor mu? Bakanlık eleman alımında kanun çıkarırken yapamadığı bir şeyi yapmaya çalışıyor.Bu bir mesaj Arkadaşlar, anlayana..   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica