Haber - Ç A T I D E R'den Çatılarda Iş Güvenliği Ve Sağlığı Eğitimi | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Ç A T I D E R'den Çatılarda Iş Güvenliği Ve Sağlığı Eğitimi

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  ÇATIDER'den Çatılarda İş Güvenliği ve Sağlığı Eğitimi

  1.jpg

  ÇATIDER tarafından her sene mimarlık fakültelerinin "Yapı Malzemeleri" ve "Yapı ve Yapım Yolları" dersleri dahilinde tertip eden "Uygulamalı Çatı Kaplama Malzemeleri ve Çatı Sistemleri Eğitimleri" 2014 yılı itibarıyla Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Yeni Çağa Meslek Yüksek Okulu, Işık Üniversitesi Mimarlık ve İç Mimarlık Fakülteleri ve Yeditepe Üniversitesi İç Mimarlık Fakülteleri ile devam etti. 2014 yılı itibarıyla 214 öğrenci ve 14 eğitimcinin katıldığı eğitimlerin devam edeceğini bildirildi.

  Çatı ile ilgili toplumsal şuuru artırmayı ve çatı sektörünü geliştirmeyi görev edinen Çatı Endüstricileri ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER), mimarlık fakültelerinde tertip ettiği eğitim çalışmalarına hız verdi. Son olarak Işık Üniversitesi Şile Kampüsü Mimarlık Fakültesi'nde verilen eğitimlere bu arada Yeditepe Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü talebeleri ve eğitimcileri de katıldı. "Çatılarda İş Güvenliği ve Sıhhati" konularının da ele alındığı "Çatı kaplama malzemeleri ve çatı sistemleri uygulamaları" eğitimde ‘İş güvenliği - çatıda - yüksekte çalışmanın tehlikeleri ve dikkat edilmesi şart olan hususlar’, ‘Çatı ustasının tanıtımı, özellikleri’, ‘Kullanılan el aletleri, yardımcı malzemeler’, ‘Çatı sistemleri soğuk ve sıcak çatılar, havalandırma, yoğuşma, izolasyonlar, yağmur suyu sistemleri’, ‘Çatı kaplama malzemesinin tanıtılması ve doğru uygulama asalları’ konuları ele alındı.

  Kaynak: http://www.emlakpencerem.com/catiderden-catilarda-is-guvenligi-ve-sagligi-egitimi-56687h.htm


   
  keskinkilic bu yazıya teşekkür etti.
 2. keskinkilic

  keskinkilic TÜİSAG Üyesi

  Süper yaaa..Aslıda ÇATIDER DEN yardım talep etsek ..yuksekte egıtımlerde gelselerde bize ve fırmalarada anlatsalar...

   
  Serçin YAPRAK bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica