Haber - Bursa'da Bakan Yılmaz'dan Öğrenciye İş Güvenliği Uyarısı | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Bursa'da Bakan Yılmaz'dan Öğrenciye İş Güvenliği Uyarısı

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Bursa’nın İnegöl ilçesindeki Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü'nü ziyaret etti. Bakan İsmet Yılmaz, kampüsteki tematik lise atölyesinde pratik yapan öğrencilerin çalışmalarını inceledi.

1.jpg

İnegöl Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Külliyesi'nde incelemelerde bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, iş güvenliğine uymayan öğrenciyi ikaz etti.

Bursa'ya bir dizi ziyaretler için gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ilk olarak İnegöl Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Külliyesi'nde incelemelerde bulundu. Mobilya ve iç mekan tasarım bölümünde öğrencilerin çalışmalarını yakından inceleyen Bakan Yılmaz, bir öğrenciyi kesim yaparken iş güvenliğine dikkat etmemesi üzerine uyardı. Öğrencinin çalıştığı CNC makinesinin durdurulmasını isteyen Bakan Yılmaz, "İş güvenliğine dikkat ediyorsun değil mi? Gözlüğün, eldivenin var mı?" diye sordu. Öğrencinin, "Var efendim" demesi üzerine, Bakan Yılmaz, "Var olması yetmez, kullanmalısınız" dedi. Yılmaz daha sonra diğer bölümleri ziyaret etti.

Kaynak: Bursa TV

6666, suatsahinn, m.i.nevruz ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. resul uşak

resul uşak TÜİSAG Üyesi

Bakanın isg konusundaki dikkati önemli. İnş diğer yetkili idareci müdürlerde aynı özeni gösterir.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica