Haber Burdur'da Orman Işçisi Tonlarca Ağırlıktaki Kayanın Altında Kalarak Hayatını Kaybetti

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Recep GÜLER tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş 1. Burdur'da Orman İşçisi Tonlarca Ağırlıktaki Kayanın Altında Kalarak Hayatını Kaybetti

  [​IMG]


  Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Çobanpınar köyünde, orman kesim işçisi, tonlarca ağırlıktaki kayanın altında kalarak hayatını kaybetti.

  Edinilen bilgiye göre, olay, bu Sabah Çobanpınar köyü Üçtepeler mevkiinde meydana geldi. Ormanda kesim işçisi olarak çalışan Ali Kınalı(51), kayanın üzerine düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Kınalı'nın, Çobanpınar köyü Üçtepeler mevkiinde kızıl çam ağacı seyrekleme çalışmaları yaparken, hızar motoru ile kestiği ağaca dayanan kayanın üzerine yuvarlanması sonucu hayatını kaybettiği belirtildi.

  Ağaç kesimi yaparken, bıçkı motorunun sustuğunu duyan oğlu AbdullahKınalı, babasının cansız bedeninin bir kısmını ve bıçkı motorunu kayanın altında görünce, durumu jandarmaya haber verdi. Olay yerine gelen köylüler, jandarma ve AFAT ekipleri, tonlarca ağırlıktaki kayayı Ali Kınalı'nın üzerinden kaldıramayınca, Bucak Belediyesi'nden yardım istendi. Kazanın olduğu yerin sarp ve yamaç olması nedeniyle, iş makineleri yaklaşık 300 metre yol açarak olay yerine ulaştı. Ali Kınalı'nın cesedine, üzerine düşen kayanın kaldırılması sonucu ulaşılabildi.

  Kaynak: http://haberler.com/orman-iscisi-tonlarca-agirliktaki-kayanin-altinda-5777027-haberi/   
  Last edited by a moderator: 13 Mart 2014
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica