Haber Boztaş'tan Hijyen Eğitimi Uyarısı - Antalya

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Boztaş'tan Hijyen Eğitimi Uyarısı

  1.jpg

  Antalya'nın Manavgat ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile üye ve çalışanlarına yönelik "Hijyen Eğitimi"nin beşincisi gerçekleşti.

  MATSO Otogar Toplantı Salonu’nda gerçekleşen eğitim Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Eğitmeni Merve Bozkurt tarafından verildi.Toplam 230 kişinin katıldığı ve 8 saat süren eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olanlara kurs bitirme belgesi verildi. MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, üye ve personellerine yönelik eğitimlerin beşincisini gerçekleştirdiklerini belirterek 21 Haziran’da yeniden eğitim düzenleneceklerini söyledi.

  2.jpg

  Hijyen Eğitimi Yönetmeliği'nin 5 Temmuz 2013 ve 28698 Sayılı resmi gazete de yayımlanarak yürürlüğü girdiğini kaydeden Boztaş, 5 Temmuz 2014 tarihinden itibaren yönetmenliğin uygulamaya başlanacağını belirtti. Oda üyelerinin yaşayabilecekleri muhtemel bir mağduriyetin önüne geçilmesi için Hijyen Eğitimi konusunda duyarlı olması gerektiğini vurgulayan Boztaş, gıda üretim ve perakende işyerlerinde, insani tüketim amaçlı sular, kaplıca, hamam, sauna, berber, kuaför, dövme, masaj, güzellik salonları, otel, motel, pansiyon ve misafirhane gibi yerlerde çalışan tüm personelin eğitimi almasının zorunlu olduğunu ifade etti.

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica