Soru : Börek, Tatlı Salonu, Cafe Için Risk Analizi

suna

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar ekte börek, tatlı satışı yapan firma için yaptığım risk analizi var. Eleştiri ve önerilerinizi alabilir miyim? Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• GÜZELYALI RİSK ANALİZİ.doc
    109.5 KB · Görüntüleme: 482

çağan genç

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
güzel bir çalışma.

halil turkmen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Risk değerlendirmesi yönetmeliğine göre ETKİLENECEK KİŞİLER ,sorumlu ,düzeltici önleyici faaliyetten sonra riskin yeniden değerlendirilmesi,termin sürelerinde kesin ibareler 1 hafta,1 ay ,yılda bir gibi ibareler kullanırsanız çalışmanız daha iyi olur..Kusura bakmayın yargılamak için yazmıyorum sadece bunların olması gerekir.İYİ ÇALIŞMALAR

halil turkmen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
17. maddede hijyen kurallarına uymamak risk değil tehlikedir.Ayrıca merdivenden düşme ile cam kesilme şiddeti aynı ? bunlarada dikkat edebilirsiniz

muratigu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
yiyecekleri üretenler ve tüketenler diye iki gruba ayırsak bunların ne türk riskler altındadır. fikir yürütmek açısından. tavuk sote yapan biri elini kesebilir tüketen zehirlenebilir. zehirlendikten sonra numune istenebilir. yani bu tavuk eti dükkana girdi saklanması doğranması pişmesi bunları nasıl ifade edeceğiz. burda tüekiticide risk altında çünkü üretimde işyerinde yemek yiyor.

FEİ

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
İçerik olarak değil ama usül anlamında ben de birkaç şey eklemek isterim.Tehlike kısmında yazılanların da cümle halinde olmasında fayda var.Örneğin 12.satırda ıslak ve nemli tezgah yüzeyleri yerine tezgah yüzeylerinin ıslak ve nemli olması gibi..
bir de bölüm bölüm hazırlamışsınız ancak her bölümde kendi içinde de riskleri en yüksekten düşüğe doğru sıralarsanız yönetmeliğe daha uygun olacaktır diye düşünüyorum.elinize sağlık kolay gelsin.

ilker yasin ibuk

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
bence artık 5*5 i bırakıp fine kinney ile çalışmalar yapmalısınız. 5*5 ile kesinlikle gerçek risk skorunu bulamazsınız. Etkilenecek kişiler bence risk analizinde olmalı ve termin sürelerine sürekli değil de mesela 1 hafta 1 ay gibi tarihler yazmalısınız. Tehlike ve risklerde karışıklık var biraz. Elektrik prizleri diye bir tehlike olmamalı. Tehlikenin kaynağı olabilir o da uygunsuz elektrik prizleri tabi. Özür dileyerek söylüyorum bence daha iyi bir çalışma olabilirdi.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.