Biyologlar, Biyoloji Bölümü Mezunları Gelin Tanış Olalım | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Biyologlar, Biyoloji Bölümü Mezunları Gelin Tanış Olalım

Konu, 'Tanışma Bölümü (Ailemizin Yeni Üyeleri)' kısmında bio.turgut tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. bio.turgut

  bio.turgut TÜİSAG Üyesi  Evet dostlar bize de bu hakkı verdiler ve eminim herkes şuanda benim gibi ya kurs araştırmasında yada bi kursa kayıt olmuş ve derslerin başlamasını bekliyor belkide çoğunun başladı bile neyse fazla uzatmayayım sözü.
  bu Konu altında tanışalım, kaynaşalım, aklımızdaki soruları soralım.


   
 2. İbrahim Uçar

  İbrahim Uçar TÜİSAG Üyesi  Merhaba,
  Siz her hangi bir kursa yazıldınız mı,ne yapıyorsunuz?

   
 3. bio.turgut

  bio.turgut TÜİSAG Üyesi

  eylülün 3ünde başlayacak bi kursa kaydımı yaptırmak üzereyim şuanda bi mental aritmetik merkezinde öğretmenlik yapıyorum.

     

   
 4. blade578

  blade578 TÜİSAG Üyesi

  Merhaba
  Bende moleküler biyoloji ve genetik bölümü mezunuyum bize de biyolog ünvanı verdikleri için 2 eylülde başlayacak olan bir kursa yazıldım.

   
 5. asli_hann

  asli_hann TÜİSAG Üyesi

  bende şu anda bi kursa devam etmekteyim, ne dersiniz sizce biyoloji olarak şanslımıyız yani bi iş çıkarmı bizede yoksaa verdiğimiz paralar ve o kadar ders çalışmamızlamı kalıcaz?

     

   
 6. bio.turgut

  bio.turgut TÜİSAG Üyesi

  @asli_hann bunun cevabını bende merak ediyorum da sanırım cevabını bize zaman gösterecek gibime geliyor

   
  asli_hann bu yazıya teşekkür etti.
 7. melon

  melon TÜİSAG Üyesi

  bende biyoloji mezunuyum ve 24 kasimda isg ye girmek istiyorum...
   
 8. ibrahim demirsoy

  ibrahim demirsoy TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar, ben de moleküler biyoloji ve genetik mezunuyum..Siz hangi universite mezunusunuz? bazı internet sitelerinde molekuler biyoloji ve genetikten mezunlarının başvuramıyacagı söyleniyor..Acıkcası kafam karıstı..Siz nerde kaydoldunuz?   
 9. fimrek

  fimrek TÜİSAG Üyesi

  Biyoloji mezunu arkadaşlar bir değişiklik yok değil mi? Bu hakkınızın elinizden alınması v.s. hakkında bir şey duydum da.

     

   
 10. bio.turgut

  bio.turgut TÜİSAG Üyesi

  ortalık çok pis karışır o zaman min 1000 kurs ücreti sınav giriş, gidiş-geliş, 413 lira sertifika

  kazanılmış hak durumuda var. sanmam öyle bişey olacağını
  kaynak var mı bu konuyla ilgili ?   
 11. fimrek

  fimrek TÜİSAG Üyesi

  kaynak sordum arkadaşa ama bilmiyorum öyle söyleniyor dedi, yönetmelikte böyle bir şey yokken nereden çıkarıyorlar anlayamadım. asparagas olabilir. teşekkürler bilgi için.   
 12. Aytuna Çerçi

  Aytuna Çerçi TÜİSAG Üyesi

  Bu hakkın elimizden alınması gibi bir durum yok; sadece kanunda ucu açık bırakılan bir cümle nedeniyle sektörel düzenleme yapılması söz konusu, yani biyologlar şuralarda, inşaat mühendisleri buralarda, maden mühendisleri buralarda.. çalışabilir gibi sınırlamalar gelebilme durumu var..

   
  Murat Gençtürk_19 ve fimrek bu yazıya teşekkür etti.
 13. Zeliha...

  Zeliha... TÜİSAG Üyesi

  PÜF NOKTASINI bulmuşsunuz... masrafınızı çıkarırsanız şükredin :)
   
  ferah kuzdere bu yazıya teşekkür etti.
 14. ferah kuzdere

  ferah kuzdere TÜİSAG Üyesi

  Ege biyoloji mezun uyum 24 mayis 2014 sinavina katildim ve Sinavı geçtim sinava hazirlanirken iris akedemi antalya kursundan yararlandım.

   
 15. Onur ERSOY

  Onur ERSOY TÜİSAG Üyesi

  Aralıktaki sınav için hazırlanmaya başladık bakalım. Riskmed'e güveniyoruz :) tabi ondan once yönetmelikleri okuyup ne yapacağımızı, görev ve yetkileri bilmek gerek. Kuru kuruya uzman mı olunur :)   
 16. ferah kuzdere

  ferah kuzdere TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar ben ege biyoloji 94 mezunuyum dershane öğret. Yaptim. C sinifi is güvenlik uzmani oldum. İs güvenliği üzerine yaz döneminde bir OSGB de bulundum. İs guvenliginin saglikli bir is kolu olduğuna inancim kalmadi. Ayrıca c sinifi is guvenlikciler çok düşük ücrete calisiyorlar. B olmak için ya 3-4 yol çalışan yada yuksek lisans yapacaksin hepsi para tuzagi

   
  Murat Gençtürk_19 bu yazıya teşekkür etti.
 17. Onur ERSOY

  Onur ERSOY TÜİSAG Üyesi

  OSGB'lerin çoğu kendi cebini doldurmaya bakıyor İş Güvenliği'nin i'si onlar için pek bir şey ifade etmiyor, duyduklarımdan ve dinlediklerimden anladığım bu. Böyle bir tecrübe yaşayıp insan hayatının değerini savunmaya çalışan bir sektörden soğumanız normal. İşçisinden tut işverenin, osgbsine kadar hepsi para odaklı düşündüğünden sağlığın ve güvenliğin pek bir önemi kalmıyor. Ama bazı şeyler sabırla olur düşüncesindeyim. Avrupa ve türevleri anasının karnından iş güvenliğiyle doğmadı sonuçta yılların birikimi var bizde de zamanla olur.(inşallah)

  Sınıf yükselme meselesi hakkında yorum yapmak benim haddim değil zaten, bu işe yıllarını vermiş arkadaşlar var burda. Ben ve benim gibi 'teknik eleman' olan arkadaşlar paradan önce işçinin hayatta kalmasını düşünebilseler keşke.

   
 18. Mükremin AKYILDIZ

  Mükremin AKYILDIZ TÜİSAG Üyesi

  Selçuk üniversitesi biyoloji mezunuyum. 24 mayıs sınavında c sınıfı uzman oldum

   
 19. biyolog ısg

  biyolog ısg TÜİSAG Üyesi

  Tüm arkadaslara merhabalar ben de biyoloji mezunuyum yaklaşık bir yıl oldu C ve B sınıfı iş güvenliği uzm.sertifikalarını alalı ama hiç kullanmadım işin ehemniyeti yaşanan olaylardan da anlayacağınız uzere cok cok önemli. Çalışmak ve çalışmamak arasindan maalesef çok gel gitler yaşadım. Şu anda bile kafamda netlesen bir karar yok. Hakkımızda hayırlısı inşaallah a.e.o

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica