Bitirme Tezi (fabrikalarda Risk Analizi) | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Bitirme Tezi (fabrikalarda Risk Analizi)

Konu, 'Üniversite Öğrencilerinin Alanı' kısmında wlknfcc33 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. wlknfcc33

  wlknfcc33 TÜİSAG Üyesi  Merhabalar ben makina müh. ogrencisiyim bitirme tezim (Fabrikalarda risk analizi nedir ? nasıl yapılır ? metotları nelerdir?) bu konu hakkinda bilgisi olan kimse var mı? dersin hocası aynı zamanda internet dısındada dokuman istiyor kitap dergi makale vs.. bunları nerden bulabilcegime dair bir bilginiz var mı?


   
  Kerem Bilici bu yazıya teşekkür etti.
 2. servet yortumluk

  servet yortumluk TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşım, risk analizi metodolojileri adında bir kitap var, faydalı olacağını düşünüyorum,
  kolay gelsin,

   
 3. atalay.ayaz

  atalay.ayaz TÜİSAG Üyesi

  güzel bir konu seçmişssin keşke daha önce başlasaydın çalışmaya analiz yapmak için bir fabrikaya ihtiyacın olacak kanısındayım risk değerlendirme yönetmeliği ni de bilmelisin.

     

   
 4. ahmetkartal

  ahmetkartal TÜİSAG Üyesi

  kolay gelsin arkadaşım öncelikle risk analizi ile ilgili yönetmeliğe bak güncellendi . ayrıca arkadaşların dediği gibi metodoloji kitabı var onu kaynak göster ordan bir metot seç ve bir fabrikadanda yardım iste orda risk analizi yap ancak analizi yaparkende iş sağlığı ve güvenliği tüzüğüydü yanılmıyorsam 500 maddelik bir tüzük yada yönetmelikdi tam hatırlayamadım şimdi onu kaynak olarak göster orda neyin nasıl olması gerektiği maddelerle anlatılmıştır. güzel bir konu seçmişsin başarılar dilerim.
  yardıma ihtiyacın olursa da bizler burdayız seve seve yardımcı oluruz

   
 5. Şahin Hamarat

  Şahin Hamarat TÜİSAG Üyesi

  Kaynak: belgeler.com (tezler)

     

   
 6. H. Berkay Yalçın

  H. Berkay Yalçın TÜİSAG Üyesi

  Özellikle Sn. Özlem Özkılıç'ın yayını.

   

  Ekli Dosyalar:

  Soydan, wlknfcc33, volkan seven ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 7. wlknfcc33

  wlknfcc33 TÜİSAG Üyesi

  Çok sağolun ilginiz için fabrikalardada araştırma yapcam hoca kitap istemisti kaynak gostermek icin risk analizi metodolojileri kitabi tavsiyeniz için tekrardan teşekkür ederim bi kaç tanede makale arastırdm buldum bende gerekli dokumanları bulunca burda paylaşıp diğer arkadaşlarada yardımcı olurum
  Bir şey daha sorcaktım bu kitabi nerden bulabilirim Kadıköy akmarda bu tarz bi kitap bulamadım tavsiye etceginiz yerler var mı?
   
 8. H. Berkay Yalçın

  H. Berkay Yalçın TÜİSAG Üyesi

  Mrb,
  Bu yayının kitap hali maalesef elimde yok ve nerelerden temin ediliyor bilgim yok. Bunun için yayın yerlerine yazı gönderebilirsiniz. Bu arada teziniz için güncel yönetmeliklere dikkat ediniz. Mesela "tehlike sınıfları" doğal olarak yayınlarda önceki yönetmeliklere göre yazılmıştır. Elinizde kaynak istiyorsanız özellikle İş Güvenliği Bölümü olan Meslek Yüksek Okullarının kütüphanelerinden faydalanabilirsiniz. Bu bölümün kütüphanelerini ziyaret etmeniz yeterlidir.
  İyi çalışmalar.   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica