Bilgi : Bireysel Uzman Ve Hekimler Nasıl Buluşabilir?

• Konbuyu başlatan ozgurisguvenlik
  • Başlangıç tarihi

Bireysel çalışan,

• Uzmanım

Kullanılan: 64 91.4%
  • Hekimim

Kullanılan: 6 8.6%

• Kullanılan toplam oy
    70
O

ozgurisguvenlik

Guest
Bireysel olarak çalışan uzman ve hekimleri için bir buluşma platformu var mı ?

Ayşe Bekoğlu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
bireysel çalışan uzman arkadaşlarımız var sitede, ben de bireysel çalışıyorum mesela

O

ozgurisguvenlik

Guest
Yani demek istiyorum ki, bireysel çalışan her uzmanın bir doktora, aynı şekilde doktorun da bir uzmana ihtiyacı var.

Murat Karlık

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Bende bireysel çalışıyorum, yanımda bir doktor olmadığı için çok iş kaçırdım.

halil Özen

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
bireysel çalışma ancak bir iş hekimi ile birlikte yapılabilir. bir işyeri ile ilişki kurup dr suz anlaşma yapmak yanlış olur.
işverenin veya bizim mutlaka iş hekimide bulup anlaşma yapılması lazım.

halil Özen

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
bana göre bireysel çalışmanın önündeki engeller
1-osgb ler : fatura kestik leri için bireysel çalışmaya göre çok avantajlılar
- isg uzmanını çok düşük fiatla çalıştırdıkları için fiat verirken isg u için çok düşük fiat ekliyorlar
fiattaki en ciddi maliyetleri iş hekimi ücreti
-kurumsal oldukları için daha fazla tercih edilebiliyorlar
- masraflarını çıkartabilmek fiatları çok düşürdüler
2- anlaşabilecek ve çalışmada uyum sağlanacak iş hekimi bulma zorluğu.
3- iş hekimi bulduk diyelim yardımcı sağlık elemanını nereden bulacağız.
(ben bugüne kadar bu vasıftaki bir kişiyle hiç karşılaşmadım)
4- bilindiği gibi isgu ve iş hekimi her ay belirli bir gün sigortalı gösterilecek
- muhasebecilerhaklı olarak bu işe girmemek için ellerinden geleni yapıp bireysel çalışma ya engel oluyorlar
- ayrıca sgk ya bir günlük sigorta için bile 150 tl ücret için 70 tl civarı vergi vs çıkıyor
5- iş hemşiresi bulunamıyor bulunsa bile üç kişinin bir günlük sigortası 200 tl civarı masraf olacak ,
osgb lerin verdiği fiatları zaten biliyoruz

osgb lerin 1-2 saat aylık çalışma için verdiği fiatı zaten biliyorsunuz fiatl rekabet etmek imkansızlaşıyor.

iş hekimi tam gün çalışıyorsa yar.sğ.eşlemanı olmasada oluyor ama ayda bir iki saat gideceği yer için yse gerekiyor
bence bu konunun düzeltilmesi için acil bir şeyler yapılmalı

bu gidişle bireysel çalışma önümüzdeki dönemde imkansızlaşacak
yönetmelik dikkatli okunursa aslında isg hizmetleri osgb vasıtası ile yapılır demek istiyor da şimdilik demeiş
selam ve sevgiler

Ayşe Bekoğlu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Bir hekim abimiz var beni destekleyen, internet üzerinden araştırma yaparken tanıştık, sağ olsun çok desteğini görüyoruz.

Ayşe Bekoğlu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
bana göre bireysel çalışmanın önündeki engeller

2- anlaşabilecek ve çalışmada uyum sağlanacak iş hekimi bulma zorluğu.
3- iş hekimi bulduk diyelim yardımcı sağlık elemanını nereden bulacağız.
(ben bugüne kadar bu vasıftaki bir kişiyle hiç karşılaşmadım)
4- bilindiği gibi isgu ve iş hekimi her ay belirli bir gün sigortalı gösterilecek
- muhasebecilerhaklı olarak bu işe girmemek için ellerinden geleni yapıp bireysel çalışma ya engel oluyorlar
- ayrıca sgk ya bir günlük sigorta için bile 150 tl ücret için 70 tl civarı vergi vs çıkıyor
5- iş hemşiresi bulunamıyor bulunsa bile üç kişinin bir günlük sigortası 200 tl civarı masraf olacak ,
osgb lerin verdiği fiatları zaten biliyoruz

bu gidişle bireysel çalışma önümüzdeki dönemde imkansızlaşacak
yönetmelik dikkatli okunursa aslında isg hizmetleri osgb vasıtası ile yapılır demek istiyor da şimdilik demeiş
selam ve sevgiler

Halil bey, bazı noktalarda size katılmıyorum,
öncelikle bireysel çalışan çok sayıda hekim var, bakın ben hekimimi internetten bldum ve sağ olsun her konuda bana yardımcı oluyor,
hemşire hususunda bakanlık sertifika şartını 2016 senesine kadar kaldırdı, hekimlerin tanıdıkları diğer sağlık personelinden yardım alabiliyoruz,
sgk giderleri firma asgari ücret üzerinden sigorta yapıldığında günlük ortalama kişi başı gideri (vergileri dahil) 18 -20 TL, az önce muhasebecimize danıştım, buna istinaden yazıyorum, üstelik indirimler de dahil değil... aylık olarak da ortalama 500 TL (tam zamanlı çalışma için)

bakın bizler dik durmadığımız müddetçe, OSGB ler istedikleri gibi davranmaya devam edeceklerdir.
"Şahsi kanaatim" bireysel uzmanlığın daha yaygın hale gelmesinin hem hizmet kalitesi hem de bireysel sağlık açısından daha uygun olacaktır

O

ozgurisguvenlik

Guest
Osgb ler aslında bir aracı kurum gibi çalışıyorlar. Uzmanı bul doktoru bul satışı yap. Olayın özeti bu. Ayrıca şirketler üzerindeoluşturdukları bir algı var ki, Osgb ile anlaşmazsan sorumluluklarından kurtulamazsın şeklinde... Yani Osgb ler olaya tümüyle tacir olarak bakıyorlar. Kendi açılarından haklılar da... Mühendisler ve doktorlar satış kounusunda çaresiz kaldıklarından ve birlikte organize olamadıklarından meydan Osgb lere kalmış durumda. Oysa ki bir platform oluşturularak hem şirketler bilgilendirilebilir ve burada bireysel çalışan doktor ve mühendisler buluşturulabilir. Yazılan sorunlara katılıyorum ama bunlar mührndis ve doktorların tüccarlara teslim olmuş olmasından kaynaklanıyor.

O

ozgurisguvenlik

Guest
bireysel çalışma ancak bir iş hekimi ile birlikte yapılabilir. bir işyeri ile ilişki kurup dr suz anlaşma yapmak yanlış olur.
işverenin veya bizim mutlaka iş hekimide bulup anlaşma yapılması lazım.
Doktorsuz bakdığım işler de var ama doktorla birlikte tabi ki daha kolay oluyor sanırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ahmet Serel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
Hekim ihtiyacı olana arkadaşlara işyeri hekimi olarak yardımcı olabilirim.Aslında forumda bireysel çalşmak isteyenlerin buluşabileceği ayrı ve sabit bir topik olsa daha iyi olacak.Ulaşmak isteyen arkadaşlar pm atabilir.

O

ozgurisguvenlik

Guest
Bireysel çalışmak isteyen arkadaşlara önerilerim:
1. Kartvizit bastırın.
2. Web sayfası yaptırın.
3. Bir doktor ile paslaşın.
4. İsteyen firma ile sgk pirimli çalışın
5. İsteyen firma ile serbest meslek makbuzu ile çalışın (sgk yok)

öz madenci

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
hep bireysel çalışan uzmanlar var bir tane bile bireysel hekim yazmamış...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.