Duyuru : Bireysel İşlemlerde E-dönem

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bilindiği üzere; iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri, diğer sağlık personeli, işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı eğiticileri ile diğer sağlık personeli eğiticilerinin sınav ve belgelendirme işlemleri Bakanlığımızca yürütülmektedir. Bürokrasinin azaltılması ve İSG Profesyonellerinin sistemde yer alan bilgilerini ve durumlarını bireysel olarak izleyebilmeleri amacıyla İSG-KATİP uygulaması güncellenerek hizmete sunulmuştur.

Güncellenen İSG-KATİP ile birlikte;

• İş güvenliği uzmanlığı, işyeri hekimliği, diğer sağlık personeli ve eğitici sertifikaları almak üzere yapılacak başvuru işlemleri,
  • Bakanlığımızca yapılan ve/veya yaptırılan İSG sınavlarına başvuru işlemleri,
  • Sertifika sahibi İSG Profesyonellerinin vize başvuru işlemleri,
  • SGK sicil numarası olmayan işyerlerine ait sözleşmelerin bildirimleri,
  • İSG Profesyonellerinin; eğitim, sınav ve sertifika bilgileri ile çalışma sürelerine ilişkin raporlara erişimi,
e-Devlet üzerinden yapılabilir şekilde düzenlenmiştir. İşlemler elektronik ortamda başlatılacağı gibi sürecin tamamı İSG Profesyonellerince İSG-KATİP üzerinden izlenebilir ve yönetilebilir hale getirilmiştir.

Bu süreçte yürütülecek iş ve işlemlerle ilgili Genel Müdürlüğümüzce yayınlanacak duyuruların güncel olarak takip edilmesi ve söz konusu duyurular doğrultusunda hareket edilmesi önem arz etmektedir.

Kaynak: İSG Katip

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.