Bireysel Çalışma Hakkında Yardım Lütfen

Akınoz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar bireysel iş güvenliği yapmak istiyorum firmalar beni bordrolarında farzedinki 5 saat ise çalışma süresi 1 gün olarak SGK mı yapacak. Birde iskatipten sözleşme yapıp. Çalışmaya başlıyabiliyormuyuz? Birde fiyat teklifi verirken işçi başına mı? Fiyat veriliyor ve ücret ortalamaları ne? Yardımcı olursanız sevinirim.

asistoli

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Evet 1 günlük sgk lı olarak gösterebilirler, isg katipten sözleşme yapıp başlayabilirsiniz, fiyat teklifi size kalmış ister kişi olarak isterseniz saat hesabı üzerinden verin, ücret konusu ise o da sizin alacağınız risk ve işe göre değişebilir, o nu da siz nasıl uygun görürseniz. Neticede çok tehlikeli ve az tehlikeli olmasıda etkili bir faktör olur, alacağınız riski gözardı etmeden bir fiyat verebilirisiniz.

neslihan öz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar bireysel iş güvenliği yapmak istiyorum firmalar beni bordrolarında farzedinki 5 saat ise çalışma süresi 1 gün olarak SGK mı yapacak. Birde iskatipten sözleşme yapıp. Çalışmaya başlıyabiliyormuyuz? Birde fiyat teklifi verirken işçi başına mı? Fiyat veriliyor ve ücret ortalamaları ne? Yardımcı olursanız sevinirim.
bu isg katip üzerinden nasıl sözleşme yapıyoruz yardım edermisiniz

selimd

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İşveren tc numaranızı girerek size teklif gönderiyor sizde isg katip den sözleşmeler menüsüne tıklayarak onay veriyorsunuz hepsi bukadar

neslihan öz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
çok saolun..peki bir iş yerinin tehlike sınıfını sicil numaralarının son dört rakamını yani nace kodunu kullanarak hangi sınıfa ait olduklarını nasıl öğrenebiliyoruz

köksal ERDOĞAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Bireysel atama ve 1 günlük sigorta kesinlikle yasak.ya tam zamanlı yaparsın yada osgb den alırsın hizmeti.YASA ACIK NET...delinin biri bir taş atıyor gerisi malum

rtay

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bireysel atama ve 1 günlük sigorta kesinlikle yasak.ya tam zamanlı yaparsın yada osgb den alırsın hizmeti.YASA ACIK NET...delinin biri bir taş atıyor gerisi malum
Yasak olduğu nerede yazıyor? Kısmi zamanlı sözleşme yapılabilir. Şu açık net yasa hangisiymiş?

asistoli

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
nerede yazdığını söyleyin bizde bilgilenelim.
bireysel çalışıp farklı firmalara bakan arkadaşlar napacak, 5-6 saat uzmanlık saati için tam zamanlı mı çalışacak?

uzman

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
neden bahsettiğinizi anlamadık açıklarmısınız

SADIK ÇAVUŞ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
QUOTE="köksal ERDOĞAN, post: 169008, member: 2469"]Bireysel atama ve 1 günlük sigorta kesinlikle yasak.ya tam zamanlı yaparsın yada osgb den alırsın hizmeti.YASA ACIK NET...delinin biri bir taş atıyor gerisi malum[/QUOTE]

Şüphesi olan varsa 170 i arayıp öğrensin bakanligin danisma hatti. Ben sordum bireysel gunluk sigortayla calisabiliriz. Hatta gorusme saatini yazin bi kenara dursun. Gorusmeler kayit altina aliniyormus.

SADIK ÇAVUŞ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaslar şüphesi olan bakanlığın danisma hatti 170 i arayip sorsun. Ben sordum gunluk sigortayla bireysel calisabiliriz. Hatta görüşmeler kayit altinda oldugu icin gorusme saatini ve konusma metnini bir kenara yazin elinizde olsun. Yasal degil bu calisma deyip kaynak gosteremeyenlere siz bakanliktan aldiginiz onayi gosterin.

volkankim

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşım ne yaparsanız yapın biz OSGB 'ler de çalışmayacağız.bireysel çalışmak kesinlikle yasak değil. OSGB KERDE ÇALIŞAN ARKADAŞLARDA ÇALIŞMASIN LÜTFEN OSGB KOMİSYONCU ŞİRKETTİR.SIRTINIZDAN PARA KAZANMALARINA İZİN VERMEYEİN.GİDİN KENDİNİZ OSGB LERİN ANALAŞTIĞI YERLERE BİREYSEL BAŞVURU YAPIN.OSGB LERİN SONU GELDİ KIVRANIYORLAR.BEN BİREYASEL ÇALIŞIYORUM SON DERECE MEMNUNUM.6 AYRI İŞYERİNE BAKIYORUM.TOPLAM KAZANCIM 5 000 YTL.B SINIFI UZMANIM GENELDE TEHLİKELİ SINIFA BAKIYORUM.

SemihaY.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
arkadaşım ne yaparsanız yapın biz OSGB 'ler de çalışmayacağız.bireysel çalışmak kesinlikle yasak değil. OSGB KERDE ÇALIŞAN ARKADAŞLARDA ÇALIŞMASIN LÜTFEN OSGB KOMİSYONCU ŞİRKETTİR.SIRTINIZDAN PARA KAZANMALARINA İZİN VERMEYEİN.GİDİN KENDİNİZ OSGB LERİN ANALAŞTIĞI YERLERE BİREYSEL BAŞVURU YAPIN.OSGB LERİN SONU GELDİ KIVRANIYORLAR.BEN BİREYASEL ÇALIŞIYORUM SON DERECE MEMNUNUM.6 AYRI İŞYERİNE BAKIYORUM.TOPLAM KAZANCIM 5 000 YTL.B SINIFI UZMANIM GENELDE TEHLİKELİ SINIFA BAKIYORUM.
Merhaba bende B de bireysel olarak çalışmak istiyorum.Firmaları nasıl buluyorsunuz ve fiyat firma başına ne istiyorsunuz? Teşekkür ederim.

Real

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)

Dayanağınız nedir? bizi aydınlatır mısınız?

Real

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba bende B de bireysel olarak çalışmak istiyorum.Firmaları nasıl buluyorsunuz ve fiyat firma başına ne istiyorsunuz? Teşekkür ederim.
İşin o kısmı gözü açıklık , pazarlamacılık ve reklamcılık yeteneğinize bağlı.

Real

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
çok tehlikeli b sınıfı (acemi) igu osgb de çalışana saat başı 25tl bu değer bireysel olunca daha yüksek olmalıdır çünkü doktor da var. a sınıfı bir arkadaş osgb de saat başı 70tl demişti bir yerlerde.

cansucum2ooo

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Kesinlikle size katılıyorum.Fakat OSGB dışında bireysel çalışmak için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor.Bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim.Teşekkürler.

Ahmet Gökk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
OSGB çok tehlikeli sınıfta 5 kişilik bir işyeri için 480 tl fiyat veriyor. Şimdi siz bu işi kendiniz yaparak hem 1 günlük sigortanızı yaptırıp, hem saatlik ücret alıp hem doktoru bu fiyata nasıl sağlayacaksınız. 6 işyerine nasıl (hangi şartlarda) bakıp, neler yaptığınızı , yapıldığını biraz açar mısınız

Abidin Özler

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
OSGB çok tehlikeli sınıfta 5 kişilik bir işyeri için 480 tl fiyat veriyor. Şimdi siz bu işi kendiniz yaparak hem 1 günlük sigortanızı yaptırıp, hem saatlik ücret alıp hem doktoru bu fiyata nasıl sağlayacaksınız. 6 işyerine nasıl (hangi şartlarda) bakıp, neler yaptığınızı , yapıldığını biraz açar mısınız

5 kişilik yere 200 TL+KDV teklif veriyolar. 480 iyi bayağı iyi rakam :)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.