Tartışma : Bireysel Çalışan Iş Güvenliği Uzmanları, Merdiven Altı Uzman Olarak Nitelendiriliyor

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Bütün işi yapan uzman , işini tam yaptığı halde yine ceza alan uzman , düşük maaş alan uzman... bu problem aslında tahmin edilenden büyük... buzdağı misali... nasıl çözülür bilemiyorum...

Hkn_Erdoğan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Avukat
OSGB' ler kapatılmalı. Mesleği yok ettiler nerdeyse.

YFŞ

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
OSGB'lerin kapatılması nasıl bir çözüm sağlar? Yada her uzman bireysel çalışabilecek durumda olabilir mi? Çözüm kurumların açılması kapanması değil çözüm emeğin karşılığı olan ücretin alınabilmesidir. Bireysel olarak da çalışsanız OSGB'de de çalışsanız piyasanın altında fiyat verecek birey / kurum olacaktır. Önemli olan bizlerin bu ucuz iş gücünü elde etmeye çalışan zihniyetin içinde bulunmamamız diye düşünüyorum.

AltınOran

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
İnternetten kopyala yapıştır yaptıklarına şahit olmuş gibi konuşmuş da komik geldi açıkcası yazılanlar :):kirbac:

Ayşe Bekoğlu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
bu arada baya da bireysel çalışan uzman varmış :D

Sevindik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar sanayiden sayılan işletmelerim arasından 5 işletmem sözleşme feshine gitti, 2 temel gerekçeleri var, birincisi osgbler bireysel çalışan uzman ve hekimleri yok etmek için yemin etmiş gibi firmalarıma yıllık 800 TL teklif etmişler, ikincisi muhasebeciler her ay sigortada eksik gün bildirimi yapmamak için iş vereni gaza getirip osgb ile çalışın telkininde bulunuyorlar. Sonuç 5 firmamız fesih yaptı, alın buradan yakın!
Benim çalıştığım bir şirkette de başıma geldi. Muhasebeciler part time çalışma yapılmasından hoşlanmıyor. 50 kişinin altında olan şirketlerde SGK ya ayrı bir evrak göndermek gerekiyormuş. SGK nın da part time çalışmalarla ilgili durumu kolaylaştırması gerekiyor.

Bio.safety

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Komik. Bireysel olarak çalışan herkesi bireysel olarak değerlendirebilirsiniz, böyle bir genelleme yapmak mantık dışıdır. Ayrıca OSGB lerin de çoğunun A şehrinde çalışıp da B şehrindeki hiç gitmediği bir firmaya nasıl risk analizlerini gönderdiklerini de biliyoruz. Bir tezi savunacaksanız kendi doğrularınızı ortaya koyarsınız önce, başkalarına çamur atarak kendinizi aklama projesi geliştirmeyin.
Çalışma sürelerini yetiştiremediği için eğitim bile vermekten aciz osgb çalışanları var. C sınıfı uzman bayanları reprezant gibi iş bağlamaya gönderenler de var. Bu ne etiği, bu ne ahlakı oluyor peki? Dökmeye kalksak osgb'lerin de çok kirli çamaşırları var bakarsanız. Derdiniz paraların az olması vs. ile ilgili ise bunu beraberce birlik olarak yapacağız. Neticede osgb ye de parayı veren işveren olduğu sürece hangimiz çalışmayı durdurma gibi vs. yetkiyi kullanabiliriz veya bu bağımsız uzmanlara engel olabiliriz. Bu bir seçimdir saygı duymalıyız, bu bir bürokrasi hatasıdır öğrenmeli ve örgütlenmeliyiz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.