Birden Çok Birim Bulunan İş Yerlerinde Çalışan Temsilcisi Seçimi ??? | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Birden Çok Birim Bulunan İş Yerlerinde Çalışan Temsilcisi Seçimi ???

Konu, 'Yasalar, Tüzükler, Yönetmelikler ve Tebliğler' kısmında uzmanist tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. uzmanist

  uzmanist TÜİSAG Üyesi  600 personeli olan ve aynı SGK altında birbirinden bağımsız birden fazla departmanı olan iş yerlerinde çalışan temsilcisini nasıl seçmeliyiz?

  Her bölümde bölüm içi seçim yapılsa uygun olur mu? Çünkü çalışanlar kendi bölümleri dışındaki personelleri genel olarak tanımıyor haliyle kime oy vereceklerini bilmeyecekler.

  Sizlerin uygulamaları ve önerileri nasıldır bu konuda?


   
 2. Gül Bahar

  Gül Bahar TÜİSAG Üyesi

  Merhaba , http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/08/20130829-5.htm burdan bakabilirsiniz . kanunda en az yada en çok diye belirtmediği için 500-1000 arasında ise 4 kişi demiş. her bölümden bir çalışan temsilcisi seçtiniz diye birşey olacağını sanmıyorum :) ben olsam her bölümden seçerdim çalışan temsilcisinin görev tanımına bakılırsa iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili çalışmalara katılma, çalışmaları izleme, tehlike kaynağının yok edilmesi veya tehlikeden kaynaklanan riskin azaltılması için tedbir alınmasını isteme, tekliflerde bulunma ve benzeri konularda çalışanları temsil etmeye yetkili kişi bu yüzden her bölümden seçmek daha mantıklı .

   
  uzmanist ve Genco bu yazıya teşekkür etti.
 3. BEKİR DOGAN

  BEKİR DOGAN TÜİSAG Üyesi

  4 kişi asil temsilci, 4 kişide yedek temsilci seçimi yaparak her bölümden seçebilirsiniz ,toplantılarada hepsini çagırın derim.

     

   
  uzmanist bu yazıya teşekkür etti.
 4. uzmanist

  uzmanist TÜİSAG Üyesi

  Evet her bölümden çalışan temsilcisi seçeceğim zaten. Ancak seçimin usulü hakkında belirsizkliklerim var. Hangi bölümden temsilci seçeceksem seçimi o bölüm içinde mi yapmalıyım yoksa şirket genelinde mi yapmalıyım o konuda nasıl bir yol izleyeceğimi bilemedim :)

   
  Gül Bahar bu yazıya teşekkür etti.
 5. Gül Bahar

  Gül Bahar TÜİSAG Üyesi

  İlk önce her bölümden bir seçim yapın her bölümün bir çalışan temsilcisi olsun . Şirket genelinde ise kimler daha donanımlı ise onlar arasında da bir seçim yaptırın en çok oyu alanda baş temsilcisi olsun bence :D

     

   
  uzmanist bu yazıya teşekkür etti.
 6. uzmanist

  uzmanist TÜİSAG Üyesi

  Mantıklı :)

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica