Bir Osgb Firmasinin Gönderdiği Mail

RİSKUZ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
OSGB ler KAPATILSIN..

Davutt

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Tamam,söylerim kapatirlar...

ay_iz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Devlet bu yasayı çıkardı bizler ihtiyaç var diye 1500-2000 TL gibi paralar ödeyerek kursa gittik...gerçi o kurslardan da ne öğrendik ,ne aldık...sınav ücreti yatırdık sınava girdik...sonuç kanun ertelendi...amaç ne anlamıyorum gerçekten...ben bu işi yapmayı gerçekten istiyorum ama neresinden ve nasıl başlayacağım konusunda çok tereddütlerim var. Tecrübe olmadığı için bireysel olarak yapmaktan çekiniyorum, burada osgb lerin durumunu okudukça orada çalışmakta mantıklı gelmiyor. allah sonumuzu hayır etsin...Bu ülkede insan hayatı üzerinden haksız para kazanmak her zaman kolay olmuştur, bizler insan hayatının kıymetli olduğunu bilerek bu işi yapmaya gönüllü olduk en azından ben o açıdan bakıyorum. O yüzden yaptığımız işin hakkını verip o paraları hak ederek kazanmak gerekli diye düşünüyorum. Bu işi gerçek anlamda yapan arkadaşların paylaşımlarını bekliyorum....İyi çalışmalar...

ayşegül d.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Devlet bu yasayı çıkardı bizler ihtiyaç var diye 1500-2000 TL gibi paralar ödeyerek kursa gittik...gerçi o kurslardan da ne öğrendik ,ne aldık...sınav ücreti yatırdık sınava girdik...sonuç kanun ertelendi...amaç ne anlamıyorum gerçekten...ben bu işi yapmayı gerçekten istiyorum ama neresinden ve nasıl başlayacağım konusunda çok tereddütlerim var. Tecrübe olmadığı için bireysel olarak yapmaktan çekiniyorum, burada osgb lerin durumunu okudukça orada çalışmakta mantıklı gelmiyor. allah sonumuzu hayır etsin...Bu ülkede insan hayatı üzerinden haksız para kazanmak her zaman kolay olmuştur, bizler insan hayatının kıymetli olduğunu bilerek bu işi yapmaya gönüllü olduk en azından ben o açıdan bakıyorum. O yüzden yaptığımız işin hakkını verip o paraları hak ederek kazanmak gerekli diye düşünüyorum. Bu işi gerçek anlamda yapan arkadaşların paylaşımlarını bekliyorum....İyi çalışmalar...
gerçekten tam da düşündüklerimi yazmışsınız, maalesef ben de aynı durumdayım

ay_iz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
gerçekten tam da düşündüklerimi yazmışsınız, maalesef ben de aynı durumdayım

bir çoğumuzun aynı durumda olduğunu düşünüyorum ayşegül hanım...umarım hepimiz için güzel işler olur...birbirimize destek olmamız gerek.

ay_iz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
anlattıklarınız çok doğru. neden diye soracak olursanız çünkü bende osgb yim. malesef meslektaşlarımın nasıl davrandıklarını da çok iyi biliyorum. piyasa çok kararsız. ben bu nedenle bireyselliği savunuyorum. aslında osgblerde yapılacak tek işlem şu. her önüne gelen firma ile sözleşme yapmadan sadece belirli sayıda kendini kasmayacak sayıda sözleşme yapmaktır. yani elim sende -elim sende deyip te herkesle sözleşme yapıp yetişememektense sadece ulaşabildiğin kadarını yapacaksın. ama malesef 50 tl ye risk analizi yapan firmalar var. ne kadar komik. yaktığı yakıt parası bile değil. çok acıyorum. bu iş bu kadar düşmemeli bence.

ay_iz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
o yüzden ne yapacağımı bilemiyorum bende...herhalde dediğiniz gibi bireysel olarak çalışmak ve bu işi hakkıyla yapmak daha iyi olacak...teşekkür ederim...

incilay83

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bende bugün ismi lazım değil bir osgb nin teklifini gördüm iş güvenliği deyince aklınıza gelen tüm ortam ölçümleri kullanılan araçların periyodik kontrolleri periyodik sağlık muayeneleri ve ölçümleri (odyo,akciğer grafi portör... vs hepsi) işyeri hekimi iş güvenliği uzmanı çevre danışmanlığı yani tüm iş güvenliği ve çevre konularını kapatmışlar listeyi görmeliydiniz verilen teklif 3800 tl hayretler içerisinde kaldım

mimARCH

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Hekim ve uzman arkadaşlar yaşadıkları şehirlerde birada hareket etseler yani iş başvurularında hekim+uzman birlikte teklif sunsa osgb'lerde iş aramasak İnsan onuruna yakışır paralar kazanmamız ve mesleğimizi layıkıyla yapmamız için en fazla 2-3 aylık bir süreç gerekir.Sonrasında çalışan bulamayan osgb ücret artışına gider,ücreti arttırdığı için hizmeti ucuza veremez!!Farkındamısınız ama tetikleyici faktör biziz.Ben hekim arkaşlarla görüşmek için başlık açtım birlikte hareket edelim diye dönen olmadı!!body sistemi lazım bize hekim+isg uzmanı ben iş yeri hekimi body arıyorum Bursa dan !!!

bu konuda kesinlikle katılıyorum.bence işin özü budur abicim. işverenin osgb yi tercih etmesinin tek nedeni her iki hizmeti birden alabilmesidir.biz bunu bireysel olarak işverene sağlayabilirsek neden olmasın...ANKARA DA ÇALIŞABİLECEĞİM İŞYERİ HEKİMİ MESLEKTAŞLAR ARIYORUM(GENELLİKLE İNŞAAT SEKTÖRÜNDE İSG HİZMET VERİLECEKTİR.)

ediko

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bu konuda kesinlikle katılıyorum.bence işin özü budur abicim. işverenin osgb yi tercih etmesinin tek nedeni her iki hizmeti birden alabilmesidir.biz bunu bireysel olarak işverene sağlayabilirsek neden olmasın...ANKARA DA ÇALIŞABİLECEĞİM İŞYERİ HEKİMİ MESLEKTAŞLAR ARIYORUM(GENELLİKLE İNŞAAT SEKTÖRÜNDE İSG HİZMET VERİLECEKTİR.)
Yanınıza birde ölçümleri yapacak akredite biri ve de hukuksal olarak da avukat body de bulmanız gerek bence, çünkü inşaat sektörü osgblere yalnızca fiyatı ucuz diye değil yarın ağır bi kaza olursa başımı ağrıtmasın iyi bürokratik ilişkilerini kullanarak şantiyeyi kapattırmamaları için de para ödüyor, maalesef durum böyle

Moderatör tarafında düzenlendi:

jhanca

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
ekteki demiş ya, onları da koyabilir misiniz rica etsem?

mehmetnr

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Burda yazı yazan arkadaşlar olayın bütününü görmek gerekir İnşaatta olümlü kaza C sınıfı yargılanıyor Osgb mahkemeye elmanına destek için avukat bile göndermiyor A_B_C ler hepsi kurbanlık koyun Olayı hukuki boyutu ile değerlendirerek çıkış yolu bulmalıyız
Çok tehlike 12 dk eğitimini verecen işvereni bulup toplantımı yapacan yoksa işveren seni arayıp müsait zamnında toplantıyı yapıb senin görüşlerini alıp alel acele imzaları bir daha gelişime atrım deyip bir sonraki firma randevuna trafiğe rağmen yetişirsen vs vs

AKIN ÇOBN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)

AKIN ÇOBN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Eğer biz uzmanlara "adam gibi"eğitim verselerdi, OSGB"lere ihtiyaç kalmazdı zaten.. Kursta hocalar ne dedi, "ezberle geç, nasıl olsa mevzuat var." Belki kısa sürede verilen kursu kazanmak için doğru bir mantık olabilir ama şimdi herkes birbirine soruyor... "Elinde şu şu risk analizi yapan var mı?"diye...

BEKİR DOGAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Eğer biz uzmanlara "adam gibi"eğitim verselerdi, OSGB"lere ihtiyaç kalmazdı zaten.. Kursta hocalar ne dedi, "ezberle geç, nasıl olsa mevzuat var." Belki kısa sürede verilen kursu kazanmak için doğru bir mantık olabilir ama şimdi herkes birbirine soruyor... "Elinde şu şu risk analizi yapan var mı?"diye...

kendim c sınıfı uzmanım şubat ayında A sınıfına girdim. size anlatmak istediğim ise şu, şirketimiz için bir osgb firmasından hizmet alıyoruz yangın tüpleri boşalmış diye ortalıgı koparıyolar , kim diyor dedim iş güvenliklçi 1 hafta içinde baktım baktıgım da tüplerdeki basınç saatlerinin bir kaçı ters takıldıgından ibre gerçekte full dolu gösteriyor, fakat ters takılınca bitmiş gibi duruyor. bizimle ilgilenende B sınıfı ne diyecegimi şaşırıyorum.

AKIN ÇOBN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
kendim c sınıfı uzmanım şubat ayında A sınıfına girdim. size anlatmak istediğim ise şu, şirketimiz için bir osgb firmasından hizmet alıyoruz yangın tüpleri boşalmış diye ortalıgı koparıyolar , kim diyor dedim iş güvenliklçi 1 hafta içinde baktım baktıgım da tüplerdeki basınç saatlerinin bir kaçı ters takıldıgından ibre gerçekte full dolu gösteriyor, fakat ters takılınca bitmiş gibi duruyor. bizimle ilgilenende B sınıfı ne diyecegimi şaşırıyorum.
hakketten çok komik.. çok güldüm...

İlker ALTAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
maalesef küçük işletmeler osgb lerden hizmet almak zorunda. Bir arkadaşımın 2 tane tehlikeli sınıfta firması var. 1 tanesinde 3 kişi diğerinde 5 kişi çalışıyor, beden igu olarak yardım istedi. Benim onun şirketlerinde igu olarak görev yapabilmem için her iki şirketinde 1 er gün sigorta primi ödemesi gerekiyor. Yaklaşık 90+90=180TL prim yatırması gerekecek + İYH için ve diğer sağlık personeli için de aynı işlemler yapılacak. yani sadece primler yaklaşık 500TL olacak. + ücretler.

Osgb nin iki şirket için verdiği teklif şu 400TL+KDV / Ay , acil durum planı ve risk analizleri ücretsiz.

Bu durumda çok fazla seçenek kalmıyor.

vicomtek

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Kendi branşımda danışmanlık yaptığım çok tehlikeli sınıfta olan bir fabrika var. Ocak ayında kendi illerindeki bir OSGB ile anlaştı. Ocak ayından beri A Sınıfı olduğunu iddia eden şahis 2-3 haftada bir fabrikaya uğruyor ve kendi işlerini yaptırmak için bir eleman arayıp duruyor. Bir ara beni çalışan temsilcisi bile yapmaya kalkıştı. En sonunda fabrika yetkilileri araya girip kendi işini kendi yapması gerektiğini söylediler ve şu anda fabrikaya bile uğramıyor. Sözün kısası birçok OSGB bu şekilde çalışmakta. Bence OSGB denetimleri daha sıkılaştırılmalı ve hatta akreditasyon gibi bir sistem getirilmeli.

uzmancan

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Kendi branşımda danışmanlık yaptığım çok tehlikeli sınıfta olan bir fabrika var. Ocak ayında kendi illerindeki bir OSGB ile anlaştı. Ocak ayından beri A Sınıfı olduğunu iddia eden şahis 2-3 haftada bir fabrikaya uğruyor ve kendi işlerini yaptırmak için bir eleman arayıp duruyor. Bir ara beni çalışan temsilcisi bile yapmaya kalkıştı. En sonunda fabrika yetkilileri araya girip kendi işini kendi yapması gerektiğini söylediler ve şu anda fabrikaya bile uğramıyor. Sözün kısası birçok OSGB bu şekilde çalışmakta. Bence OSGB denetimleri daha sıkılaştırılmalı ve hatta akreditasyon gibi bir sistem getirilmeli.
Şule hanım,"A Sınıfı olduğunu iddia eden şahis"cümleniz dikkatimi çekti..Gerçekten bu şahsın,"İSG KATİP" ten sertifika ve aktiflik durumunu kontrol edebildiniz mi?merak ettim doğrusu.
İyi çalışmalar dilerim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.