Tartışma : Bir İşyerinde İş Kazası Sayısı Önemlimi.bir Sayısı Var Mı Müfettiş Gelmesi İçin.

sefa ünlü

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Bir işyerinde çalışıyorum sürekli basit kazalar olup iş kazası yazılıyor belirli bir sınırı var mı . 5 kaza 10 kaza olursa müfettiş gelir gibi.

tolga tekin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Yok kaza sayısı müfettişin gelmesini etkilemiyor. Kazanın boyutu önemli olan. Uzuv kayipli veya ölümlü kazalar gelmelerine neden oluyor.

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bir işyerinde çalışıyorum sürekli basit kazalar olup iş kazası yazılıyor belirli bir sınırı var mı . 5 kaza 10 kaza olursa müfettiş gelir gibi.
Küçük kazalarda gelmez. Belirli periyotlarda gelebilir, şikayet üzerine gelebilir, kafasına eser gelebilir veya önemli bir kaza sonrası (örneğin sağlam bir patlama, ölümlü iş kazası, uzuv kayıplı iş kazası, 30-60 günlük işgöremezlik yaratan kaza vb.)

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba
Küçük kazalara iş müfettişi gelmez denilmesi açıkçası yanlış olur. İş güvenliği uzmanı zorunluluğu olmayan bazı işletmelerimize iş müfettişleri iş kazası yaşanıldığı için gitmiştir. Ki bu kazalar küçük yaralanmalı kazalardır.
İş müfettişleri ağırlıklı olarak şikayet üzerine denetim gerçekleştirmektedir. Çalışan şikayeti söz konusu olduğu zaman da ağırlıklı olarak denetlemeye gitmektedirler. Eğer sık kaza yaşanılıyorsa veya iş kazası bildirimi de yapılmamışsa iş müfettişleri bu doğrultuda da denetim yapmaktadır.

iyi çalışmalar

aad

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
2 yılda 186 iş kazası bildirdik. Hiç kimse gelmedi. Rahat olun

akserkann

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar.
Bende olay diğer açıdan bakayım. Öncelikle hafif.kazalarda bildirim hususu ile ilgili mufettislerin sizin işletmenizi ziyaret etme durumu yok.
Diğer bir husus sizin durumunuz. Eğer küçük kazalar oluyor ise kısa.zamanda ciddi kaza olacağı anlamına geliyor. Neden durumunu inceleyip yönetim ile konuştuktan sonra hızlı bir şekilde.aksiyon almanızı tavsiye ederim.
Ayrıca.kazalar küçük diye kesinlikle kaza sonrası risk analizi, tek nokta dersi ve çalışan bilgilendirmelerini atlamayın. İlerleyen zamanlarda hafif kazalar ile ilintili büyük kaza olur ise yasal anlamda çok problem yaşarsınız.

Kazasız belasız çalışmalar diliyorum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.