Haber - Bir Işçi Daha Düşerek Hayatını Kaybetti - Adana | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Bir Işçi Daha Düşerek Hayatını Kaybetti - Adana

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Bir İşçi Daha Düşerek Hayatını Kaybetti

  1.jpg

  Adana'da bir duvar ustası, çalıştığı inşaatın 6. katından düşerek hayatını kaybetti.

  2.jpg

  Edinilen bilgiye göre, olay merkez Çukurova ilçesine bağlı Yurt Mahallesi'nde meydana geldi. Bir süre işsiz kalan evli ve 5 çocuk babası Ömer Sönmez (50), 2 ay önce Yurt Mahallesi'nde yapılan apartman inşaatına duvar ustası olarak günlüğü 70 liradan işe girdi. Sönmez bugün sabah da tatil olmasına rağmen çalışmak için inşaata geldi.

  3.jpg

  Sabah saat 07.30'da işbaşı yapan Sönmez aşağıdan vinç ile gönderilen tuğlaları alarak 9 katlı binanın 6. katındaki balkonunun duvarını örmeye başladı.

  4.jpg

  TUĞLALARIN ÜZERİNE DÜŞTÜ
  Saat 08.00 gibi vinç tuğla getirdiği sırada vincin kapısını açıp tuğlayı almak isterken Sönmez dengesini kaybetti. Sönmez son anda vincin kapısını tutarak kurtulmak istedi ancak kapı da kırılınca onunla birlikte aşağıda ördüğü tuğlaların üzerine sırt üstü düştü. İnşaattaki diğer işçiler olay yerine ambulans çağırdı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri merdiven ile tuğlaların üzerine çıkıp Sönmez'e müdahale etti. Sağlık ekipleri işçiyi kurtarmak için dakikalarca uğraştı ama kurtaramadı. Sönmez'in cenazesi tuğlaların üzerinde kaldı. Sönmez'in iş güvenliği için taktığı bareti ise yanı başında kaldı.

  5.jpg

  ARKADAŞLARI PERİŞAN OLDU
  Sönmez'in ölüm haberiyle birlikte onunla çalışan arkadaşları yasa boğuldu. Gözyaşlarını tutamayan Sönmez'in arkadaşları duvara yatarak şoku atlatmaya çalıştı. İnşaatın etrafındaki apartman sakinleri de korkulu gözlerle tuğla üzerinde yatan Sönmez'in cenazesine baktı. Bazı vatandaşların korkusu gözlerine yansıdı.

  6.jpg

  3 GÜNDE 2 İŞÇİ DÜŞÜP ÖLDÜ
  Adana'da Pazartesi günü de bir rezidansın inşaatında 15. kattan Mehmet Acar isimli bir işçi düşerek hayatını kaybetmişti. Bugün Sönmez'in inşaattan düşerek hayatını kaybetmesiyle 3 günde 2 işçi düşerek hayatını kaybetti. Ölümlerin yanı sıra bu arada düşmeden dolayı da 5 işçi yaralandı.

  7.jpg

  8.jpg

  9.jpg

  10.jpg

  11.jpg

  Kaynak: IHA


   
 2. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

 3. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

  ADANA_MEDYA_20141030_1.jpgADANA_MEDYA_20141030_3.jpg

     

   
  trapezuslu bu yazıya teşekkür etti.
 4. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica