Bir Holdingin Bütün Firmalarından Sorumlu Muyuz???

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında murat2242 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. murat2242

  murat2242 TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar,Bir holdingin 6 tane firması var.ve bu firmaların ssk sicil numaraları hepsi farklı.bende bunlardan birinde çalışıyorum.İşyeri hekimimiz bütün firmalarla sözleşme yapmış.Benim çalıştığım firma çok tehlikeli sınıfta ve c sınıfı olduğum için sözleşme yapamadım.Bu yüzden diğer firmalarda bana mı ait olur.Yoksa sadece sigortamı yatıran firmamı bana ait olur.yıllık değerlendirme formu Ek-6 yı göndereceğiz .işyeri hekimi 6 tane hazırlamış ben hepsini imzalamam banaait olanı imzalarım dedim.Yardımcı olabilrseniz sevinirim.


   
 2. Erdi Sadık Delikurt

  Erdi Sadık Delikurt TÜİSAG Üyesi

  Bende bir Holdingin alt firmalarından bir tanesinde çalışıyorum. Firma çok tehlikeli sınıfta. Sadece kendi çalıştığın firmanın iş güvenliğinden ve çalışanlarından sorumlusun. İşyeri hekimiyle sadece çalıştıgın firma içinde bir bağın var.

   
  murat2242 bu yazıya teşekkür etti.
 3. Hakiki Bilgi

  Hakiki Bilgi TÜİSAG Üyesi

  Sözleşme yaparken hangi SGK numarası ile sözleşme yaptıysanız o firmadan sorumlusunuzdur.Eğer diğer şirketlerde de iş güv. uzmanlığı yapacaksanız,sözleşmeye diğer şirketlerin SGK sicil numaraları yazılır ve ........,.......,.......numaralı şirketlere vekaleten iş güv. uzmanı olarak bakar maddesi eklenmelidir.Tabi tehlike ve kişi sayısı göz önünde bulundurulmalıdır.

     

   
  murat2242 bu yazıya teşekkür etti.
 4. SEG

  SEG TÜİSAG Üyesi

  Eğer sgkyı holding üzerinden yaptırırsanız, saat ve sınıfınızın yettiği ölçüce diğerleriyle de sözleşme yapabilirsiniz. ancak holdingden de bir görevlendirme yazısı alıp elde bulundurmalısınız

   
  murat2242 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica