Haber Bir Ayda Beş Işçi Yaşamını Kaybetti

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında TÜİSAG Blog tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. TÜİSAG Blog

  TÜİSAG Blog Site Moderatörü TÜİSAG Çalışma Birimi  Bir Ayda Beş İşçi Yaşamını Kaybetti
  Kocaeli’nde Ekim ayında 5 işçi, iş kazası sonucu öldü. İş Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisinin rakamlarına göre yıl bazında Kocaeli’ndeki kazalar sonucu ölen işçi sayısı ise 51 olarak açıklandı.

  İş Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, Türkiye genelindeki ekim ayı içinde meydana gelen iş kazalarında hayatını kaybeden kişileri açıkladı. Buna göre bu dönemde Kocaeli’de toplam 5 kişinin yaşanan kazalar sonucunda hayatını kaybettiği belirtildi.

  DİLOVASI’NDAN BİR İŞÇİ
  Yaşanan ölümler ise tarım ve orman, lastik, ağaç kağıt ve metil sektörlerinde yaşandı. İlçeler bazında ise iki işçi Körfez’den, l’er işçi ise İzmit, Başiskele ve Dilovası’nda hayatını kaybetti. Ölüm sebeplerinde ise iki işçi kalp krizi, iki işçi nesne çarpması ve bir işçinin de ezilme sonucu öldüğü açıklandı. Öte yandan toplam rakamlarda ise Kocaeli’de yaşanan iş kazaları sonucu ölen işçi sayısının ise 51’e yükseldiği belirtildi. Ayrıca hastanelere gelerek yaşamını yitiren işçilerden bazılarının ise kaydının tutulmadığı öne sürülüyor. Bu şekilde iş kazalarındaki sayının resmi rakamlarının çok daha üzerinde olabileceği de iddialar arasında.

  [​IMG]
  Devamını Oku...


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica