Belgem Iptal Edilmiş

Konu, 'Güncel Duyurular, Tartışmalar, Forum Hakkında' kısmında ejder kızıklı tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ejder kızıklı

  ejder kızıklı TÜİSAG Üyesi  Sayın..........................., İSG-KATİP üzerinden geriye dönük yapılan incelemelerde; uygulamalı eğitiminize (staj) ilişkin bilgilerin girilmemiş olduğu tespit edilmiştir. Bu itibarla; ilgili Yönetmelikte geçen "Katılım zorunluluğuna aykırılığın 5 yıl içerisinde tespiti halinde kişi hakkında belge düzenlenmiş olsa dahi belgeler iptal edilir." hükmü uyarınca; belgeniz pasif hale getirilmiştir. Uygulamalı eğitimi tamamladığınıza dair *belgenin Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması halinde yapılacak kontrolü müteakiben tekrar belgeniz aktif hale getirilecektir. Uygulamalı eğitimi yaptığınız halde gerekli bildirim Genel Müdürlüğümüze yapılmamışsa, girdiğiniz ilk sınav tarihinden önce uygulamalı eğitimi (staj) tamamladığınıza dair belgeyi* dilekçe ekinde en geç 31 Aralık 2014 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırmanız gerekmektedir. Söz konusu süre dâhilinde gerekli bildirimin Genel Müdürlüğe yapılmaması halinde belge iptal işlemi tamamlanacaktır. *Staj yaptığına dair belgede, T.C. Kimlik, Adı Soyadı, İşyeri Unvanı, İşyeri SGK Sicil Numarası ile birlikte iş güvenliği uzmanı ve/veya işyeri hekimi bilgilerinin yer alması gerekmektedir. İş güvenliği uzmanlığı temel eğitim programının ekinde yer alan iş güvenliği uzmanlığı uygulama raporu, staj yaptığına dair belge olarak değerlendirilmektedir. .


   
 2. Selçuk Çiftlik

  Selçuk Çiftlik TÜİSAG Üyesi

  Ejder Bey,

  Belgeniz iptal edilmemiş, staj belgeniz bakanlığa ulaşmadığı için belgeniz askıya alınmış. Staj yaptığınızı yeniden belgelemeniz ve o belgeyi bakanlığa yeniden göndermeniz gerekiyor. Konu bunun ardından çözülecektir.

  Saygılarımla.

   
 3. Selçuk Çiftlik

  Selçuk Çiftlik TÜİSAG Üyesi

  Az önce Çasgemi aradım; (benim eğitim kurumum orası olduğu için)

  Aldığım bilgi şu yönde;

  Çasgem yaklaşık 400 kişi için benzer durum olduğunu ifade etti,
  Gün içerisinde üst yazı ile bakanlığı stajlar konusunda bildireceklerini ifade etti. İsminizin o listede olup olmadığını arayarak kontrol ettirin, eğer isminiz listede var ise bir haftaya kadar sorun çözülür dedi yok isminiz eksik ve bu ibareyi görüyor iseniz listeye adınızı ekletin ki sorununuz çözülsün.

  Saygılarımla.

     

   
 4. E.BAŞKAN

  E.BAŞKAN TÜİSAG Üyesi

  Selçuk bey;

  Aynı sorun bende de var. bende eğitim kurumunu ve alo170 i arayarak bilgi aldım. bakanlıkta evraklar kaybolmuş bu sebeple de evraklarımız eksik gözüküyormuş. uygulama raporunu eğitim kurumundan alarak bir dilekçe ile bakanlığa göndereceğim. ardından sorun çözülür dediler. fakat alo170 de eğitim kurumumda bana 400 kişilik bir listeden bahsetmedi. bu liste nedir anlayamadım. nereyi ne için arıyorsunuz. bilgileri paylaşırsanız sevinirim.

   
 5. E.BAŞKAN

  E.BAŞKAN TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar aynı sorun bende de mevcut. alo 170 ve eğitim kurumumu arayarak bilgi aldım. uygulama raporunun örneği eğitim kurumunda mevcut. kurum buna aslı gibidir kaşesi vurup bana gönderecek. bende bir dilekçe ile bakanlığa göndereceğim. alo 170 hattı sorunun bu şekilde çözüleceğini söyledi. ayrıca belgelerimiz şuan için iptal değil. sadece askıya alınmış durumda ve yaptığımız sözleşmeler geçerli. tabi bu durum 31 aralık 2014 e kadar geçerli. bu tarihe kadar gönderilmez ise işte o zaman belgeler iptal.

     

   
 6. Ertuğrul Tutcu

  Ertuğrul Tutcu TÜİSAG Üyesi

  Emre Bey geçmiş olsun. Nasıl böyle bir şey oluyor anlamak mümkün değil. Sabırları zorlanıyor insanların.

   
 7. Selçuk Çiftlik

  Selçuk Çiftlik TÜİSAG Üyesi

  Bana bu rakamı veren Çasgem (ben oradan almıştım eğitimi), liste orada eğitimi alan 400 kişinin dökümanının eksik olduğu yönünde. Başka eğitim kurumlarında durum nedir bilemiyorum.
   
 8. ejder kızıklı

  ejder kızıklı TÜİSAG Üyesi

  eğitim kurumum pratik eğitimle ilgili belgeleri göndermiş, herkesinki düzelmiş ama benimki hala iptal edildi yazıyor. hep böyle şeyler banim başıma gelir zaten. :ağlama:   
 9. Aslı Can

  Aslı Can TÜİSAG Üyesi

  benım de uyarı ısaretı duruyor hala:( ıptal yazısı kalktı aktıf oldu ama uyarı hala aynı

     

   
 10. biyokimya

  biyokimya TÜİSAG Üyesi

  bakanlıkta işler yavaş ilerler arkadaşlar, belgerinizi gönderin ve bekleyin başka bişey yapılmıyor malesef   
 11. K.Onur

  K.Onur TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Aşırı bir yoğunluk söz konusu 170 i aradım bende.O yüzden beklemeli en kısa zamanda sonuçlanacağını düşünüyorum.   
 12. Aslı Can

  Aslı Can TÜİSAG Üyesi

  coookkkk sukur uyarı da kalkmıs,cok tesekkurler arkdslar sıze de baya bı destek oldunuz ama cıdden skntılı bı donemdı,sans ıste

   
 13. Selçuk Çiftlik

  Selçuk Çiftlik TÜİSAG Üyesi

  Gün itibari ile benim sertifikama ait sıkıntıda ortadan kalkmış durumda .

  Yeniden kontrol etmek isteyebilirsiniz.

  Saygılarımla.
   
 14. o.esme

  o.esme TÜİSAG Üyesi

  okul bigiler güncelmi ne yapmalıyız

   
 15. K.Onur

  K.Onur TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Benim mezuniyet belgelerim de gönderilmemiş kurstan İSGGM ye o yüzden tekrar bir dilekçe yazdım ekine de Mezuniyet Belgemin noter onaylı suretini ekleyip geçen hafta gönderdim.Kurs yerleri nasıl böyle bir sorumsuzluk yapar anlamak mümkün değil gerçekten.   
 16. Selçuk Çiftlik

  Selçuk Çiftlik TÜİSAG Üyesi

  Benim sorunum çözülmüş,

  Yeniden kontrol edin derim.

   
 17. cityofangel

  cityofangel TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar benim belgem de iptal ve eğitim kurumu kapanmış.Acaba staj yaptıgım kurumdan .... kişi ....tarihinde ....saaat isg stajı yapmıştır. deyip imzalatsak onaylatsak olmaz mı ki?

   
 18. Ajdar bey

  Ajdar bey Guest

  sınav durumu sorgula kısmında hiç bir bilgi bulunmamaktadır yazıyor halbuki 15 gün önce c sınıfı şeklinde idi ne oldu da böyle bişey yazıyor şimdi?

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica