Belgelerin Alinma Zamani (21 Ekim 2012 Sinavi)

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında rs_6 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. rs_6

  rs_6 TÜİSAG Üyesi  Belge sorgulama adı altında açılmış bir başlık olmasına rağmen, yeni bir başlık ile bu konuda bir kan tazeleme gereği duydum.

  yılbaşında kanunun yürürlüğe girmiş olmasına rağmen, belgelerin ulaşmaması sebebi ile mağdur duruma düşen sayısı artmaktadır.

  bu konuda aramadığım yer kalmadı diyebilirim.ancak net bir bilgiye ulaşmadım .farklı düşüncesi olan arkadaşların tavsiylerini bekliyorum. ne yapabiliriz?


   
 2. kerim öztoy

  kerim öztoy TÜİSAG Üyesi

  Olcay bey Bugün yetkili kişiye ulaştım çasgem den eğitim alanlara ait evraklar 31 aralıkta iş sağlığı genel müdürlüğüne teslim edilmiş 3 haftayı bulacağı söylendi

   
 3. babacann

  babacann TÜİSAG Üyesi

  Eğitime başlarken de , sınavı kazandıktan sonra da 2 defa diplomamı gönderdiğim halde bana telefon edip tekrar diploma istediler.üçüncüye gönderdim.Anlayamıyorum ki nasıl kaybediyorlar.Son derece düzensiz çalışıyorlar.özel kurslara gidenlerin belgeleri gönderilmiş.biz bekliyoruz.sabrım iyice taşmaya başladı.

     

   
 4. fcaral

  fcaral TÜİSAG Üyesi

  Dün eğitim aldığım kurumu aradığımda, belgelerin bu hafta elimize ulaşmasını bekliyoruz yanıtını aldım..Umarım beklediğim gibi olur.

   
 5. suleymangurgen

  suleymangurgen TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar çoğunuzun belgeleri imza aşamasında tıkanmıştır büyük ihtimal ben 2 hafta önce bakanlığa gittim bizzat sordum nerde darboğaz olduğunu gayette ilgililer belge numaramı verdiler belgemde bugün itibariyle elime geçmiş bulunmakta sizinkilerin en kısa zamanda elinize ulaşması dileklerimle...
  kazasız günler....

     

   
 6. Aslı Can

  Aslı Can TÜİSAG Üyesi

  ben belgemı aldım ancak sorgulama ekranında cıkmıyor

   
 7. seyhan8303

  seyhan8303 TÜİSAG Üyesi

  Ben artik sıkıldım beklemek kazanmaktan da zor isteklifi geliyor belgen olmadigi icin geri ceviriyorsun. Sonrada sovdu diyorlar..aradigin zaman muhatap bulamiyorsun sadece bir kisiyle olacak sey degil bu
   
 8. MAHMURE ESENKAL

  MAHMURE ESENKAL TÜİSAG Üyesi

  herkese merhaba, bende 4 haftadır belgemi bekliyorum, bugün bakanlığa gitmeyi planlıyorum, sizlerin adınada genel bir şikayette bulunabilirim. umarım şikayet kutusu gibi bir yerleri de vardır   
 9. MetinS

  MetinS TÜİSAG Üyesi

  Bir ay önce belgesini almış olanlar var.Bu eşitsizliktir.Bu doğru değil.Fırsat eşitliğine aykırı. Evrakları aynı zamanda gelen Tüm belgelerin aynı zamanda imzalanıp postalanması gerekir.Ben 20 kasımda teslim ettim benden sonra teslim edip belgesi alan var ben hala almadım.Ben de özel kurumdan aldım benimki de gelmedi. Neye göre öncelik tanıyorlar merak ettim.

     

   
  tuğbagökçe bu yazıya teşekkür etti.
 10. gülenyüzlü

  gülenyüzlü TÜİSAG Üyesi

  bu demek oluyorki mayıs ayında sıınava girecek adaylar belgelerini en erken 4 ay sonra alacaklar mayıs ayında sınava girecek sayısı ekim ayında girenin iki katı olacagı tahmin ediliyor
  bakanlıkta bir çok birim yazıntatile girecek (yıllık tatil) ramazan bayramı ve ramazan dönemide dersek bu dört ay normal bir bekleme olarak kabul edilebilir .
  halbuki bu kadar uzun sürmemesi gerekir belge alımında yaşanan süreç bence kanunların ve denetimlerin uygulanmasında yaşanacak sürece bir örnektir.
  anlaşılan kanunların uygulanıp uygulanmadığı 2014 ocak ayından sonraya sarkacak cok yazık   
 11. Mesut KORKMAZ

  Mesut KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

  süleymen bey ;
  benimde belgem gelmedi, sözleşme yapabilmem için belge numarası lazım. ankaraya gitsem öğrenebilirmiyim. yanlış anlamadım umarım.   
 12. Mesut KORKMAZ

  Mesut KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

  ben evrakları 21 kasımda teslim ettim halen bir haber yok. belgeleri beraber gönderdiğim arkadaşıma yaklaşık 3 hafta önce geldi belge. merak ettim acaba nasıl bir sıralama var. anlamak mümkün değil...

   
 13. Şükran TUNA ASLAN

  Şükran TUNA ASLAN TÜİSAG Üyesi

  ben evraklarımı sınav açıklandı gerekli evraklar yazısı yayınlandı hemen 16 kasımda gönderdim . 19 kasımda bakanlığa ulaştı belgem 28 aralıkta geldi.Sorgulama ekranında yanıt vermiyor.ben kurs aracılığıyla değil direk bakanlığa göndermiştim.
   
 14. MAHMURE ESENKAL

  MAHMURE ESENKAL TÜİSAG Üyesi

  herkese merhaba bugün bakanlığa gittim belge numarası öğrenmek için. gidenlere yol göstermek adına i blok 6. katta evrak kısmında çok yardımcı oluyorlar. ama ben belge numaramı öğrenemedim çünkü eğitim aldığım ve evraklarımı teslim ettiğim kursum yaklaşık 3 hafta önce teslim ettiğim belgelerimi daha bakanlığa teslim etmemişler. ben geçen hafta kendilerini aradığımda evrakların gelmesinin ertesi günü teslim edildiğini söylemişlerdi. O yüzden arkadaşlar eğer belgeleriniz gelmedi ise önce eğitim aldığınız yeri arayıp hangi evrak no su ile bakanlığa teslim ettiklerini öğrenin, bakanlık çalışanları gayet iyi niyetli ve yardımcı oluyorlar.

   
 15. akraba54

  akraba54 TÜİSAG Üyesi

  benimde belgem elime ulaşmadı 21 kasım da göndermiştim kursu aradığımda bu ay içinde elinizde olacaktır diyo ben şunu öğrenmek istiyorum burdan 21 ekim sınavında başarılı olup belgesini kurs aracılığıyla alan arkadaşlar var mı varsa hangi kurs bakanlıkta ki memurların keyfini mi bekleyecez sözleşme yapamıyoruz bu yüzden   
 16. MAHMURE ESENKAL

  MAHMURE ESENKAL TÜİSAG Üyesi

  evraklarınız bakanlığa ulaşmış mı önce onu öğrenin bence ulaştı ise bakanlıktan belge numaranızı öğrenebilirsiniz.

   
 17. akraba54

  akraba54 TÜİSAG Üyesi

  ulaşabileceğimiz özel bi numara biliyo musunuz yoksa 170 mi arasak

   
 18. K. Bora BOLAT

  K. Bora BOLAT TÜİSAG Üyesi

  16.11.2012 tarihinde tüm belgelerimi kursa gönderdim,
  02.01.2012 tarihi itibariyle de sertifikamı teslim aldım..(aslında önemli olan sizin kursa gönderdiğiniz tarih değil de kursun bakanlığa teslim ettiği tarih önemli)

   
 19. mühendis85

  mühendis85 TÜİSAG Üyesi

  170 i aramanın pek faydasını göremedim. Sabırla bekliyorum, osgbler çılgınlar gibi sertifikası olan iş güvenliği uzmanı arıyor :) İş görüşmesi için arayan telefondaki ses direkt olarak sertifikanız var mı diye soruyor. İkamet adresi, branş, dil, tecrübe umurunda bile değil. Enteresan durumlar...

   
 20. kerim öztoy

  kerim öztoy TÜİSAG Üyesi

  sonuç alabildinizmi nedir son durum???

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica