Belgelerin Alinma Zamani (21 Ekim 2012 Sinavi)

rs_6

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Belge sorgulama adı altında açılmış bir başlık olmasına rağmen, yeni bir başlık ile bu konuda bir kan tazeleme gereği duydum.

yılbaşında kanunun yürürlüğe girmiş olmasına rağmen, belgelerin ulaşmaması sebebi ile mağdur duruma düşen sayısı artmaktadır.

bu konuda aramadığım yer kalmadı diyebilirim.ancak net bir bilgiye ulaşmadım .farklı düşüncesi olan arkadaşların tavsiylerini bekliyorum. ne yapabiliriz?

kerim öztoy

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Olcay bey Bugün yetkili kişiye ulaştım çasgem den eğitim alanlara ait evraklar 31 aralıkta iş sağlığı genel müdürlüğüne teslim edilmiş 3 haftayı bulacağı söylendi

babacann

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Eğitime başlarken de , sınavı kazandıktan sonra da 2 defa diplomamı gönderdiğim halde bana telefon edip tekrar diploma istediler.üçüncüye gönderdim.Anlayamıyorum ki nasıl kaybediyorlar.Son derece düzensiz çalışıyorlar.özel kurslara gidenlerin belgeleri gönderilmiş.biz bekliyoruz.sabrım iyice taşmaya başladı.

fcaral

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Dün eğitim aldığım kurumu aradığımda, belgelerin bu hafta elimize ulaşmasını bekliyoruz yanıtını aldım..Umarım beklediğim gibi olur.

suleymangurgen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar çoğunuzun belgeleri imza aşamasında tıkanmıştır büyük ihtimal ben 2 hafta önce bakanlığa gittim bizzat sordum nerde darboğaz olduğunu gayette ilgililer belge numaramı verdiler belgemde bugün itibariyle elime geçmiş bulunmakta sizinkilerin en kısa zamanda elinize ulaşması dileklerimle...
kazasız günler....

Aslı Can

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
ben belgemı aldım ancak sorgulama ekranında cıkmıyor

seyhan8303

Üye
TÜİSAG Üyesi
Ben artik sıkıldım beklemek kazanmaktan da zor isteklifi geliyor belgen olmadigi icin geri ceviriyorsun. Sonrada sovdu diyorlar..aradigin zaman muhatap bulamiyorsun sadece bir kisiyle olacak sey degil bu

MAHMURE ESENKAL

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
herkese merhaba, bende 4 haftadır belgemi bekliyorum, bugün bakanlığa gitmeyi planlıyorum, sizlerin adınada genel bir şikayette bulunabilirim. umarım şikayet kutusu gibi bir yerleri de vardır

MetinS

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Bir ay önce belgesini almış olanlar var.Bu eşitsizliktir.Bu doğru değil.Fırsat eşitliğine aykırı. Evrakları aynı zamanda gelen Tüm belgelerin aynı zamanda imzalanıp postalanması gerekir.Ben 20 kasımda teslim ettim benden sonra teslim edip belgesi alan var ben hala almadım.Ben de özel kurumdan aldım benimki de gelmedi. Neye göre öncelik tanıyorlar merak ettim.

gülenyüzlü

Üye
TÜİSAG Üyesi
bu demek oluyorki mayıs ayında sıınava girecek adaylar belgelerini en erken 4 ay sonra alacaklar mayıs ayında sınava girecek sayısı ekim ayında girenin iki katı olacagı tahmin ediliyor
bakanlıkta bir çok birim yazıntatile girecek (yıllık tatil) ramazan bayramı ve ramazan dönemide dersek bu dört ay normal bir bekleme olarak kabul edilebilir .
halbuki bu kadar uzun sürmemesi gerekir belge alımında yaşanan süreç bence kanunların ve denetimlerin uygulanmasında yaşanacak sürece bir örnektir.
anlaşılan kanunların uygulanıp uygulanmadığı 2014 ocak ayından sonraya sarkacak cok yazık

Mesut KORKMAZ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar çoğunuzun belgeleri imza aşamasında tıkanmıştır büyük ihtimal ben 2 hafta önce bakanlığa gittim bizzat sordum nerde darboğaz olduğunu gayette ilgililer belge numaramı verdiler belgemde bugün itibariyle elime geçmiş bulunmakta sizinkilerin en kısa zamanda elinize ulaşması dileklerimle...
kazasız günler....
süleymen bey ;
benimde belgem gelmedi, sözleşme yapabilmem için belge numarası lazım. ankaraya gitsem öğrenebilirmiyim. yanlış anlamadım umarım.

Mesut KORKMAZ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ben evrakları 21 kasımda teslim ettim halen bir haber yok. belgeleri beraber gönderdiğim arkadaşıma yaklaşık 3 hafta önce geldi belge. merak ettim acaba nasıl bir sıralama var. anlamak mümkün değil...

Şükran TUNA ASLAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
ben evraklarımı sınav açıklandı gerekli evraklar yazısı yayınlandı hemen 16 kasımda gönderdim . 19 kasımda bakanlığa ulaştı belgem 28 aralıkta geldi.Sorgulama ekranında yanıt vermiyor.ben kurs aracılığıyla değil direk bakanlığa göndermiştim.

MAHMURE ESENKAL

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
herkese merhaba bugün bakanlığa gittim belge numarası öğrenmek için. gidenlere yol göstermek adına i blok 6. katta evrak kısmında çok yardımcı oluyorlar. ama ben belge numaramı öğrenemedim çünkü eğitim aldığım ve evraklarımı teslim ettiğim kursum yaklaşık 3 hafta önce teslim ettiğim belgelerimi daha bakanlığa teslim etmemişler. ben geçen hafta kendilerini aradığımda evrakların gelmesinin ertesi günü teslim edildiğini söylemişlerdi. O yüzden arkadaşlar eğer belgeleriniz gelmedi ise önce eğitim aldığınız yeri arayıp hangi evrak no su ile bakanlığa teslim ettiklerini öğrenin, bakanlık çalışanları gayet iyi niyetli ve yardımcı oluyorlar.

akraba54

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
benimde belgem elime ulaşmadı 21 kasım da göndermiştim kursu aradığımda bu ay içinde elinizde olacaktır diyo ben şunu öğrenmek istiyorum burdan 21 ekim sınavında başarılı olup belgesini kurs aracılığıyla alan arkadaşlar var mı varsa hangi kurs bakanlıkta ki memurların keyfini mi bekleyecez sözleşme yapamıyoruz bu yüzden

MAHMURE ESENKAL

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
evraklarınız bakanlığa ulaşmış mı önce onu öğrenin bence ulaştı ise bakanlıktan belge numaranızı öğrenebilirsiniz.

akraba54

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
ulaşabileceğimiz özel bi numara biliyo musunuz yoksa 170 mi arasak

K

K. Bora BOLAT

Guest
16.11.2012 tarihinde tüm belgelerimi kursa gönderdim,
02.01.2012 tarihi itibariyle de sertifikamı teslim aldım..(aslında önemli olan sizin kursa gönderdiğiniz tarih değil de kursun bakanlığa teslim ettiği tarih önemli)

mühendis85

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
170 i aramanın pek faydasını göremedim. Sabırla bekliyorum, osgbler çılgınlar gibi sertifikası olan iş güvenliği uzmanı arıyor :) İş görüşmesi için arayan telefondaki ses direkt olarak sertifikanız var mı diye soruyor. İkamet adresi, branş, dil, tecrübe umurunda bile değil. Enteresan durumlar...

kerim öztoy

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
herkese merhaba, bende 4 haftadır belgemi bekliyorum, bugün bakanlığa gitmeyi planlıyorum, sizlerin adınada genel bir şikayette bulunabilirim. umarım şikayet kutusu gibi bir yerleri de vardır
sonuç alabildinizmi nedir son durum???

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.