Duyuru - Belge Ücretlerine Ilişkin Duyuru - 2015 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Duyuru Belge Ücretlerine Ilişkin Duyuru - 2015

Konu, 'Güncel Duyurular' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  01.01.2015 tarihinden itibaren geçerli olacak belge ücretleri aşağıda belirtilmiştir:  1. İş Güvenliği Uzmanlığı veya İşyeri Hekimliği Belgesi: 413,00 TL (KDV Dâhil)

  2. İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitici Belgesi: 413,00 TL (KDV Dâhil)

  3. Diğer Sağlık Personeli Eğitici Belgesi: 413,00 TL (KDV Dâhil)

  4. Diğer Sağlık Personeli Belgesi: 103,25 TL (KDV Dâhil)

  5. İşyeri Hekimliği/İş Güvenliği Uzmanlığı Belgesi Vize İşlemi Ücreti: 103,25 TL (KDV Dâhil)


  Genel Esaslar

  • 01.01.2015 tarihi itibariyle, yukarıda konu edilen tüm belge ücretleri İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilât Hesabına yatırılacaktır.
  • Kurumsal Tahsilat Hesabına ödenecek belge ücreti, hak sahibinin TC Kimlik Numarasına tanımlı olacaktır. Belge ücretinin bilgisi (sertifika türü ve/veya sertifika sınıfı) ödeme yapan kişi tarafından Ziraat Bankası personeline belirtilerek dekontta yer alması sağlanacaktır.
  • İlgili hesaba (Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilât Hesabına) EFT ve havale yolu ile ödeme yapılması uygun değildir. Bu nedenle EFT ve havale yolu ile ödeme yapılmaması gerekmektedir.
  • Kurumsal tahsilât hesabına yatırılması gereken belge ücretinin, farklı bir hesap numarasına yatırılması halinde, İSG-KATİP üzerinden sertifika tanımlaması yapılmayacaktır.
  sınav Yoluyla Elde Edilen Belgelere İlişkin Esaslar
  • ÖSYM’ nin yaptığı sınavlarda başarılı olan adaylar ile açılan davalar neticesinde belge almaya hak kazanan adayların TC Kimlik Numaraları bankaya bildirilecektir.

  Eğitici Belgesine İlişkin Esaslar
  • İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitici Belgesi ile Diğer Sağlık Personeli Eğitici Belgesi talebinde bulunan kişilerin, eğitici belgesi alabileceği komisyon tarafından uygun görüldükten sonra, belge almaya hak kazanan kişilerin TC Kimlik Numaraları bankaya bildirilecektir. Müracaat evraklarında e-posta adresinin belirtilmesi halinde hak sahipleri bilgilendirilecektir.

  Sınavsız Belge Alma Hakkına Sahip Kişilere İlişkin Esaslar
  • İlgili yönetmelik hükümleri gereği; sınavsız belge alma hakkı bulunan kişilerin talepleri, Genel Müdürlüğümüzce incelenip uygun görüldükten sonra belge almaya hak kazanan kişilerin TC Kimlik Numaraları bankaya bildirilecektir. Müracaat evraklarında e-posta adresinin belirtilmesi halinde hak sahipleri bilgilendirilecektir.

  Vize İşlemine İlişkin Esaslar
  • İşyeri Hekimliği veya İş Güvenliği Uzmanlığı belgelerinin vize işlemleri; yapılan müracaatların Genel Müdürlüğümüzce incelenmesini müteakip, uygun görülen kişilerin TC Kimlik Numaraları bankaya bildirilecektir.
  Tarih: 09.01.2015

  Kaynak: İSGGM


   
  Miray Kral, volcano76 ve Hakkı Kaymaz bu yazıya teşekkür etti.
 2. hamlet

  hamlet TÜİSAG Üyesi

  c sinifiyim 5 sene sonra yenileme eğitimi sonra si icin 103 tl dimi

   
 3. frost1

  frost1 TÜİSAG Üyesi

  Bu yıl itibariyle

     

   
 4. Murat sariaslan

  Murat sariaslan TÜİSAG Üyesi

  Bende 5 aralık sınavına girdim c sınıfı sınavı geçtim şuan yapmam gerekenler hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

   
  M. Raşit Sarıyar bu yazıya teşekkür etti.
 5. Murat sariaslan

  Murat sariaslan TÜİSAG Üyesi

  Yok mu bilgi vericek kimse :(

     

   
 6. knozhh

  knozhh TÜİSAG Üyesi

  İsggm duyuru yayınlayacak. Ziraat bankasına ösym isimleri bildirdikten sonra para yatırılacak ona göre belge alınacak. Duyuru yayınlanmadan hiçbir işlem yapamayacağız.

   
  Murat sariaslan bu yazıya teşekkür etti.
 7. knozhh

  knozhh TÜİSAG Üyesi

  Murat sariaslan bu yazıya teşekkür etti.
 8. Murat sariaslan

  Murat sariaslan TÜİSAG Üyesi

  Cok tesekkur ederim cok saol   
 9. yılmaz yıldırım

  yılmaz yıldırım TÜİSAG Üyesi

  ALO170 i aradım adınız bankaya bildirilmiştir. 413 TL Kurumsal Tahsilat Hesabına yatırdıktan sonra isgkatipte değişiklikler uygulanacaktır diyor arkadaşlar bilgisi olan varmı?

     

   
 10. okhan

  okhan TÜİSAG Üyesi

  Sınavı geçtiyseniz bankaya gidip TCKN ile ödemenizi yapıyorsunuz. Ben öyle yapmıştım, sonra katipte durumunuzun güncellenme süresi uzayabiliyor.
  Nasılsa ödeme yapacaksınız, şimdiden bankaya gidin.   
 11. Oğuz Ayte

  Oğuz Ayte TÜİSAG Üyesi

  3 aralık sınavında başarı oldum. Sınavı kazandıktan sonra belge ücretini yatırma süresi var mıdır ? Ne zaman yatırırsak o zaman alabilirmiyiz. Ben mart ayında yatırmak istiyorum hakkım yanarmı   
 12. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

  Oğuz Bey merhaba.
  Aynı soruya bu konuda yanıt verildi.
  İyi çalışmalar...

   
  Oğuz Ayte bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica