Belge Ücreti

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında Tolga Iskender tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

Merhaba arkadaşlar, belge ücretini yatırma ile ilgili belirli bir tarih varmı?

Anketin kapanma tarihi 23 Eylül 2013.
 1. Evet

  25,0%
 2. Hayır

  75,0%
 1. Tolga Iskender

  Tolga Iskender TÜİSAG Üyesi  Belge ücretini yatırma fırsatım olmadı. Bu konuda sizlere danışmak istedim. Belirli bir son tarih var mı?


   
 2. yigitmentese

  yigitmentese TÜİSAG Üyesi

  30 una kadar diye biliyorum.

   
  Tolga Iskender bu yazıya teşekkür etti.
 3. Ali GÜLEN

  Ali GÜLEN TÜİSAG Üyesi

  Hak edilmış bir durum söz konusu. Sanmıyorumkı son tarihi olsun. Düşünsenize, okuldan mezun oldunuz ama dıplomayı almaya gitmediniz ucretını odemedıgınızden dolayı. ve vermiyorlar size dıplomayı:)

  NoT: Mayıs 2012 tarihli sınavı başarıyla gectim ama hala belgemi almak için ucretıni yatırmadım:) (Vermeyeceklermi bana belgemi şimdi)

     

   
  Tolga Iskender bu yazıya teşekkür etti.
 4. Tolga Iskender

  Tolga Iskender TÜİSAG Üyesi

  Bende size katılıyorum Ali bey ama kafam karıştı çok , bazıları hemen yatırın yoksa iş uzar diyor, bazıları 30una kadar diyor, kursu aradım cevap veren yok :D ne olcak bende bilmiyorum..

   
 5. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  Ben eğitim kurumum ile konuştum. Onlar üzerinden belge alacağımız için ücret yatırma tarihi 17 Eylül de başladı ancak sonu belli değil, bizden bilgi bekleyin dediler.. isteyen parasını yatırıp isg-katip sayfasından faaliyetine hemen başlayabiliyor. para yatırma faaliyete başlama ile alakalı sanırım.
  Ayrıca 18 mayıs sınavında son para yatırma tarihi 30 Temmuz olarak duyrulmuş.
  Bu demektir ki 18 Ağustos için son tarih 30 ekimden önce olamaz.
  Ayrıca para yatırmamak belki belge iptali manasına gelmez ama geç verirler belgenizi, işiniz aksar.. mesele odur bence..

     

   
 6. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Son tarih diye bir şey yok. Ancak 5 yıl sonra vize ettirmeniz gerekeceğinden 5 yıl doğal olarak son tarih oluyor. Belgeyi hemen kullanayım diyorsanız bir an önce yatırmanız da fayda var. Ücret bakanlığın belirlediği sürelerde (17.09/27.09 2013 http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=egitim_kurumlari_is_akis ) yatırılınca kısa bir süre içerisinde isg katipten sözleşme yapmaya başlıyabiliniyor. Benim acelem yok diyorsanız 3 yıllık isg uzmanı olarak görev yapma önelini ve herhalde 5 yılda bir vize önelini göz önünde bulundurarak istediğiniz zaman belge ücretini yatırıp alırsınız diye düşünüyorum. Aksi mevzuatta yok.

   
 7. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  yalnız ben bu linke baktım tarih göremedim? ayrıca sorumluluk kursundur demiş duyuru.. benim kursta zaten bekle dedi.. bekle biz seni aricaz dedi.. 27 eylül ün son olması bence pek makul değil.. geçen sınavda 30 temmuz sonmuş çünkü..
   
 8. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  şimdi yukardak imesajı yazdım ve aşağıdaki açıklamayı gördüm :)
  tehlike yok arkadaşlar istediğiniz zaman yatırın bence :)

  1. Kurumsal tahsilât hesabına belge ücretlerini yatıran katılımcıların İSG-KATİP’e tanımlamaları 15 ‘er günlük dilimler halinde yapılacaktır. Bu durum Eğitim Kurumlarınca katılımcılara iletilerek, ücret yatırmalarından sonraki 15 gün içerisinde İSG-KATİP üzerinden yetkilerinin açılacağı ve sözleşme yapabilecekleri bilgisi verilmelidir.   
 9. mujganasya

  mujganasya TÜİSAG Üyesi

  merhaba ben belge ücretini yatırdım ayın 17 sinde fakat isg katip e e devlet şifresi ile giriş yapamıyorum.
  sisteme giriş istek talebiniz kaydedildi 15 gün içinde yeniden deneyiniz diyor.problem var sanırım.ne yapmam lazım acaba...

     

   
 10. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  Selamlar,
  Eğitim kurumunuzla bağlantıya geçmenizde fayda var.
  İyi günler dilerim.   
  mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
 11. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  15 gün bekleyin, hemen tanımlama olmuyor zannımca. Belgelendirme iş akışına göre de 5. sırada isg katipe tanımlama. Buda gelecek ayı bulur sanırım.   
  mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica