Haber Belediyeden Personellere Seminer - Bitlis

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Belediyeden Personellere Seminer

  isg.jpg

  Bitlis Belediyesince personellere "İş Sağlığı ve Güvenliği" semineri verildi.

  Belediye konferans salonunda düzenlenen eğitimde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim Uzman Yardımcısı Burak Ayan, personellere, iş kazalarının nasıl önlenebileceği, acil durumlarda nelerin yapılması gerektiği, verimli çalışma metotları ve genel iş güvenliği kuralları konularında bilgi verdi.

  Seminerde konuşan Ayan, amaçlarının işçi ve işvereni koruyarak, kaliteli bir hizmetin ortaya çıkmasını sağlamak olduğunu söyledi.

  Bilgisizlik, uykusuzluk, tehlikeyi önemsememe, ihmal, tedbirsizlik, bakım yetersizliği, yorgunluk, işi ciddiye almama ve moral bozukluğu gibi nedenlerin, iş kazalarının başlıca faktörleri olduğunu ifade eden Ayan, "Bunun için işverenin alacağı tedbirlerin yanı sıra çalışanların da işine yoğunlaşması, gördüğü aksaklıkları ve riskleri zaman kaybetmeksizin ilgililerine bildirmesi ve tedbir alması gerekmektedir" dedi.

  Belediye Eş Başkanı Nevin Daşdemir Dağkıran ise bu tür eğitimlerin önemli olduğunu basite alınmaması gerektiğini bildirerek, "Bu eğitimler sayesinde hem vatandaşımıza daha iyi hizmet sunuyoruz, hem de personellerimiz bilinçlendiriliyor. Seminerlerimiz devam edecek" diye konuştu.

  Kaynak: AA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica