Haber Belediye Işçilerine Işçi Sağlığı Ve Iş Güvenliği Eğitimi - Bilecik

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Belediye İşçilerine İşçi Sağlığı Ve İş Güvenliği Eğitimi
  Bozüyük Belediyesi’nde “İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği” konulu eğitim çalışması yapılarak müteahhit işçilerine iş güvenliğinin ve işçi sağlığının önemi anlatıldı.

  14806.jpg

  Bozüyük Belediyesi’nde “İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği” konulu eğitim çalışması yapılarak müteahhit işçilerine iş güvenliğinin ve işçi sağlığının önemi anlatıldı.

  Bozüyük Belediyesi’nde yaşanabilecek olumsuzlukları en az seviyeye indirmek amacıyla işçi sağlığı ve iş güvenliği konularında eğitim çalışması yapıldı. Belediye İtfaiye Müdürlüğü garajı toplantı salonunda yapılan eğitim çalışmasına, Fen İşleri Müdürlüğü ile Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nde görev yapan müteahhit çalışanları katıldı.

  Toplam 59 kişilik personel gurubuna uygulanan eğitim programında İş Güvenliği Uzmanı Serap Badıllı, katılımcılara işçi sağlığı ve iş güvenliği konularında bilgi verdi. İş Güvenliği Uzmanı Badıllı eğitim programında yetersiz güvenlik tedbirleri yüzünden birçok çalışanın yaralandığını ve hatta hayatını kaybettiğini belirterek çeşitli sanayi kollarında çalışan işçilerin, dokundukları, kullandıkları ya da bulundukları ortamdaki zararlı maddelerin neden olduğu mesleki hastalıklara yakalandıklarını anlattı. İş kazalarının ve meslek hastalıklarının en aza indirilmesi için bu tür eğitim çalışmalarının faydalı olduğunu da söyleyen Badıllı, programın sonunda personel sorunlarını dinledi ve kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

  Kaynak: pirsushaber


   
  Last edited by a moderator: 17 Nisan 2014
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica