Haber Belediye Işçileri, Belini, Elini Ve Dizini Nasıl Kullanacaklarını Öğrendi - Aydın

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Belediye İşçileri, Belini, Elini ve Dizini Nasıl Kullanacaklarını Öğrendi

  1.jpg

  Ülke genelinde her geçen artan iş kazalarının önlenmesi amacıyla 6331 Sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yasası kapsamında Aydın Efeler Belediyesi’nde çalışanlara İş Sağlığı ve İş Güvenliği eğitimi verildi. Özellikle ağır ve tehlikeli işlerde çalışan işçilerin daha dikkatli olması gerektiği belirtilen eğitimde işçilere, elini, belini, dizini nasıl kullanmaları gerektiği anlatıldı. Öte yandan kendilerinin yanı sıra vatandaşların da sağlığının önemi anlatılan eğitimde işaretler hakkında da işçiler bilgilendirildi.

  Efeler Belediyesi Toplantı Salonu’nda 80’er kişilik gruplar halinde gerçekleştirilen eğitimlerin açılış toplantısına Efeler Belediye başkanı Mesut Özakcan, başkan Yardımcısı Sumran Ünal, Derya Tıkır, birim amirleri ve müdürlerinin yanı sıra işçiler katıldı.

  2.jpg

  “SİZLER ÇALIŞANIMIZ OLDUĞUNUZ KADAR MİLLİ SERVETSİNİZ”

  Açılışta konuşan Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, başta kendisi olmak üzere Efeler Belediyesi’nde çalışan herkesin bir çalışandan ziyade, Aydın halkının daha iyi şartlarda yaşaması için uğraş verdiğini belirtti. Bu kapsamda çalışanların daha iyi hizmet sunabilmesi için öncelikle kendisinin daha sonra da çevresindekilerin sağlığına dikkat etmesinin çok önemli olduğunu belirten Özakcan, “Maalesef meydana gelen iş kazalarının büyük çoğunluğunun gerekli tedbiri almamak ve bilinçsizlikten kaynaklanmaktadır. Bu anlamda bu eğitimin oldukça önemli buluyoruz. Eğitim sonunda yapılacak sınavlarda başarılı olanlara sertifika verilecek” dedi.

  3.jpg

  Özel bir İş Sağlığı ve İş Güvenliği Firması tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde uzmanlar, çalışma mevzuatı, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş yeri temizliği ve düzeni, iş kazası ve meslek hastalıkları, meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıktan korunma prensipleri ve teknikleri, kimyasal, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri, kaldırma ve taşıma yöntemleri, elektrik ve kimyasal tehlikeler gibi çeşitli konularda eğitim verdiler.

  Eğitimde sözlü anlatımın yanı sıra slayt eşliğinde çalışanlara doğru ve yanlış uygulanan yöntemler de anlatılırken, Türkiye’nin iş kazalarında Avrupa’da 1. Sırada dünyada ise 3. Sırada yer aldığı belirtildi. Meydana gelen kazaların da yüzde 90’ının bilinçsizlikten kaynaklandığı belirtildi.

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica