Beköp- Büyük Endüstriyel Kazaları Önleme Politikası Formatı

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında oasi tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. oasi

oasi TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar alt seviye olan firma için BEKÖP- Büyük Endüstriyel Kazaları Önleme Politikası hazırlamam gerekiyor.Fakat tecrübem olmadığı için zorlanyorum.Elinizde bununla ilgili hazır örnek,format vb. belge var mı?

Firmadaki en önemli risk faktörü yangın ve patlama.

Yardımcı olursanız sevinirim.

2. dilan

dilan TÜİSAG Üyesi

risk değerlendirme ,FTA veya FMEA metodlarını kullanabilirsiniz tabi başka çok metod var kullanabileceğiniz HAZOP modelleride olabilir....
    risk değerlendirme ,FTA veya FMEA metodlarını kullanabilirsiniz tabi başka çok metod var kullanabileceğiniz HAZOP modelleride olabilir....

3. oasi

oasi TÜİSAG Üyesi

hazop modeli nedir?

4. msezgin

msezgin TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,
    Bu konu (BEKÖP) bildiğimiz Risk analizinden farklı bir şey olacak sanırım. Hali hazızda ne yönetmeliği ne de uygulama tebliği var. Onun için acele atmemenizi öneririm. Öncelikle kurulacak tesisler için istenecek, hazır çalışan tesisler nasıl bir yol izleyecek tam belli değil.

5. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

BÜYÜK ENDÜSTRİYEL KAZALARIN KONTROLÜ HAKKINDA YÖNETMELİK

size yardımcı olurmu ?

iyi çalışmalar..

AHMET SAYGI bu yazıya teşekkür etti.
  6. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

dosya ektedir...

Ekli Dosyalar:

kalitek, Ayşe Bekoğlu, alibey ve 16 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. krisografi

krisografi TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba,
    ben de tecrübeli değilim ve bu dökümanı hazırlamam gerekiyor.yönetmeliği okudum fakat yine de elinde örnek olan var sa paylaşabilir mi acaba?

8. SADIK ALEMDAR

SADIK ALEMDAR TÜİSAG Üyesi

aynı sorun ile bende uğraşiyorum bir örnek olursa cok iyi olucak

9. mjora

mjora TÜİSAG Üyesi

Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmelik gereği hazırlanması gereken BEKÖP ve Güvelik Raporları 1/1/2014 tarihinde yürürlüğe girmektedir. Bu zamana kadar vaktinizin olduğunu belirtmek isterim :)

fikri bayram, SADIK ALEMDAR ve krisografi bu yazıya teşekkür etti.
  10. Mert

Mert TÜİSAG Üyesi

Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmelikte değişiklik!
    Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmelikte değişiklik yapıldı. Değişiklik, 31 Temmuz 2012 tarihli ve 28370 sayılı resmi gazete'de yayımlandı. Yapılan değişiklikle, 18 Ağustos 2010 tarihli ve 27676 sayılı “Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkındaki Yönetmelik” kapsamında, işletmelerin yapmakla yükümlü oldukları "bildirim" dışındaki "Büyük Kaza Önleme Politikası, Güvenlik Raporu, Dahili Acil Durum Planı" hazırlanması ve sunulması ile ilgili yükümlülükleri, 1 Ocak 2014 tarihine ötelendi.

31 Temmuz 2012 tarihli ve 28370 sayılı resmi gazete ....
    MADDE 1 18/8/2010 tarihli ve 27676 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmeliğin 23 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
    “b) Diğer hükümleri 1/1/2014 tarihinde yürürlüğe girer.”
    MADDE 2 Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
    MADDE 3 Bu Yönetmelik hükümlerini Çevre ve Şehircilik Bakanı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı müştereken yürütür.

fikri bayram ve krisografi bu yazıya teşekkür etti.
  11. SADIK ALEMDAR

SADIK ALEMDAR TÜİSAG Üyesi

evet bir yılım var ama merakımın önüne geçemiyorum:)

fikri bayram bu yazıya teşekkür etti.
  12. yusuf.dulda

yusuf.dulda TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar önümüzde bir yıl var ancak yapılması gereken çalışma kolay tamamlanabilecek bir çalışma değil. O nedenle çok da rahat davranmamak gerektiği kanısındayım.. Yol göstermesi açısından konuyla ilgili bir sunumu paylaşıyorum.. Herkese şimdiden kolay gelsin..

Ekli Dosyalar:

alibey, Serdal DEMİR, erkanersoy ve 6 kişi daha buna teşekkür etti.
  13. mjora

mjora TÜİSAG Üyesi

merak güzeldir, umarım çalışmalarınızı tamamlarsınız.

14. Ali S. UTKU

Ali S. UTKU TÜİSAG Üyesi

15. tertok

tertok TÜİSAG Üyesi

2012 yılında yayımlanan İş SAĞLIĞI VE GÜVENLiği KANUNU'nda bahsedilen güvenlik raporu ve politikası ile aynı şey mi?

16. alix

alix TÜİSAG Üyesi

aynı şey, 2014 yılına ertelendi

17. mjora

mjora TÜİSAG Üyesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yayımladığı Büyük Endüstriyel kazaların kontrolü hakkında yönetmelikte BEKÖP, Güvenlik raporlarından da bahsedilmektedir.

18. ibrahim.calik

ibrahim.calik TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, bu BKÖP'ü her fabrika hiçbir şarta bağlı kalmaksızın hazırlayabiliyor mu yoksa işçi sağlığı ve iş güvenliği uzmanları tarafından mı hazırlanması gerekmektedir.Bilgi verebilir
    misiniz.

19. murat aytekin

murat aytekin TÜİSAG Üyesi

İllaki igu hazırlar diye bir şart yok.çevre bakanlığı bu konuda rehber yayımladı .öncelikle tesisin sınıfını belirlemek gerekiyor.buna göre de küçük işletme için beköp yada büyük işletmeler için dahili acil durum planı ve güvenlik raporu hazırlanıp dijital ortamda bakanlığın açmış olduğu ve önceden şifresini alarak girilen bildirim sayfasına yüklemek gerekiyor.2014 yılına kadar süre uzatıldı. Bilginize...

20. Mert Sonmez

Mert Sonmez TÜİSAG Üyesi

Güvenlik Raporu ve BKÖP hazırlama konusunda yardım isteyenler ***KESİLDİ*** bana ulaşabilirler.
    ***KESİLDİ***
    Teşekkür ederim. Güvenli endüstriler dilerim.

Last edited by a moderator: 23 Mart 2016
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica