Bilgilendirme Beklenen Yönetmelik Yayımlandı Herkese Hayırlı Olsun

Konu, 'Güncel Duyurular' kısmında murat aytekin tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. murat aytekin

  murat aytekin TÜİSAG Üyesi  arkadaşlar yönetmelik yayımlandı sınava hazırlanan tüm arkadaşlara başarılar dilerim..


   

  Ekli Dosyalar:

 2. ssseee

  ssseee TÜİSAG Üyesi

  şimdi c belgesini aralık ayındaki sınava girip alacağım,alır almazda b ye yükselme sınavına girebilecem mi?

   
 3. İSG konusunda istihdam yaratmaya çalışan devlet çalışma saatleriyle oynayarak uzmanlara bir celme daha takmıştır !!

     

   
  akraba54, ngkazak, hctargan ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
 4. okhan

  okhan TÜİSAG Üyesi

  Aynen öyle olmuş ancak bekleyip görelim bakalım yönetmeliği hazırlayanların da vardır bir projeksiyonu. Hele bir 01.01.2014 olsun...

   
 5. uzmannn

  uzmannn TÜİSAG Üyesi

  şu anda sürelerin değişmesiyle uzman ihtiyacı yarı yarıya azaldı. hayırlı olsun artık bu iş yapılmaz. Tamamen göstermelik çıkarılan bir kanun olduğu daha iyi anlaşıldı. Her geçen gün kanun değiştiriliyor ve daha kötü hale çevriliyor.

     

   
  sefers, ngkazak, izmir35 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 6. arwen

  arwen TÜİSAG Üyesi

  hiç bir şey olacağı yok yine insanlara hak veriyorlar,yine davalar açılacak,yürütmeyi durdurma kararları vb....Uzman açığı var diye yeni uygulama yapıyorlar,ancak bu işin uzağından yakınından geçmeyip,furyaya katılıp c sınıfı belge almış,dolapta bekletenler A sınıfı uzman mı olacak şimdi?Bir de sayıları yükseltmişler, uzmanlar için değil işverenler için çıkarılmış bir yönetmelik olmuş.....Ayrıca C'den B'ye 1500 günle geçen kişi,300 gün sonra A'ya mı gececek yani toplamda C'den A'ya 1800 günle geçilebilecek?!

   
  akraba54 ve olgun34 bu yazıya teşekkür etti.
 7. Murat KIRBAŞOĞLU

  Murat KIRBAŞOĞLU TÜİSAG Üyesi

  yönetmeliğin sektöre en ufak bir katkısı olmayacağından ben de adım kadar eminim. duvarına asmak için uzmanlık belgesi alanları bu sektörde ter dökenlerin önünde hak tanınacak. neler olacağını hep beraber göreceğiz. ancak 1500 günü olup B için sınava giren ve kazanan 300 gün sonra A sınavına giremez. 300 prim günü aşağı yukarı 1 yıl demek. bu sınav hakları da sadece 1 yıl için tanınan haklar.
   
  arwen ve ENİS SEVGİNBAŞ bu yazıya teşekkür etti.
 8. ENİS SEVGİNBAŞ

  ENİS SEVGİNBAŞ TÜİSAG Üyesi

  bu sınav hakkı murat arkadaşımızında belirttiği gibi sadece 1 sene için tanınıyor..   
 9. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

  2. sınav tarihi hakkında bilgisi ve yahut düşüncesi olan arkadaşlar varmı?

     

   
 10. mimARCH

  mimARCH TÜİSAG Üyesi

  tamam işte adamın diyelim ki 1800 gün primi var ve C sınıfı belgesi var.ilk önce B sınıfı için sınava girecek geçerse B sınıfı belgesi olacak. böylece B sınıfı belge ve 1800 gün primi de sağlamış olacak.hemen arkasından A sınıfı için başvuru yapacak.geçerse nur topu gibi A sınıfı uzman olacak..yanlışsam düzeltin lütfen..   
  Murat KIRBAŞOĞLU, arwen ve Şahin Hamarat bu yazıya teşekkür etti.
 11. ekaya

  ekaya TÜİSAG Üyesi

  buna bir care bulurlar diyeceğimde yeniden yönetmelik cıkıncaya kadar dediğiniz gibi olur herkesde sınava girer   
 12. arwen

  arwen TÜİSAG Üyesi

  aynen mimARCH'ın dediği gibi 1 yıl içinde nurtopu gibi A sınıfı uzmanlarımız olacak...boşuna kafa yorup emek harcamayalım, yakında herkese eğitime katılma hakkı da verirler...ayrıca hem bu kadar risk alacağız,hem de bir yönetmelikle tüm dengeler değişsin neredeyse işsiz kalma ihtimalin doğsun(750'den 1500'e çıkması nedeniyle),bir de bu saatten sonra aldığımız maaşları bile arar duruma düşeceğiz...bu iş bu şartlar altında yapılır mı durup düşünmek lazım...

   
 13. Murat KIRBAŞOĞLU

  Murat KIRBAŞOĞLU TÜİSAG Üyesi

  Bu A,B,C sınıflama olayı en başından beri saçmalıktı artık saçmalığın nirvanasına ulaştı bakanlık, hakkımızda hayırlısı. bu kadar senedir bu işi yapan adamların bir kafası basmadı şu işe de uzman sınıfı olayını kaldırmadılar. kaldırın kardeşim sektör kendisi seçsin hangi uzmanla çalışacağını, o zaman işini hakkıyla yapanla yapmayan ayrılsın. şu anda elinde uzmanlık sertifikası olan kişi sayısı tüm sektöre yeter zaten. İşyeri hekimleri dosdoğru hekim oluyor, sınıfı bişeysi yok biz senelerce sürünüyoruz devlet tek yönetmelikle canımıza okuyor. bu kadar kafa var işte başımızdaki insanlarda !!
   
  c İsg uzmanı, arwen, egemensnt ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 14. Ayal

  Ayal TÜİSAG Üyesi

  Büyük dönüşümlerden önce şiddetli bir türbülans olması doğaldır. 2016 temmuzdan önce hiç kimse bu türbülansın bitmesini beklemesin. Hatta 1-2 yılda bu tarihten sonrasına koyun. Yuvarlak hesap cumhuriyetin 100. yılında herşey daha güzel olacak. Moralinizi bozmayın. Sayılı gün , o da geçer. Sadece bu işten kısa sürede iyi kazanç sağlama şansı yok edildi. Böyle olması, olaya sadece rant olarak bakanların piyasadan daha hızlı çekilmesi açısından iyi olmuştur. Su akar yolunu bulur.

   
  sefers, evrimakbayir ve Murat Karlık bu yazıya teşekkür etti.
 15. egemensnt

  egemensnt TÜİSAG Üyesi

  Yönetmelikler kime göre hazırlandığı belli, işçiyi güvenliği düşünen yok, bugünü kurtarmanın derdine düşmüşler, çalışan başına düşen süreyi azaltarak daha fazla yere bakma imkanı sağlamışlar ki hangi mantıkla. Bi halt yiyecekler o nu bile eline yüzüne bulaştırıyorlar. Taşıma su ile değirmen döndürmenin derdindeler.   
 16. furkany

  furkany TÜİSAG Üyesi

  Ben ikinci sınavın şubat ayı gibi olacağını okumuştum. İSGÜM sayfasında, ilk yayınlanan duyurularda, uzman ihtiyacını 2014 yılında karşılama için, bu iki sınavı ard arda yapacaklarını belirtmişlerdi. şimdi o duyuruyu kaldırmışlar. eğer öyle olursa 1. sınavı kazananların 2. sınava girme ihtimali biraz düşük görünüyor. zira belge ellerine geçmemiş olması, belki numara almamış olması nedeni ile bu kombinasyon pek mümkün gözükmüyor.

   
 17. Cevre5559

  Cevre5559 TÜİSAG Üyesi

  yeni mezun olup iş hayatına c sınıfı belge alıp iş güvenliği uzmanlığını meslek olarak seçenler ne olacak. 2011 de belge alan ve aktif olarak bu işi yapan kişiler tam b sınıfı olacağız idealine ulaşacakken birden dolapta pekmez yala yala bitmez mantığı ile belgesini yeni alanlar ve dolapta saklayanların bir yıl gerisine düşmüş oluyor.

   
  arwen bu yazıya teşekkür etti.
 18. btepebag

  btepebag TÜİSAG Üyesi

  Murat bey benim 2100 günüm var ve c sınıfı uzmanım.14 aralıkta b sınıfı uzmanlık sınavına girdikten sonra bir sonraki sınav zamanı A sınıfı uzman sınavına girebilirmiyiz sizce...

   
 19. izmir35

  izmir35 Guest

  Bu mesleği ayak altına aldıklarının göstergesidir. Bu meslek için uzmanlık kelimesini kaldırsınlar bence artık.. Uzmanlık böyle olmaz...

   
  arwen bu yazıya teşekkür etti.
 20. Murat Karlık

  Murat Karlık TÜİSAG Üyesi

Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica