Haber - Bayıltan Yangın Tatbikatı - Mersin | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Bayıltan Yangın Tatbikatı - Mersin

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Bayıltan Yangın Tatbikatı

  1.Jpeg

  Mersin’in Mut Orman İşletme Müdürlüğü’nce yangın tatbikatı yapıldı. Tatbikatta baygınlık geçiren 2 işçi hastaneye kaldırıldı.

  2.Jpeg

  Alahan Orman Deposu’nda gerçekleştirilen tatbikatta iş başı eğitim uygulaması yapıldı. Öncelikle ekiplere yangına müdahalede dikkat edilmesi gereken hususlar ve üzerlerinde bulunması gereken teçhizatlar hakkında bilgilendirme yapıldı.

  Eğitim toplantısının ardından önceden belirlenen mesafeye en hızlı ve en dikkatli şekilde hortum çekerek köpük ve su müdahalesinde bulunan ekip ödüllendirildi. Hortumları birbirine ekleyerek belirlenen mesafeye ulaşmaya çalışan ekipler bazen zor anlar yaşadı. Ekipler yarışta hedeflenen 5 dakikanın altında zaman sürelerinde tamamladı.

  3.Jpeg

  Yapılan tatbikatın çok başarılı geçtiğini belirten Mersin Orman Bölge Müdürü Abit Baca, “Önemli olan hedefe geç veya erken varması değil, can güvenliğini de hesaba katarak hızlı bir şekilde varmaları. Tatbikatın biraz daha neşeli bir hale gelmesi için Yarışma şeklini aldırdık. Biz genelde bu zamanı 5 dakikanın altında hesap ediyorduk. Arkadaşlarımız 3 dakika gibi bir zamanda etabı tamamladılar. Personeli tebrik ediyorum” dedi.

  4.Jpeg

  Mut Orman İşletme Müdürü Mesut Serter ise 87 kişilik ekip, 2 ilk mücadele aracı, 13 arazöz ve 4 motosiklet ile bu yıl orman yangınlarıyla mücadele edeceklerini belirterek, "Amacımız her yıl orman yangınlarının sayısını daha da aşağılara çekmek. Vatandaşların orman yangınlarına karşı duyarlı olmaları bizimde işimizi kolaylaştırır. Yangın ihbarı için Alo 177 ücretsiz orman yangınları ihbar hattına bildirmelerini istiyoruz” diye konuştu.

  5.Jpeg

  Tatbikat esnasında Mehmet Tat ve Hüseyin Avcı isimli yangın söndürme personeli aşırı sıcaktan dolayı baygınlık geçirdi. Mersin Orman Bölge Müdürlüğü Doktoru Abit Baca tarafından ilk müdahalesi yapıldıktan sonra ambulansla Mut Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

  Tatbikat bitiminde, misafirlere kıl çadırlarda sıkma, ayran ve çay ikramı yapıldı.

  Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/bayiltan-yangin-tatbikati-mersin-yerelhaber-255080/


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica