Soru : Başka Şehirdeki Bitmiş Bir İş İçin, Sırf Sicil Hala Açık Diye İsg Hizmeti Almak Zorunda Mıyız?

Burak35

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
herkese merhaba, bir GES şirketinde çalışmaktayım, başka bir şehirde iş alındı, o iş süresince o şehirde yeni sicil açıldı ve yerel bir OSGB den hizmet alındı isg hizmeti için, şimdi iş tamamlandı, çok nadir 2 ya da 3 personel buradan bakım/onarım/denetim işleri için gidip geliyor. Sicil açık ama sicile bağlı 2 ya da 3 personel var, onlar da işleri olduğunda o şehire gidip geliyorlar. Tehlikeli sınıftayız, o 2-3 kişi için başka şehirde açılan bu sicile OSGB hizmeti almaya devam etmek zorunda mıyız? biraz araştırdım ama konu ile ilgili net bir yönetmelik maddesi ya da bir cümle bulamadım. Bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Lütfen tahmin ya da mantık yürütmeyiniz, net bir bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim.

yasarcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Sicilde çalışan gözüktüğü müddetçe evet hizmet almak durumundasınız.

pınar34

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
herkese merhaba, bir GES şirketinde çalışmaktayım, başka bir şehirde iş alındı, o iş süresince o şehirde yeni sicil açıldı ve yerel bir OSGB den hizmet alındı isg hizmeti için, şimdi iş tamamlandı, çok nadir 2 ya da 3 personel buradan bakım/onarım/denetim işleri için gidip geliyor. Sicil açık ama sicile bağlı 2 ya da 3 personel var, onlar da işleri olduğunda o şehire gidip geliyorlar. Tehlikeli sınıftayız, o 2-3 kişi için başka şehirde açılan bu sicile OSGB hizmeti almaya devam etmek zorunda mıyız? biraz araştırdım ama konu ile ilgili net bir yönetmelik maddesi ya da bir cümle bulamadım. Bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Lütfen tahmin ya da mantık yürütmeyiniz, net bir bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim.
hizmet almak zorundasınız. Çünkü hala 2-3 kişi çalışanı olan, bakım-onarım işleri olan bir yer. eğer yazılı bir belge istioyrsanız alo 180 i arayın, mail atın.

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
İş sağlığı ve güvenliği hizmetleri

MADDE 6 –
(1) Mesleki risklerin önlenmesi ve bu risklerden korunulmasına yönelik çalışmaları da kapsayacak, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin sunulması için işveren;

a) Çalışanları arasından iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve on ve daha fazla çalışanı olan çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde diğer sağlık personeli görevlendirir. Çalışanları arasında belirlenen niteliklere sahip personel bulunmaması hâlinde, bu hizmetin tamamını veya bir kısmını ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden hizmet alarak yerine getirebilir. Ancak belirlenen niteliklere ve gerekli belgeye sahip olması hâlinde, tehlike sınıfı ve çalışan sayısı dikkate alınarak, bu hizmetin yerine getirilmesini kendisi üstlenebilir. (Ek cümle: 10/9/2014-6552/16 md.) Belirlenen niteliklere ve gerekli belgeye sahip olmayan ancak 50’den az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyeri işverenleri veya işveren vekili tarafından Bakanlıkça ilan edilen eğitimleri tamamlamak şartıyla işe giriş ve periyodik muayeneler ve tetkikler hariç iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütebilirler. (1) (2)

6331 sayılı kanunun 6.maddesinde de bahsedildiği üzere; tehlike sınıfınızdan dolayı hizmet almanız gerekmektedir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.