Başka Bir Işte Çalışırken Firmaların Sadece Risk Analizini Yapıp Ücretlendirebiliyormuyuz | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Başka Bir Işte Çalışırken Firmaların Sadece Risk Analizini Yapıp Ücretlendirebiliyormuyuz

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında burcugozacan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. burcugozacan

  burcugozacan TÜİSAG Üyesi  başka bır işte çalışırken fırmaların sadece rısk analızını yapabılıyormuyuz ve ucret talep edebiliyormuyuz faturamı kesıcez


   
 2. Davut

  Davut TÜİSAG Üyesi

  Risk analizini ücret karşılığında yapabilirsiniz.. İşveren makbuz isterse kesmek zorundasınız. Serbest meslek makbuzu kesebilirsiniz.

   
 3. burcugozacan

  burcugozacan TÜİSAG Üyesi

  yani sertifikamı alınca c sınıfı işyerlerine risk analızı yapabıleceğim başka bır iştede çalışmam engel değil bu çok güzel o zaman ücretlendırme nasıl olacak

     

   
  alix bu yazıya teşekkür etti.
 4. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  ilgili mevzuata göre risk analizinin yapıldığı firmada isg uzmanı çalışası bulunmuyorsa yani daha bu kapsam içine girmemişse o zaman risk analizi yaparsınız.ama altına imza atamazsınız.eğer şuan için uzman ve heki bulundurma zornluluğu olan ve buna rağmen uzman çalıştırmayan firmalarda risk analizi içinsigortalı çalışanı olmanız gerekmektedir. yoksa diğer türlü yapamazsınız.

   
  barisbuyukterzi bu yazıya teşekkür etti.
 5. sniper

  sniper TÜİSAG Üyesi

  Mesela küçük Market, (bakkal değil) 7 -8 çalışanı var.Buraya ücreti ile risk analizi yapamazmıyız?Ayrıca tam zamanlı biryerde çalışıyorsanız , ayrı biryerde İSG uzm. olarak çalışamazmıyız?Çalışamassak nerede geçiyor?

     

   
 6. chemistanbul

  chemistanbul Banned


  risk analizini yaparsınız.ama altına imza atamazsınız.atmak isterseniz veya işveren imza atmanızı isterse o zaman size 1-2 günlük sigorta yapıp işe girişinizi yapması gerekir.aynı zamanda isg katipten sizi uzmanı olarak ataması gerekir. ki bunlara gerek yok.imza atmasanızda olur.

  biryerde çalışırken başka yerlere de gidebilirsiniz.uzmanlık yapabilirsiniz.burada dikkat edilen isg katip üzerinde ki çalışma sürenizdir.izin verilen süreleri aşmamanız gerekir.ayrıca kaitp üzerinden gösterdiğiniz çalışma süresi kadar sigorta yapılması da gerekir.

   
 7. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  sigorta yapılması derken basit anlaşılmasın., işe girişleriniz yapılmalı ve özlük dosyalarınız oluşturulmalıdır.
   
 8. sniper

  sniper TÜİSAG Üyesi

  peki tamam, risk analizini yaptık, altına imza attık veya atmadık,
  Budan sonraki aşama ne?
  Yaptığımız analizi onaylatacazmı? ve sonra nasıl işleyecek bu uzmanlık süreci?

  Bir soru daha; Diyelim ki risk analizi yaptığımız yer, 2-3 günlük sigorta yaptı, (burada iş güvenliği uzmanı olarak C den B ye 3 sene ) bu zamandan 2-3 günmü sayılıyor, yoksa normal zamanmı işliyor?

  teşekkürler   
 9. passion

  passion TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar bir yerde tam zamanlı olarak çalışırken dışarıdan firmalara sadece risk analizi yapmak için nasıl bir yol izlemek gereklidir??serbest meslek makbuzu deniliyor ancak onu da başka bir yerde çalışırken kesemiyoruz bildiğim kadarıtla??yardımcı olursanız sevinirim.. çalıştığımız kurumdan dışarıda da çalışabilir şeklinde yazı mı almak gereklidir kendimizi garantiye almak için??

     

   
 10. klbkbr

  klbkbr TÜİSAG Üyesi

  güncel
  detaylı bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirlerse sevinirim.   
 11. arifa74

  arifa74 TÜİSAG Üyesi

  Risk değerlendirmesi bir ekip tarafından yapılır. Ekibin üyeleri ve çalışma şekili yönetmelikte açıkça belirtilmiştir. Ekip üyeleri söz konusu firmanın çalışanı olmak zorunda olduğundan başka firmanın risk değerlendirmesini YAPAMAZSINIZ!   
 12. İşGüvUzman

  İşGüvUzman TÜİSAG Üyesi

  Risk değerlendirmesi yaptım oldu bitti gitti gibi bir şey değildir. Canlıdır ve her daim güncel olması gerekir. Herhangi bir kuruma/kuruluşa sadece Risk değerlendirmesi yapamaz mısınız?. Teknik olarak yapılamaz diye bir şey yok. Hizmet satın alma yöntemi ile yapabilirsiniz. Ancak bu durum sizin sorumluluğunuzu firma olarak bitirmez. Dışardan her hangi birine yaptırdığınız Risk değerlendirmesi sadece o güne ait durumu yansıtır. Sonraki gün işlevselliği kalmaz. Dolayısı ile Kitapçıdan alacağınız bir kitaptan da herhangi bir farkı da kalmaz. Risk değerlendirmesi canlıdır demiştim. Yaptığınız Risk değerlendirmesinin günlük, haftalık, aylık şeklinde periyotlarla sürekli gözden geçirilerek sağlam ve günce olması ve de beslenmesi gereklidir. Diğer türlüsü havanda su dövmeye benzer.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica