Tartışma - Barajı Aşan Dsp'nin İzleyeceği Yol | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma Barajı Aşan Dsp'nin İzleyeceği Yol

Konu, 'DSP Sınav Sonrası Tartışmalar' kısmında Adem ELİK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Adem ELİK

Adem ELİK TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar DSP sınavından 60 ve üzeri alan personelin sertifika için izleyeceği yolu bilenler fikri olanlar paylaşsın

2. Doğukan Bölükbaşı

Doğukan Bölükbaşı TÜİSAG Üyesi

10 Gün kadar sonra ziraat bankasına belge parası olarak 113 tl civarında bi ücret ödenecek atm den çalışma sosyal güvenlik bankanlığı adına daha sonrada belge kargo ile adresinize ulaşacak dendi benim bilgim bu kadar...

3. uzakkk

uzakkk TÜİSAG Üyesi

Duyuru.. ''30 Nisan 2016 isg sınavı açıklandı'' sekmesinde bu konuyla ilgili iki kez geniş paylaşımda bulunmuştum.Bilgilerinize.

4. Gülden Çelen

Gülden Çelen TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar sertifika ücretini 10 gün önce yatırdım.Ancak isg katip'te hala geçici dsp sertifikam görünüyor.Sizlerde durum nasıl?Ne yapabilirim?

5. Hüseyin Alkan Kınsız

Hüseyin Alkan Kınsız TÜİSAG Üyesi

bende 10 gün önce yatırmıştım ama benim geçici belgem yoktu edevletten girdim sertikam aktif ve geçerli yazıyo ve bende çalıştığım şirkete sözleşme yaptım ama isg katipde sınav sorgulamada ve genel durumunu sorgulamada biş ey yazmıyo ama sertifika sorgulada belgem çıkıyo geçerli yazıyo edevletten girmeni öneririm belki aktifleşmiştir.

6. Gülden Çelen

Sertifika sorgulamada sertifika nosu istiyor. Nereden bileceğim noyu. E-devletten girince geçici sertifikam görünüyor. Sözleşmelerim zaten var. Siz ne yaptınız.Rica etsem yazar mısınız?

7. tekin cömez

tekin cömez TÜİSAG Üyesi

aynı sorun bende de var 15 gün oldu parayı yatıralı hala eski sertifikam görünüyo bilgisi olan yok mu...

8. Hüseyin Alkan Kınsız

benim geçici sertifikam yoktu e devletten girdim orada e devletten isg katipe girince sertifika bölümünde serifika numarısı yazması lazım sertifika türü - başvuru aşaması - sertifika no yazıyor (DSP-E... ) diye başlayan onu direk kopyalayıp isg katipten sertifika sorgulamada tc ile girip yaparsanız oluyor sizde geçici olduğunuz için belki yazmaya bilir

Last edited by a moderator: 3 Haziran 2016
  9. Hüseyin Alkan Kınsız

benim seritika tarihim 16 mart 2016 yazıyor ben ilk sınavdan 66 la kalmıştım 2 . sınavdan 70 le geçtim ama 2. sınava 30 nisanda girdik parayı yatırdıktan sonra aktifleşti ama 16 martı anlamadım yönetmeliğin değişti tarih 7 mart acaba biz aralık sınavında 60 üstü alanlar geçtimi sizlerde durum nasıl

10. Gülden Çelen

Bende de geçici sertifika no su ve mart tarihi var.Adam gibi sınav yapmazlar,soruları gizlerler,düzgünce bilgilendirmezer.Ama paraya gelince hiç atlamazlar.Bir tek o konuda mükemmeller.

Hüseyin Alkan Kınsız bu yazıya teşekkür etti.
  11. Bende ilk sınavdan kalmıştım İkinci sınavdan 74 ile geçtim Sertifika tarihim 16.03.2016 gözüküyor

12. Hüseyin Alkan Kınsız

herhalde biz ilk sınavdan geçmişiz ikinci kez girdik o zaman sınava bi sıkıntı çıkmaz herhalde ben sözleşmemi yaptımda

13. Adem ELİK

Adem ELİK TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar net bilgim olmamak ile beraber para yatırıldıktan sonra isg katipte bilgi güncelleme yapmanız gerekiyor diye biliyorum. Bilgi güncellemesi sırasında sertifika aktif olması lazım. Para yatırma işleminden 7 gün sonra deneyiniz derim. Ben daha ücreti yatırmadım ancak aldığım bilgi bu yönde ne kadar doğru bilmiyorum

14. Hüseyin Alkan Kınsız

ben bilgi guncelleme yapmadım aktiflesti ama sertifika verilis tarihim 16 mart 2016 yaziyo ben 1. sinavdan 66 ile kaldim 2. sinavdan 70 gectim parayi yatirdim aktifti.

15. Müslimet kahveci

Müslimet kahveci TÜİSAG Üyesi

Mrb sozlesmelrle ilgili bizi bilgilendirirmisiniz ne yapmmız gerekıyor nasıl bir yol,ızleyelim ücreti ne kadr yan ı bu konuda hiç bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim

16. uzakkk

uzakkk TÜİSAG Üyesi

Sayın Alkan, Bilgi güncellemede her şey tamam mı? Kontrol ettiniz mi? h
    Hüseyin Bey, E-Devletten isg katip' e giriniz. Sertifikaları tıklayınız. Sol üstte Kullanıcı bilgilerine giriniz. En altta Sertfikalarda sertifikaID,Başvuru aşaması, sertifika türü,sertifika no,sertifika tarihi,Sertifika geçerlimi?,Onay durumu var. orada geçerli ,aktif onaylandı tarih,sertifika no olacak... Bakarmısınız?? Ayrıca ısg katip tanımlaması yapıldı yazacak????

17. Hüseyin Alkan Kınsız

Sayın Uzakk ,hepsine baktım tanımlama yapılmış ID türü nosu tarihi (16 mart 2016) geçerli aktif onaylandı yazmaktadır hepsi tamam ama bi kaç gündür sertifikalarıma tıkladığımda böyle bi kayıt bulunmamaktadır yazıyo ama çalışma saatine girdiğimde çalıştığım şirkette tam zamanlı atanmış gözüküyorum atanma tarihim (1 haziran 2016) bütün bakmamı istedikleriniz yazmaktadır. tanımlama herşey uygun..

18. Hüseyin Alkan Kınsız

Sayın HÜSEYİN ALKAN KINSIZ
    sınav Grubunuz: DİĞER SAĞLIK PERSONELİ
    sınav Sonucunuz:
    Başarı Durumunuz: BAŞARILI
    30 NİSAN 2016 TARİHLİ İSG SINAVINDAN BAŞARILI OLDUNUZ. BELGE ÜCRETİNİ ZİRAAT BANKASI KURUMSAL TAHSİLAT HESABINA YATIRABİLİRSİNİZ..
    ben bugün isg katipde sınav sorgulada bu çıktı ama ben 24 mayısta bu ücreti yatırmıştım bi daha yatırmama gerek varmı acaba 3 hafta oldu belge ücretini yatıralı sınav sonucum 70

19. Gülden Çelen

Merhaba.Yeni başlayacağınız için doğal olarak ücreti merak ediyorsunuz.Ancak bunun standardı yok.Çalışan sayısı,daha önce başka meslektaşınızın çalışıp çalışmadığı, sizin firmaya katacağınızı iddia ettiğiniz farklar, vs. ve ikna gücünüz etkileyen faktörlerdir.Bazen ederinden düşük ücrete başlayıp çalışırken bunun yaptığımız işin karşılığı olmadığını görebiliriz.Bu durumda da zam döneminde bu durumu izah edip adil bir ücret talep edersiniz.Yalnız 6331 dışında talepler olacaktır.Bunlara baştan hayır derseniz sonradan üzülmez ve zor durumda kalmazsınız.Unutmayın biz hemşire,ATT, Çevreci değil DSP'yiz.İyi şanslar.

20. uzakkk

uzakkk TÜİSAG Üyesi

Hüseyin Bey, Ziraat Bankasına yatırdığınız dekontta sertifika veriliş tarihinde ne yazıyor???

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica