Soru Bakanlık Kaç Yükseltme Sınavı Daha Yapacak?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Ersgur tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi  c sınıfına yükselme sınavına girmedik kardeşim. örnek 3 de okunanları anlamak zor olmasa gerek...

  Örnek 3: Belgesi olmayanlar ise öncelikle C sınıfı belge alırlar. cümle burda bitiyor ....
  Başvurdukları tarih itibariyle prim gün sayısına göre B veya A sınıfı belge için sınava katılabilirler.(B yada A için başvuru yaptığın tarihte prim gün geçerli)


   
  Halit_Yüceay bu yazıya teşekkür etti.
 2. e-mine

  e-mine TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar 12 kasım belgelerin son kez alındığı tarih mi? yani kasımda belgeleri isg genel müd. göndermeyeneler aralıkta c yi alsa bile primi tuttuğu halde yükseltmeye giremez mi? yani isg genel müd. ye 23 şubat öncesi postayla gerekli belgeler kabul edilmeyecek mi?

   
 3. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi     

   
 4. aydin okur

  aydin okur TÜİSAG Üyesi

  Yorumlara takılma derim. Örnek 3'e göre Şubat'ta B için yükseltmeye girersin. Gayet açık tarif edilmiş zaten.

   
 5. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Yazımı tekrarlıyorum...

  21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak olan iş güvenliği uzmanlığı sınavı için prim ödeme gün sayısına göre, sınava girecek adayların Bakanlığımıza başvuruları için son gün 12 Kasım 2013 olarak bildirilmişti...

  Bakanlık 23 Şubat tarihli sınavdan önce de yukarıda olduğu gibi başvuru süresi verirse olabilir...

     

   
  Halit_Yüceay bu yazıya teşekkür etti.
 6. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi


  kardeş bu konu benimle alakalı değil .

  ACİL DUYURU

  ADLARINA ÖDENEN PRİM GÜN SAYISINA GÖRE ÜST SINIF İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVI İÇİN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA sınav BAŞVURUSU YAPAMAYANLARIN DİKKATİNE
  21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak olan iş güvenliği uzmanlığı sınavı için prim ödeme gün sayısına göre, sınava girecek adayların Bakanlığımıza başvuruları için son gün 12 Kasım 2013 olarak bildirilmişti. Başvuru süresinin bitiminden itibaren başvuru belgeleri ve konu ile ilgili yapılan itirazlar incelenmeye alınmıştır.


  Protokol gereği sınava gireceklerin listesinin 18.11.2013 tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığına teslim edilmesi gerekmekte iken, konu ile ilgili itirazların incelenmesi ve adayların mağduriyetinin önlenebilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde sınava gireceklere ait listenin son şekli 6.12.2013 tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığına bildirilmiştir.


  Prim gün sayısına göre üst sınıf iş güvenliği uzmanlığı sınavı için Bakanlığımıza müracaat edenlerden Milli Eğitim Bakanlığıwww.meb.gov.tr adresine girerek sınav başvurusu yapamayanlar, yapılacak incelemede itirazları haklı bulunduğu taktirde; Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşmeleri devam eden ve yapılması düşünülen protokol doğrultusunda 23 Şubat 2014 tarihinde yapılacak sınava girebileceklerdir.


   
 7. e-mine

  e-mine TÜİSAG Üyesi

  isg genel müdürlüğüne tekrardan başvuru süresi verilirse aralıkta b olup 1800 prim günü olan uzmanlar da A sınavına başvurabilmeli. haksızlık olur bu durumda
   
 8. rs_6

  rs_6 TÜİSAG Üyesi

  Bende bu sorunun cevabını arıyorum.

  C Belgeliyim.

  12 Kasım 2013 itibari ile 4.500 gün üzeri primim var.

  Ancak özel durumumdan dolayı 12 Kasıma kadar pirim gün sayımı gösterir belge ve dilekçeyi bakanlığa gönderemedim.

  Bundan sonra açılması muhtemel yükseltme sınavlarına başvuru öncesi, bakanlık tekrar prim gün sayılarının ispatı için dilekçe ile evrak isteyecek mi?

  Cevabını hala bulmadığım bir soru???????   
  ATURAN bu yazıya teşekkür etti.
 9. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

  o konuyla alakalı böyle bir açıklama var malesef ;

  2 Ağustos 2014 tarihine kadar iki sınav hakkı bulanan kişiler bu hakkı sadece bir belge sınıfı yükseltmek (B veya A) için kullanabilirler. Prim gün sayısı yeterli olsa dahi ikinci defa yükseltme yapamazlar.

     

   
 10. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi


  isteyecek için rahat olsun ....   
 11. Barış Ali ÜSTÜN

  Barış Ali ÜSTÜN TÜİSAG Üyesi

  Ya arkadaşlar gayet açık yazmışlar neden bu kadar yorum yapıyorsunuz anlayamadım. 21 Aralık sınavı ile C belgesi sahip olan Şubatta yapılacak yükseltme sınavına girebilir. Kazanamazsa Mayısta yapılacak olan sınava da girebilir. Hatta 1800 günü var ise Şubatta B olup Mayısta A'ya girebilmek için bile başvurabilir, reddedilirse mahkemeye başvurup bu hakkı mahkeme yoluyla kazanır.   
 12. e-mine

  e-mine TÜİSAG Üyesi

  ancak mahkeme açarsak davayı kazanırmışız. hiçbir hukuki dayanağı yokmuş yani. linkte adnan ağır anlatmış. linkteki 3. duyuruya bi bakın

  http://www.resulkurt.com/?artikel,7235/prim-gun-sayisi-yuzunden-magdur-olanlar-ne-yapacak/adnan-agir

   
 13. e-mine

  e-mine TÜİSAG Üyesi

  eğer 12 kasıma kadar gerekli belgeleri isg genel müdürlüğüne göndermiş ve listeye girmişse tabi. tekrardan bi başvuru almayabilirler diye konuşuluyor ya
   
 14. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Bakanlık yukarıda geçen son tarihe kadar posta yoluyla dilekçe ve hizmet süresi belgesini istedi. Bu durumda sizin söylediğinize göre 21 Aralıkta C olanlardan bu belgeler posta yoluyla alınmadan ( müracat etmeden ) B yi hatta A yı alabilecek..???!!!

   
 15. rs_6

  rs_6 TÜİSAG Üyesi


  21 Aralıkta c belge alanların prim günlerinin belirlenmesi için tekrar müracaat almaları gerekir.   
  ATURAN bu yazıya teşekkür etti.
 16. suhat

  suhat TÜİSAG Üyesi

  peki 21 aralıkta c yi kazananın pirim gün sayısı hangi tarihten itibaren geçerli olacak.Yeni bir tarhmi belirlenecek.Öyle olursa 21 aralıkta b ye girip kazananlarda pirimi yetenlerde A ya girme hakkı elde etmezlermi?

   
 17. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

 18. e-mine

  e-mine TÜİSAG Üyesi

  bakanlığın yükseltme için tekrar dilekçe alıp almayacaklarını öğrenmek için şimdi 170 i arayıp sordum. bu konuda henüz bi bildiri yada yönetmelik yayınlanmadığı için cevap vermemiz uygun olmaz dediler.
  eğer yükseltme için tekrar dilekçe alınırsa aralıkta b olan uzmanlar da başvurabilmeli. bunun için kuruma dilekçe yollasak etkisi olur mu acaba

   
 19. suhat

  suhat TÜİSAG Üyesi

 20. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Yukarıda bulunan duyuruya göre bunu daha önce düşünmüş ve karar vermişler...

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica