Bakanlığın Yayınlamış Olduğu Risk Değerlendirmesi Rehberleri

İbrahim

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar,
Bakanlık şu ana kadar 3 adet rehber yayınladı. Peki risk analizi yapılırken sadece bu rehberdeki check listi doldurmak yeterli mi? Yoksa ondan yararlanıp, belirtilen formatta bir risk analizi mi yapılmalıdır? Bir arkadaşım bakanlığı aramış ve check listlerin doldurulup saklanmasının yeterli olacağını söylemişler. Ben detaylı yapılması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bunlar birer rehber ve amaç kısmında da "risk analizinin gerçekleştirilmesi sürecinde yol göstermek amacı ile hazırlanmıştır." diye bir cümle geçmekte.

Esin Kaban

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar,
Bakanlık şu ana kadar 3 adet rehber yayınladı. Peki risk analizi yapılırken sadece bu rehberdeki check listi doldurmak yeterli mi? Yoksa ondan yararlanıp, belirtilen formatta bir risk analizi mi yapılmalıdır? Bir arkadaşım bakanlığı aramış ve check listlerin doldurulup saklanmasının yeterli olacağını söylemişler. Ben detaylı yapılması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bunlar birer rehber ve amaç kısmında da "risk analizinin gerçekleştirilmesi sürecinde yol göstermek amacı ile hazırlanmıştır." diye bir cümle geçmekte.
Bu formların yayınlama amacı iş güvenliği uzmanı olmayanlar için rehber niteliğinde.Bu formu doldurmak yeterli diyor zaten başka formatta yapacaksanız zaten yaparsınız.Ama iş güvenliği uzmanı olarak nasıl yapacaksınız?

mahmut çetin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
aslında bakanlığın örnek olarak bir tane risk değerlendirme raporu yayınlaması gerekiyor.Sadece risk analizi ilgili yönetmelikte olması gerekenler belirtilmiş.bence bu yeterli değil daha aydınlatıcı bir şekilde bir örnek yayınlamalılar.

Miraç Emre YILDIRIM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Sadece yol gösterici olduğunu düşünüyorum, risk analizi daha detaylı olmalı. Çevreden gelen riskleri analiz etmek konusunda yetersiz kalacak dökümanlar.

İbrahim

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Sadece yol gösterici olduğunu düşünüyorum, risk analizi daha detaylı olmalı. Çevreden gelen riskleri analiz etmek konusunda yetersiz kalacak dökümanlar.
ben de size katılıyorum ama daha sonradan işverenden farklı tepkiler almaktan çekiniyorum. "Bizi kandırmışsın" gibi konuşanlar olabilir bu durumda :(

adanascuba

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Risk analizini checklistle yapın gitsin adamlar min para ile max iş yaptırma telasındalar bakanlık bu formatı yapmıs olmusta biz niye yapmıyalım . bırakın kendiler dusunsun

minal

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
merhaba arkadaşlar,seyyar pazarlama ile su arıtma satışı yapan bir şahıs ve yanında aynı zamanda sigortalı çalışanıda var nace kodu işyeri vitrin ,teşhir yeri olmaksızın satış yapanlar diye geçiyor buna risk analizi yapacakmıyız..teşekkürler

AKIN ÇOBN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Risk analizini checklistle yapın gitsin adamlar min para ile max iş yaptırma telasındalar bakanlık bu formatı yapmıs olmusta biz niye yapmıyalım . bırakın kendiler dusunsun
Her konuda en ince ayrıntısına kadar ulaşılabilir bir doküman olmalı.. Ama maalesef yok..

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.