Bakanlığa Bildirim | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Bakanlığa Bildirim

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında ikeremk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ikeremk

  ikeremk TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar merhaba, birkaç sorum var ;

  Bir inşaat işi düşünün.Firma part time süreli olarak A Sınıfı uzman çalıştıracak.Altında ise C Sınıfı uzman çalıştıracak full time olarak.
  Bu durumda C Sınıfı uzman bakanlığa bildirim yaparsa sözleşme kabul oluyor mu ? Yani B'ye geçmek için gerekli olan süreç başlamış oluyor mu ?..Daha önceden böyle birşey yapan oldumu ? Yapan var ise nasıl olduğunu anlatabilirmi.


   
 2. ensarr

  ensarr TÜİSAG Üyesi

  ikeremk ... firma isterse işçi başına 1 tane bile iş güvenliği uzmanı çalıştırır ve tüm iş güvenliği uzmanlarının sözleşmesi kabul edilir... şöyle bir örnek vereyim stajımı yaptığım iş yerinde işçi sayısı 1000 üzeri olan firma ve tam gün çalışan 4 iş güvenliği uzmanı arkadaş çalışıyor...

   
 3. genc_cevreci

  genc_cevreci TÜİSAG Üyesi

  demek istediğini anladım arkadaşım malesef olmuyor kendi tehlike sınıfına uygun iş sözleşmesi yaparak ve 3 yılını doldurarak anca tehlike sınıfı atlayabilirsin

     

   
 4. ikeremk

  ikeremk TÜİSAG Üyesi

  @Genc_Cevreci ;

  İlk önce yorumun için teşekkürler.Sanırım istediğim olmuyor.Peki şu şekilde yapma şansımız varmı?
  Bir inşaatta tam zamanlı olarak çalışıyoruz.Sigortamızda tam zamanlı olarak yatıyor.Aynı zamanda bir fabrikada kısmı süreli iş yapsam ozaman belgeyi işletebilirmiyim.? Sigorta işi nasıl oluca ?.. İnşaat 30 gün üzerinden yatıracak extra olarakta örnek veriyorum fabrika 4 gün üzerinden yatıracak böyle birşey mümkünmüdür. ?

  Veya nasıl bir yol önerirsiniz bana belgemi işletmek için.

   
 5. genc_cevreci

  genc_cevreci TÜİSAG Üyesi

  kesin ve net birşey söylemek istemiyorum çünkü 6331 sayılı kanunun yönetmelikleri yayımlanmadı ortada biraz kargaşa var ama nacizhane fikrim kendi tehlike sınıfınıza uygun bir işyeri ile kısmi zamanlı sözleşme imzalamanızdır böylelikle hem inşaatda çalışıcak hemde dediğiniz gibi bi faklı işletmede gözüküceksiniz bu şekilde sürenizi doldurabilrsiniz ama inşaatda tam süreli değilde sigortadan 4-5 gün düşürerek boş iş günü kendinize yaratabilirsiniz.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica