Haber Bacaklarını Biçerdövere Kaptıran Operatör Öldü - Edirne

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Bacaklarını Biçerdövere Kaptıran Operatör Öldü

  1.jpg

  EDİRNE’nin Keşan İlçesi’ne bağlı Karasatı Köyü’nde, kullandığı biçerdöverin ayçiçeğini ayırmaya yarayan helezon makinesine bacaklarını kaptıran 44 yaşındaki Özcan Bakır yaşamını yitirdi.

  2.jpg

  Olay, dün, saat 19.00 sıralarında, Keşan'ın Karısatı Köyü’nde meydana geldi. Karasatı-Büyükdoğanca köyleri arasındaki yol üzerinde bulunan Osman Karaman’a ait ayçiçeği tarlasını biçen biçerdöver operatörü Özcan Bakır, ayçiçeklerini makineye boşalttı. Bakır, bir süre sonra çalışan biçerdöverin deposunda kalan ayçiçeklerini temizlemek için depoya girdi. Bu sırada dengesini kaybeden Bakır, biçerdöverin ayçiçeğini saplarından ayırmaya yarayan helezon makinesinin içine düştü. Ayaklarını makineye kaptıran Özcan Bakır, olay yerinde can verdi. Bu sırada traktörün üzerinde ayçiçeği çekirdeklerini kürekle düzenleyen Osman Karaman bir süre Bakır’a seslenmesine rağmen kendisinden cevap alamadı. Engelli olduğu için biçerdöverin üzerinde bulunan helezon makinesine çıkamayan Karaman, köy kahvesine giderek arkadaşlarına haber verdi.

  3.jpg

  Olay yerine gelenler, biçerdöverin helezon makinesine baktığında Özcan Bakır’ın cesedini buldu. Özcan Bakır’ın cesedi, Keşan Belediyesi Kaza Kırım Ekibi’nin çalışmasıyla sıkıştığı yerden çıkarılarak, savcı ve jandarmanın incelemesinin ardından otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

  4.jpg

  5.jpg


  Kaynak: DHA


   
  uzmancan bu yazıya teşekkür etti.

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica