Haber - Bacadan Çıkan Kıvılcımlar Bir Evi Kül Etti - Edirne | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Bacadan Çıkan Kıvılcımlar Bir Evi Kül Etti - Edirne

Konu, 'Yaşamdan Haberler' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Bacadan Çıkan Kıvılcımlar Bir Evi Kül Etti

  1.jpg

  EDİRNE’de, bireysel doğalgaz aboneliğine geçen apartmanın kullanılmayan kalorifer kazanında yakılan eşyalar, bir üst kattaki dairede yangın çıkardı. Kalorifer bacasında açılan soba deliğinden evin yatak odasına giden kıvılcımların tutuşturduğu eşyalar kısa sürede küle dönerken, yangını itfaiye ekipleri söndürdü.

  2.jpg

  Olay, Şükrüpaşa Mahallesi, Mithat Vardar Caddesi üzerindeki Emre Kent Sitesi B bloktaki Abdi Koran’a ait giriş kattaki dairede meydana geldi. Apartman yöneticisi, bireysel doğalgaz oboneliğine geçilen sitenin kazan dairesinde kullanılmayan eşyaları, eski kalorifer kazanında yaktı. Oradan çıkan kıvılcımlar, kalorifer bacasında açılan soba deliğinden bir üst kattaki dairenin yatak odasındaki eşyalara sıçrayıp yangın çıkardı. Çevredekilerden evden dumanlar çıktığını görerek itfaiye ekiplerine haber verdi. Kapıyı kırarak içeri giren itfaiye ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına alarak söndürdü.

  3.jpg

  Yangında evin eşyaları kullanılmaz hale gelirken, evinin yandığını öğrenerek gelen Abdi Koran, bacadan giren alevlerin yatak odasında yangın çıkardığını ve kısa sürede büyüdüğünü söyledi. Evin bir çok eşyasının kullanılmaz hale geldiğini anlatan Koran şöyle dedi:

  "Ben bankaya kadar gitmiştim. Telefonla arayıp evimin yandığını söylediler. Anladığım kadarıyla, kullanılmayan kalorifer kazanında yakılan eşyalardan kıvılcımlar bacadan yatak odamıza gelmiş sonra da eşyalar tutuşmuş. İtfaiye ekipleri söndürdü ama mutfaktaki bir kaç şey dışında tüm eşyalarım kullanılmaz halde."

  4.jpg

  Polisin yangınla ilgili soruşturması sürüyor.

  5.jpg


  Kaynak: DHA


   
  Last edited: 27 Ekim 2014
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica