Tartışma - B Sınıfından A Sınıfına Geçiş | Sayfa 2 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma B Sınıfından A Sınıfına Geçiş

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında infra tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Genco

Genco TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Yok benden sigorta hizmet dökümünü istemediler.
    Evet 10 saat vermeniz yeterli, sözleşmenin İsgkatip'te devam ettiği güne bakılıyor.

Naci Ünsal bu yazıya teşekkür etti.
  2. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

İSG Katip sayfasından üstte sınav durumu sorgula butonu ile gelen ekranı paylaşabilir misiniz. Ben bir yerde görmüştüm sertifikamın tanımlandığı tarihi yanılmıyorsam da 25.01.2014 idi. Ama şu an sınav durumu sorgulama ekranında sınava girip giremememle ilgili yazdığı için tekrar göremiyorum. Sizin şu an için sınav durumunuz olmadığından belki görünür.

3. Arkadaşlar, b sınıfı İSG uzmanıyim. Fakat aktif olarak hiç İSG uzmanlığı yapmadim. Soracağım soruya tecrübe sahibi arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinecegim. Şimdi;

İlk olarak hali hazirda çevre danışmani olarak çalışmaktayım. Sektör değiştirmeyi düşünüyorum. İSG uzmani olarak tavsiye eder misiniz?
    İkinci ve en önemli soru olarak, İSG uzmanı olduğum takdirde örneğin b sınıfı İSG uzmanı olduğum inşaat sahasında kaza oldu diyelim soruşturma hapis cezası v.b durumlar söz konusu mu? Ben evrakları hazır etmiş ve tüm gerekli önlemleri almama rağmen on görülmemiş bir olay durumunda sorumlu olur muyum?
    İşin içinde olmayan arkadaşlar çok fazla gözümü korkuttular ceza, soruşturma, mahkeme falan diyerek. Siz değerli arkadaşlar bu işin içindesiniz beni aydinlatirsaniz çok sevinecegim.

4. Genco

Genco TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Merhaba;

1-) Maaşınızın durumunu bilmiyorum ama tecrübesiz olarak çok yüksek maaşlar maalesef verilmiyor sektörde, o yüzden sektör değişikliği ile ilgili bir tavsiyede bulunamıyorum.
    2-) Eğer ölümlü/uzuv kayıplı bir iş kazasında ihmaliniz var ise mahkemede yargılanma söz konusu, bu kaçınılmaz. Ancak üzerinize düşen bütün sorumlulukları yerine getirmişseniz bilirkişi raporlarına istinaden yargılanmayabilirsinizde.

meltemd bu yazıya teşekkür etti.
  5. scaloglu

scaloglu TÜİSAG Üyesi

Merhaba benimde B isg uzmanı olarak 4 yılım şubat 2018 itibarıyla doldu. A sınıfı uzmanlık sınavı girmek için kurs zorunluluğu bulunuyor sanırım, önerebileceğiniz kurum varmı uzaktan eğitim veren ?

6. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

Tecrübeli bir B sınıfı uzmanı olarak söylemeliyim.Kesinlikle bu sektöre girmeyin.Malesef artık eskisi gibi değil maaşlar gün geçtikçe düşüyor.Meslek bitme noktasına geldi.

7. Burak Bilen

Burak Bilen TÜİSAG Üyesi

Risk aynı risk, maaşlar düşüyor. Ne anladım ben bu işten?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica