Tartışma B Sınıfı Yükseltme Sınavı Çok Zordu

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Ersgur tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar b sınıfı yükseltme sınavı çok zormuş sınava girenlerden %5 i kazanır diyorlar
    bu sınava giren var mı?

Melike Gökkaya ve ozgrcoskn bu yazıya teşekkür etti.
  2. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

sınav zordu biraz ama çokta zor değildi.3-5 soru var heryerde hala tartışılıyor cevabını bilen yok. %5 kazanır diyede birşey yok.Sınava giren arkadaşların yarısının kazanacağını düşünüyorum.

3. Adnan Özkan41

Adnan Özkan41 TÜİSAG Üyesi

Yani Volkan bey neye göre söylüyorsunuz bunu Allah aşkına. 2011 yılından beri aktif uzmanlık yapıyorum. Her yılın sorularını gördüm çözdüm. Ben hiç bu kadar zor bir sınav görmedim. Zoru geçtim bu kadar alakasız soruların sorulduğu bir sınav da görmedim. Sizin sınavınız iyi geçmiş olabilir. İnşallah kazanırsınız lafım yok da. Burada zor değildi diyerek hak da yemenin luzumu yok lütfen. Besbelli ki aşırı zor bir sınavdı. Sizin gibi yorumlar yapılınca bu sınavı hazırlayanlar da kendilerini haklı görüyorlar. Yapmayın rica ediyorum ayıptır günahtır.

semih10, akincaylak_35, flake ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. Adnan Özkan41

Adnan Özkan41 TÜİSAG Üyesi

Ben sınavın zorluğu ile alakalı olarak BİMER e şikayetimi yazdım. Lütfen benim gibi düşünen kişiler de şikayetlerini yazsınlar.

Ekli Dosyalar:

semih10, Melike Gökkaya ve gülbin aydoğ bu yazıya teşekkür etti.
  5. gülbin aydoğ

gülbin aydoğ TÜİSAG Üyesi

Doğru düşünüyosunuz adnan bey bende sizinle aynı fikirdeyim ve bende şikayetimi yaptım

Melike Gökkaya ve Adnan Özkan41 bu yazıya teşekkür etti.
  6. Melike Gökkaya

Melike Gökkaya TÜİSAG Üyesi

Düşüncelerime tercüman olmuşsunuz... Çok teşekkür ederim.

Adnan Özkan41 ve meltemd bu yazıya teşekkür etti.
  7. Batuhan61

Batuhan61 TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle zordu.Kısmeti olmayan zor kazanır.Bilgiyi geçtim çünkü o zaten olmalı.

8. Ramazan ÇAKI

Ramazan ÇAKI TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar itiraz ve inceleme işlemleri için yardımcı olabilirmisiniz.

9. Batuhan61

Batuhan61 TÜİSAG Üyesi

ösym aday işlemlerine girip referans numarası alacaksınız
    ösym sitesinde genel amaçlı dilekçeyi doldurun.Aldığınız referans numarasını genel amaçlı dilekçeye yazılacak.
    daha sonra soru başı 20 tl olması gerekiyor.Ziraat bankasını ösym nin belirttiği hesaba yatırılacak.
    ÖSYM sitesinde detaylı açıklama var.

10. Ramazan ÇAKI

Arkadaşlar dilekçem soru numaralarım tamam kişisel olarak dilekçe veriyoruz tamam. toplu olarak bir adım atmak gerekmez mi?
    itiraz sorularım:
    5 nolu soru: Kanun sorusu ( Borçlar Kanunu)
    31 nolu soru: Tetanos sorusu ( Kim. Lab.)
    44 Nolu soru: Aynı miktarda maruz kalınan toz sorusu ( Demir Tozu)

yunus emre okan bu yazıya teşekkür etti.
  11. Ömer F

Ömer F TÜİSAG Üyesi

Hocalarım sınavda soru/soruların iptal olma durumu var mıdır?

12. *Hakan Yiğit

*Hakan Yiğit TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar.
    Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliğine göre, aşağıdakilerden hangisi sözlü iletişim, el - kol hareketleri yerine ya da onlarla birlikte kullanıldığında uygulanacak komutlardan biri değildir? sorusunda anlatım bozukluğu olduğundan dolayı itiraz etmeyi düşünüyorum. Bu konuda benimle aynı görüşü paylaşan birileri var mı?
    cevap: E şıkkı Dikkat denmiş.
    Soru: Aşağıdakilerden hangisi sözlü iletişim ve el - kol hareketleri ya da her ikisi beraber kullanıldığında uygulanacak komutlardan biri değildir? Şeklinde sorulsaydı eminim benim gibi bir çok arkadaş doğru cevabı verebilirdi...

Bora Aydın, Melike Gökkaya ve Canfide aktürk bu yazıya teşekkür etti.
  13. Canfide aktürk

Canfide aktürk TÜİSAG Üyesi

Kaynak işlerinde kullanılan yanıcı gazlar demiş propan ve havagazı doğru cevap demişler. Fakat ne mmo nede başka bi kaynakta hava gazına rastlamadım. Meslek liselerinde kullanılan megep modülünde bile yok. Havagazının adı gecen akademik bir kaynak varmı? Yoksa bu soruda itirazlık değilmidir.?

14. Esin Kaban

Esin Kaban TÜİSAG Üyesi

iptal olan sorunun doğru sayılması halen devam ediyor sanırım.Ösym nin kanun tasarısı henüz yasalaşmamış.Arkadaşlar iptal olunan sorular hariç hesaplama yapılacak demişlerdi.Teklifin son halini biliyorlarmı yoksa yine bir bilgi kirliliğimi var? Çok hızlı karar verip kesin konuşuyoruz.Evet bazı sorular kesin iptal edilmeli ama halen şu Havagazı yanıcı gaz değil diyen arkadaşlar vazgeçsin.Çoğu kaynakta havagazının en ideal yanıcı gaz olduğu yazıyor zaten.Tetenoz riski için inşaat en az riskli diyen arkadaşlara acaba inşaat işlerinde 5 yılda bir neden tetanoz aşısının yapıldığını soralım o zaman.Tetenoz en çok toprakla temas eden işlerde oluyor.

15. volkancoskun

Sorular biraz alakasızdı evet ama A lara daha zor soruyorlar.Derseniz bu zamana kadar yapılmış en zor sınav katılırım.Zorluktan ziyade kötü olan 50 soru olması yani 3 soruyu bildiğim halde yanlış yaptım bana 6 puana maloldu.34 teyim ve bu benim suçum.ÖSYM nin zaten suçlu olduğunu söylememe gerek yok yıllardır herkesi mağdur ettiğini herkes biliyor.

16. volkancoskun

Bende BİMER'e şikayet düşünüyorum ama bimere şikayetinde şöyle bir riski var eğer şikayetini ispatlayamazsan suçlu sen oluyormuşsun bimeri boşa meşgul ettin diye.Bu ülkede ne kanunlar ne yasalar hiçbirisi işçinin yanında değil

17. Batuhan61

Batuhan61 TÜİSAG Üyesi

aynen 50 soru çok az, yıllardır söylüyoruz.

18. Canfide aktürk

Canfide aktürk TÜİSAG Üyesi

esin hanım hava gazı yanıcı değil demedim lütfen iyi okuyun. hava gazı kaynakta kullanılan yanıcı gazlar arasında herhangi bir akademik kaynakta sıralanmıyor yani ben görmedim. varsa bir akademik kaynakta paylaşırmısınız dedim ona göre iptal için başvuruda bulunacağım.

19. volkancoskun

Yaptım BİMER e şikayetimi.

20. Ramazan ÇAKI

Ben bahsettiğim sorularda ihtilaf olduğu nedeni ile iptal edilmesi diye itiraz ettim arkadaşlar

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica