B Sınıfı Uzman Olma Hakkı Nasıl Elde Edilir?

alper akpunar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba saygıdeğer arkadaşlar; benim sorum B sınıfı uzmanlık sınavına girme hakkı elde etmek için 3 yıl C sınıfı olarak görev yapmak lazım. Burda tam zamanlımı görev yapmak gerek yoksa 1080 işgünü primemi sahip olmak gerek. ben aylık 37 saat C sınıfı olarak hizmet versem 3 yıl böyle devam edip B sınavına girme hakkı elde edebilirmiyim?.. saygılar

Dursun ÖZLÜK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
(B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi;

1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az üç yıl fiilen görev yaptığını iş güvenliği uzmanlığı sözleşmesi ile belgeleyen ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olan mühendis, mimar veya teknik elemanlara,

2) İş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği yüksek lisansı yapmış olan mühendis, mimar veya teknik elemanlardan (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olanlara,
( www.csgb.gov.tr de verilen bilgi )

Kardeş burdan anladığım kadarıyla çalışılan prim-gün sayısına bakılmadan sözleşmeli olarak ispat edebileceğin çalışılan 3 yıllık süreden bahsediliyor.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.