Soru : B Sınıfı Uzman Olabilmek Için 3 Yıl Uzmanlık Yapmak???

arzu_çelik

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar çeşitli firmalarda 10 gün 10 gün 10 gün vs. şeklinde sigortalıyım. bir tane işyerinden 10 günlük olarak isg katipte görünüyorum. yönetmelik te 3 yıl uzmanlık yaptığı kanıtlamak yazmaktadır.
anlamadığım şey 30 günümde de 3 yıl içinde isg yapma şartı var mı?
yoksa ayın 10 gününde isg olarak isg katipde sözleşmeli görünmek 3 yıl bu şekilde çalışmak yeterli midir?
B olabilmem için teşekkürler şimdiden

kafam karıştı

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar çeşitli firmalarda 10 gün 10 gün 10 gün vs. şeklinde sigortalıyım. bir tane işyerinden 10 günlük olarak isg katipte görünüyorum. yönetmelik te 3 yıl uzmanlık yaptığı kanıtlamak yazmaktadır.
anlamadığım şey 30 günümde de 3 yıl içinde isg yapma şartı var mı?
yoksa ayın 10 gününde isg olarak isg katipde sözleşmeli görünmek 3 yıl bu şekilde çalışmak yeterli midir?
B olabilmem için teşekkürler şimdiden

kafam karıştı
Ayda 1 gün çalışmak ile 30 gün çalışmak arasında bir fark yok o ay iş güvenliği uzmanı olarak çalışmış oluyorsunuz. Ancak burası Türkiye, mantık olarak sadece isg-katip atamasının ispat için yeterli olması gerektiği halde belli olmaz Siz yinede sigortanızı da aşağıdaki sgk meslek kodundan yatırtmanız yerinde olacaktır. Ayrıca diğer evrakları da 3 yıl sonra sunmanızı isteyeceklerdir (risk analizi, kurul karar kayıtları, acil durum planı, onaylı defter vb.-tabi bunlarda sizin de imzanız olmalı)
2635.08 _ İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı

arzu_çelik

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
teşekkürler meslek kodum iş sağlığı ve iş güvenliği uzmanı olarak ohh bee şükür kafadan 1 soru gittti

emre uğurel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Bu konuyla ilgili kafama takılan başka bir husus var, bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim. İsg katipten sözleşme yapılmadan sgkya prim ödemesi isg uzmanı diye yatırılırsa bu geçen süreç b sınıfı uzmanlığa girmek için yeterli olur mu acaba.?
Ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.
Iyi haftasonları.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.