Tartışma - B Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanı Maaşları Ne Kadar? | Sayfa 4 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma B Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında çağan genç tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. İSG Specialist

  İSG Specialist TÜİSAG Üyesi  Sigortanın tam yatmaması OSGB'lerin ve bu işe eğilmeyen ÇSGB'nin ayıbı.İŞ GÜVENLİĞİ hizmeti satacaksın piyasaya fakat kendi uzmanının haklarını vermeyeceksin. Nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça...


   
 2. karacitpitbocuk

  karacitpitbocuk TÜİSAG Üyesi

  Arkadaslar 4 yillik uzman ve muhendisim 3 yildir da B sinifi is guvenligi uzmaniyim tek sirkette calisiyorum 4500e yakin aliyorum

   
  Miray Kral bu yazıya teşekkür etti.
 3. Mesut DİNÇ

  Mesut DİNÇ TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar Türkiye için konuşuyorum B sınıfının maaş skalası izlenimlerime göre (bu meslekte 4. yılımdayım) 3000-6000 tl arasındadır.

     

   
  Ahmet Orhan ÖZDURAL bu yazıya teşekkür etti.
 4. Ömer ekmekci

  Ömer ekmekci TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar merhaba, mühendis olarak bir firmada çalışmaktayım. Yüksek lisans vasıtasıyla B sınıfı sertifikasını kazandım. Açıkçası bu işi öğrenmek istiyorum. Part time olarak çalışabileceğim yerler var mıdır? Varsa şartları nasıldır? Değerlendirirken nelere dikkat etmeliyim? (Benim için şu aşamada yapılan işin değerini bilmekle birlikte öğrenme paradan önce gelmektedir.) Tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim..

   
 5. Kaan Acar

  Kaan Acar TÜİSAG Üyesi

  Piyasa öyle bir hal aldı ki artık iş verenler alttan başlıyo pazarlığa kaça yutturursak hesabında ,
  Bir inşaat mühendisi olarak sürekli şantiyelerdeyim , yani iş yürüyor ama sonuçta insanların ölmemesi için büyük bir sorumluluğun altına imza atıyoruz, , 2000 ne yapılacak bir iş de değil. Fiyatları ona göre isteyelim.
  tamam deneyim önemli işsizlik zor ama kimse yapılan işi de hafife almasın bu işin 1. gününde de 10. yılında da sorumluluğu bizde!

     

   
  Ahmet Orhan ÖZDURAL bu yazıya teşekkür etti.
 6. Evren Sim

  Evren Sim TÜİSAG Üyesi

  Kaan kardeşim sana göre şantiye gibi riskli alanlarda B sınıfı uzmanlar ne kadar alır ve alması gereken aslında nedir ?

   
  Kaan Acar bu yazıya teşekkür etti.
 7. Kaan Acar

  Kaan Acar TÜİSAG Üyesi

  B sınıfı eğer şantiyede tam zamanlı çalışacaksa en az 5-6 bin olması gerekir.
   
  Ahmet Orhan ÖZDURAL ve Evren Sim bu yazıya teşekkür etti.
 8. Evren Sim

  Evren Sim TÜİSAG Üyesi

  Peki piyasada ki gerçek rakamlar nedir, söylediğin şekilde mi yoksa kim ne tutturursa mi?   
 9. Kaan Acar

  Kaan Acar TÜİSAG Üyesi

  gerçek fiyatlar daha aşşağıda genel çalışanlar bazında , daha çok kim ne tutturursa

     

   
 10. Miray Kral

  Miray Kral TÜİSAG Üyesi

  merhabalar
  c sınıfı isg uzmanı olarak yarı zamanlı çalışan arkadaşlarımız bizi ücretler konusunda bilgilendirebilirler mi ?
  teşekkür ederim.   
 11. Gökhan Karabatman

  Gökhan Karabatman TÜİSAG Üyesi

  Benim arkadaşım 2 aydır işe girmedi sırf 4 binin altında teklifler var diye OSGB den , cepten yiyor ve girmem diyor , kendime hakeret etmiş olurum dio, daha bugün bi OSGB ile görüşmüş 3750 vermişler 8 tane ufak şantiye için gülmüş geçmiş ve direk masadan kalkmış.
  Ben C iken bu kadar alıyordum ezcümle vesselam   
 12. Abdullah HATİPOĞULLARI

  Abdullah HATİPOĞULLARI TÜİSAG Üyesi

  C sınıfı yarı zamanlı iş bulmak çok zor heryer tam zamanlı alıp hem atama yapıyor hem görevlendirme yapıyor yarı zamanlı yerine tam zamanlı tercih ederler.

   
  Miray Kral bu yazıya teşekkür etti.
 13. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  Doğru demiş.Tecrübeli C ler alıyor 3000 üzeri.Benim inşaatlara bakan en az alan B sınıfı arkadaşım 4.750 alıyor şuan 3.havaalanında c.tesi,pazar tatil
   
 14. neslihan erdem

  neslihan erdem TÜİSAG Üyesi

  benimde B sınıfı uzman arkadaşım 7000 nın uzerinde alıyor bu iş tecrube işi açıkçası. bu konuda kamudaki İGU arkadaşlar ne yapıyor acaba.

   
 15. kubilay öztürk

  kubilay öztürk TÜİSAG Üyesi

  merhaba arkadaşlar;
  geçen gün gittiğim bir iş görüşmesini sizlerle paylaşmak isterim. OSGB az tehlikeli ve tehlikeli sınıfta 40 firma atayacağını,şu anda c sınıfı uzman çalıştırdıklarını fakat bu uzmanın işten ayrılacağını yerine çıkacak projelere göre b sınıfı uzmanla çalışmak istediklerini söyledi.çıkması muhtemelen projelerin inşaat sektörü olduğu prensip olarak inşaatlarda çalışmayacağımı bunun yerine çok tehlikeli maden ve metal sektörü v.b diğer sektörlerde belirttikten sonra ortaya çıktı ücret konusuna gelince 3000 lira taban ücreti fazla buldular,ancak inşaat sektörü olursa bu söylediğim ücretin makul olabileceğini belirttiler.bende görüşmeden ayrılıp çıktım,beklemeye devam ediyorum.ayrıca görüşme yaptığım kişinin a sınıfı uzman olduğunu belirtmek isterim.artık benim bu sektörle ilgili erteleme kararından sonra umudum iyice azalmaya başladı...   
 16. bayram başar

  bayram başar TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar tek çözüm ODA KURULMASI KESİNLİKLE ŞART bir imza kampanyası başlatalım nasıl SMMM lerin odası var bizimde kesinlikle olması şart Arkadaşlar İSG Belgesi ayrı çok önemli bir meslek bunu İşveren ve OSGB ek meslek olarak görüyor ve küçümsüyor Nasıl bir SMMM belgesi olan bir kişi özel sektörde çalıştığı zaman kendine Ayrı bir büro açamıyor Bizde aynı mantık olmalı Ya mesleğini yapacaksın yada İSG ni Ama maalesef İşveren ve OSGB LER Hem mesleğinden faydalanayım hemde İsg olarak işlerime baksın buna dur demez isek bizler hep yerlerde sürünür lafımızı geçiremeyiz ,Tabi burada Devletimize Büyük iş düşüyor Denetim konusunda oldukça İhmaller var denetim yapılması lazım DEDİĞİM GİBİ ÜSTATLARIMIZDAN ODA KURULUMU İÇİN BİR KAMPANYA BAŞLATALIM (BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR )

   
  Last edited by a moderator: 27 Ocak 2017
 17. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

  B sınıfı belgem var , hiç saha tecrübem yok. geçenlerde faliyet alanı tersane ve inşaat olmak üzere bir OSGB tarafından başlangıç olarak 4000tl maas +yol + yemek + yılda % 10 zam birde % 20 bir primden bahsetti ama tam anlayamadım ... ve bu bilgileri telefonda verdi. yarın görüşmeye gideceğim bence tecrübesiz biri olarak başlangıç için iyi bir rakam... sizce nasıl ?

   
  kaplanismail bu yazıya teşekkür etti.
 18. Önder Ak

  Önder Ak TÜİSAG Üyesi

  Rakam iyi gibi gözükse de siz çok tehlikeli sınıfta yani A sınıfı uzman yerine görev yapacağınızı unutmayın bence. Yani A sınıfı uzmanmış gibi düşünmenizde fayda var. Hiç tecrübeniz yoksa biraz daha tehlikesi az olan sektörlerden başlamak daha akılcı. Ama işin ucu paraya dokununca insan sıkışıyor, arada kalıyor. İnşaat ve Tersaneler gerçekten her an her şeyin olabileceği sektörler.

   
  İGUcumhur bu yazıya teşekkür etti.
 19. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

  Önder Ak düşüncenize katılıyorum , öncelikle şükürler olsunki aç değiliz açıkda değiliz. cok daha zor şartlar altında hayatını idame ettiren aileler var bunun farkında olarak söylemek isterim ki... ülkemiz şartlarında hiç riske girmeden kazancını aylık (4000-5000)bin tl gibi rakamlara çıkarabilen çok az sayıda çalışan var diye tahmin ediyorum.. şahsen ben 9-10 yıldır aynı sektörde (mimarlık)tek çalışan cekirdek bir ailenin reisi olarak hiç risk almadan max. 3500 tl gibi bir rakamı kazanabiliyorum. gelin görünki istanbulda kirada ve tek çalışan olarak düşündüğümüzde geleceğimizin (özellikle 4 yaşındaki çocucuğumu düşünerek) risk altında olduğunu düşünüyorum . asgari ücret SGK felanda düşünülürse emekli olduğumda alacağım maaş ev kiramı karşılamayacaktır...
  - böyle çalışmaya devam etmem risk gibi gözüküyor.
  risk aldım tersanede inşaatta igu oarak çalışmaya başladım diyelim. kazancım (5000-6000) tl olacaktır 1 yıl sonra birikim yapmaya başlayacağım. sonra bigün kendimi bir iş kazası yüzünden cezaevinde yada , belki tüm birikimimi versemde karşılayamayacağım tazinatlar ödemek zorunda kalacağım.
  - bu şekilde de çalışmak risk.

  tedbir bizden taktir allahtan. herkezin hayatı kendine ..risk terazisi bizim elimizde hangi tarafın ağır gelip gelmediğinin kararını verip kendi kararlarımızı alıp işimizi layıkıyla yapmaya çalışmamız lazım diye düşünüyorum...

   
  Apo.klc, iteq ve kubilay öztürk bu yazıya teşekkür etti.
 20. pelikantepesi

  pelikantepesi TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar konuyu dikkatle takip ediyorum. Herkesin görüşüne saygım sonsuz. Ben çalıştığım Eskişehir ilindeki durum hakkında şöyle bilgi vereyim. Burada 20'nin üzerinde OSGB var, son bildiğim 27 civarı. Maalesef fiyatlar piyasanın çok altında. Ben A sınıfı ve kimya mühendisliği mezunu bir uzmam olmama rağmen 3500 tl alıyorum. Daha Eskişehirde 4000 tl maaş alan bir A sınıfı uzman ile karşılaşmadım. Bu arada cumartesileri de çalışıyor ve çoğunlukla kendi aracınız var ise yakıt parası karşılığı 90-100 km mesafelerdeki yerlere dahi gidiyorsunuz. Bu işi yapacak arkadaşları umutsuzluğa sevk etmek istemem ancak gidişat vahim. Üstüne yeniden B ve C lerin süre uzatımı girince anlıyorum ki geleceğe dair güzel günler bizleri beklemiyor. Saygılar.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica